İçeriğe Yönlendir

Connect almayı planlıyoruz yardımcı olurmusunuz.

M. Tarık Yeşil

Recommended Posts

M. Tarık Yeşil

iyi günler

2005 model bir connect almak üzereyim fikir ve deneyimlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

ne konuda yardım istiyorsunuz. yakıt,kullanım,iç mekan,dayanıklılık,sürat....sorun cevaplayalım.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
ne konuda yardım istiyorsunuz. yakıt,kullanım,iç mekan,dayanıklılık,sürat....sorun cevaplayalım.

kısaca her şeyiyle bilgi verirseniz iyi olur aslında.. :yes:

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

ben sürüşünden,hızlanmasından,son hızından,klimasından,frenlerinden memnunum.çok binmiyorum ama uzun yolda tadından yenmiyor. görüş hacmi çok geniş olduğundan sıkılmıyorsunuz. artık normal araçlara binemiyorum desem yeridir. çünkü çok dar geliyor.karşılaştığım en büyük sorun turbo hortumlarının yağ kaçırması idi. 26000 km de aracım.yakıt 50 lt ile yaklaşık olarak 250 km geçiyorum şehiriçinde (aydın-söke verileri).iç hacmi şu anda uzunları saymaz isek en geniş olanı.170 km son hızı zorlanmadan buldum.bir daha de denemedim.çünkü hız arabası değil. yolda çok sağlam gidiyor.iç işçiliği biraz kötü.plastik parçaları.ama onun standartlarındaki arabalarda herhalde aynıdır.klima yeterli.

şimdilik bu kadar.başka bir sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

fiyatına dikkat edin yeter piyasadaki 2 el fiyatları neredyse 0 fiyatlarına yakın

Yorum bağlantısı
M. Tarık Yeşil
fiyatına dikkat edin yeter piyasadaki 2 el fiyatları neredyse 0 fiyatlarına yakın

almayı düşündüğüm ve 75 pslık olan connectin özellikleri,

çift kapı sürgü

abs

klima

park sensörü

yan basamaklar

ön koruyucu

tavan çitaları

çelik jant

cd çalar

fiyatta 16.000 tl gibi

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

Keşke 90'lık olsa...

Yinede fiyat ve özellikleri iyi. Hayırlı olsun şimdiden.

Yorum bağlantısı
M. Tarık Yeşil
Keşke 90'lık olsa...

Yinede fiyat ve özellikleri iyi. Hayırlı olsun şimdiden.

tayyar abi 90 lık için yakıtı fazla diyorlar ama sadece bir kaç kişiden duyduğum bir bilgi.

bakalım bugün yarın netlik kazanacak bizim iş

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
tayyar abi 90 lık için yakıtı fazla diyorlar ama sadece bir kaç kişiden duyduğum bir bilgi.

bakalım bugün yarın netlik kazanacak bizim iş

75 bg ile 90 bg yaklaşık aynı tüketimi harcar,katalog verilerinden bunun ispatını öğrenebilirsiniz ,75 bg satmak isteyenin ucuz tezgahtarlığı :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
75 lik ve 90 lık bence de aynı yakıyor...
Çoğunlukta 90lıklar daha iyi diyor...
75'lik daha sorunsuz...

Karar verin artık, hangisi? :unknw:

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
75'lik daha sorunsuz...

peki abi 2006-2007 model 50-60 binde van mı alırsın 2003 model koltuklu mu :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İhtiyaca göre Serdar...

Ben koltuklu alırım... Yük taşıyacak olursam söküverrim koltukları...

Karar verin artık, hangisi? :unknw:

Ben sorunsuz arabayı sevmiyorum.. Sorunsuz araba istesem ford almazdım...

Bunda da tercihim 90'lık olurdu...

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
İhtiyaca göre Serdar...

Ben koltuklu alırım... Yük taşıyacak olursam söküverrim koltukları...

bencede :unknw:

Yorum bağlantısı
M. Tarık Yeşil
Karar verin artık, hangisi? :)

sizden yardım istemiştim şimdi kafam iyice karıştı 75 lik mi 90 lık mı ?????????? :unknw::good1:

http://www.sahibinden.com/essiz_temizlikte...pXQQdisplayitem

almayı düşünüyorsanız ben satıyorum, 90 bg lik ,bir kolaylık yapabilirim.

uğur bey

aracınız gerçekten çok temiz görünüyor.

fakat benim ayırdığım bütçe sizin istediğinizden aşağıda ondan dolayı size hayırlı satışlar.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Şenol Yılmaz
iyi günler

2005 model bir connect almak üzereyim fikir ve deneyimlerinizi bildirirseniz sevinirim.

merhaba;

kardeşim şunu öncelikle bilmeni isterim. ilk çıktığından beri hep almayı istediğim connecti 01.07.2008 de alabildim. ama maalesef boşuna almışım.

1- yakıtı şehir içi 10 Lt. bunun altında diyenlere inanma; (daha az yakarım diyen olursa benim aracı ona vericem)

2- şehirler arası 6,5 lt yakıt iyi görüş genişlik iyi ama; ya sesi? araçta ses yalıtımı diye bişey yok.

3- süspansiyon çok sert. özellikle de arka kısımı. diyorlarki yük taşıdığı için makas var vs. hepsi yalan. koskoca minübüsler de yük insan taşıyor ama süspansiyon gayet güzel.

Fordda daha doğrusu türkiyede üretilen fordda konfor, güvenlik, ekonomi arama. fordun asıl www.ford.com amerikadaki adresine gir buradaki araçlarla bir kıyasla o zaman görürsün.

kısacası abicim. Alırsın ford olursun mazota abone.

bu arada aracım 110 PS GLX illa daha alacam diyosan başka model hiç düşünme.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Millette For(t) temelli dokuluyor zannedecek :good1: .

Dökülmüyor mu :)

Sorunsuz araba konusunda emmime katılıyorum.

:angry:

Toyotayı niye sattığımı sanıyorsunuz... :unknw:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
merhaba;

kardeşim şunu öncelikle bilmeni isterim. ilk çıktığından beri hep almayı istediğim connecti 01.07.2008 de alabildim. ama maalesef boşuna almışım.

1- yakıtı şehir içi 10 Lt. bunun altında diyenlere inanma; (daha az yakarım diyen olursa benim aracı ona vericem)

2- şehirler arası 6,5 lt yakıt iyi görüş genişlik iyi ama; ya sesi? araçta ses yalıtımı diye bişey yok.

3- süspansiyon çok sert. özellikle de arka kısımı. diyorlarki yük taşıdığı için makas var vs. hepsi yalan. koskoca minübüsler de yük insan taşıyor ama süspansiyon gayet güzel.

Fordda daha doğrusu türkiyede üretilen fordda konfor, güvenlik, ekonomi arama. fordun asıl www.ford.com amerikadaki adresine gir buradaki araçlarla bir kıyasla o zaman görürsün.

Ben ve burdaki bir çok arkadaş size 8lt yaktırabiliriz...

Güvenlik arama demişsiniz ama bi binek arabalarla kıyasladığınızda frenleri gayet iyi sonuçta..Ben 8 lt yaktırırım hemde gözünüzün önünde :rolleyes::D ruhsatınızıda alırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
merhaba;

iklimsel şartlar göz önüne alınırsa soğuk havalarda ve soğuk bölgelerde her aracın daha çok yakıt harcayacağı kesindir.

hava 15 derece ve üstü sıcaklarda çok sıkışık olmayan trafikte ileri sürüş tekniği ile 8 lt hatta 7,5 lt yakıt harcamak mümkün.

kullanım stili ve yakıt kaliteside etkileyici unsurdur.

ford connecti bu kadar kötülemeyin yaklaşık 1600 kg ağırlığındaki bir aracın şehir içi trafiğinde 7,5 lt harcaması çok normal.

bir tanıdığımın toyota avensis 2.0 arabası şehir dışı kullanımında 10 lt aşşağıya düşmüyor,connecti ticari bir araç olarak düşünürsek bu kadar yakıt harcaması çok normal.

fordu diğer mukayese kabul etmeyecek araçlarla kıyaslamak anlamsız,aynı ağırlığa sahip volkwagen cady daha fazla tüketim değerleri vardır ,bizzat şahit oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şenol Yılmaz
Ben ve burdaki bir çok arkadaş size 8lt yaktırabiliriz...

Güvenlik arama demişsiniz ama bi binek arabalarla kıyasladığınızda frenleri gayet iyi sonuçta..Ben 8 lt yaktırırım hemde gözünüzün önünde :good1::rolleyes: ruhsatınızıda alırım...

kardeş merhaba; birincisi bu araba şehir içi 10 lt aşağı yakmaz bunu servis bile zaten kabul ediyor. bayrampaşa keleşler ford bu arabaya yakıt testi bile yaptı şehir dışı 6.5 lt yaktı. şehir içi ise 10 lt kabul ediyorlar. ben burada istanbul için şehir içi diyorum.

ikincisi güvenlik arama diye direkt yazmadım. yazsaydım bunu 4. madde olarak söylerdim. bunu amerikadaki ford araçları ile kıyaslayarak söyledip. euro ncap çarpışma testlerini istersen bir incele bizim connect girmiyor bile bu teste. ayrıca arkadaşlarımız connecti aşırı güvenli buluyorlar bu kadar abartmasınlar diye hatırlatmaktı niyetim.

neyse sonuçta paylaşım formu kesinlikle yakıt olayında hesapsız konuşmuyorum. bunu formun başka bir bölümünde ayrıntılı tartıştık zaten. o yüzden ruhsat alacam diye evdeki bulgurdan olma :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

ekonomik olan araç neye göre kime göre ekonomik olur.

aracınızın emsal teşkil edeceği aracı örnek verin,bizde size hak verelim.

ileri sürüş tekniği ile fabrikanın verdiği şehir içi tüketimi yakalamak mümkün.

aracınızın bakımı tam sizin araç kullanım stiliniz sakin ve sürekli akan trafikte 50 km hızda yapılan arasıra kısa dur kalklarla yapılan hesaplardan bahsediyoruz.

boğaz köprüsünde 2 saat çile doldurulan trafikte ölçüm yapmıyorsunuzdur umarım.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...