İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Merhaba,

Malum yağmurlar geliyor. Ön cam yağmur suyu tutmasını önleyici bir ürün tavsiye eder misiniz? Yalnız araç ön camda buğu giderici rezistans mevcut. Isıtıcıyı açtığımızda yapılan çalışma yine sonuç verir mi?

Teşekkür ederim.

Glass guard kullanabilirsiniz. Isıtıcının herhangi bir zararı olmaz sanıyorum. Yeri geliyor o itici varken güneş altında 50 derece oluyor o cam :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Köksal Beyin önerisi ile almış olduğum 'hd poxy hybrid montan nano wax ve sealant' uygulaması sonucu. Çok çok bir parlaklık göremedim. (araba zaten parlaktı belki de ondan [emoji12]) daha çok koruma için bir ürün galiba

d8f5d1e0a835cb50775662f001d599b0.jpg

345326965f85da1e0b09b202a6edc304.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sonunda aracın dışında da işlemlere başlamaya karar verdim.
Bizim mondeo Eskişehir de ve 4 yıldır boya ile ilgili hiç bir şey yapmadık.
Hakan abi ve Mert Gülkokan in tavsiyeleri ile şu ürünleri aldım. Hafta sonu yapacağız inşallah.

Pedler, kil, virtüs 427, 473 ve soft 99 boya koruma.
4711a81354f7b17ed6c00659f994c2b4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Hakan abi ve Mert Gülkokan in tavsiyeleri ile şu ürünleri aldım. Hafta sonu yapacağız inşallah.

Polisaj makinasi neden yok? [emoji4]

Elini iyi alistirirsan 3 uygulama da olur.

Köksal Hocam, lastik parlatıci, plastik iç trimler ve göğüs temizliģi ve parlatilması için tavsiyen nedir?

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Lastiklere meguiars endurance göğüse atas plak2r tavsiye ederim

Teşekkürler Buğra.  :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Teşekkürler Buğra. :)

Bişey değil atastan gerçekten memnum kalırsın toz tutması yok denecek kadar az
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bişey değil atastan gerçekten memnum kalırsın toz tutması yok denecek kadar az

Toz tutmaması çok güzel bir özellik, dayanma süresi nedir. Hangi peryotlarda kullanıyorsun?  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Köksal Hocam, lastik parlatıci, plastik iç trimler ve göğüs temizliģi ve parlatilması için tavsiyen nedir?

Varda fotoğrafa yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal Beyin önerisi ile almış olduğum 'hd poxy hybrid montan nano wax ve sealant' uygulaması sonucu. Çok çok bir parlaklık göremedim. (araba zaten parlaktı belki de ondan [emoji12]) daha çok koruma için bir ürün galiba

Hayırlı olsun, gerçek parlaklık çiziksiz boyadan gelir, wax sadece bir tık ileri taşır ;)

virtus 427 kullandım ben de ama mercedes boyasına çift vuruş gerekebilir. Polisaj makinen hangisi Furkan hocam?

Lastik parlatıcıda fiyat/performansın kralını söyliyim Serkan cım, sarp deri vinil koruyucu(lastik parlatıcı değil dikkat). Bunu süngerle yediriyorsun jel kıvamında uzun süreli kalite parlaklık, üstelik yerli malı ve ucuz(benzinlikte 5 tl ye bulunur).

3498e4f7-bd31-4f46-8ec5-171e251dcbd8.jpg

Torpido için Buğra nın dediği gibi plak2 iyidir ama ben auto gylm vinly and rubber care kullanıyorum, plak2 yi motorda kullanıyorum. ag vrc nin limon kokusu ver bıraktığı finish daha çok hoşuma gidiyor. parlak istersen yüzeye sıkıp sil, orjinal görüntü istersen beze fısla bezle sil ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Ben bunun litreliğinden almıştım deli gibi parlatır ama çabuk toz tutuyo diye meg kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

virtus 427 kullandım ben de ama mercedes boyasına çift vuruş gerekebilir. Polisaj makinen hangisi Furkan hocam?

Köksal hocam, mercedese değil Mondeo ya yapacağız ilk aşamada zaten :)

Bu arada BOSCH (Karamürselde) var birde arkadaştan aldığım var ama markasını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal hocam, mercedese değil Mondeo ya yapacağız ilk aşamada zaten :)

Bu arada BOSCH (Karamürselde) var birde arkadaştan aldığım var ama markasını bilmiyorum.

Bosch un hangi serisi, bende bosch gpo 14 ce var. merso sandım malum sert vernikli araç, mondeo orta serttir yün pedle işini görür. Güçlü makine iyi oluyor devri sabit tutabilmek için, tetik kilidi filan kullanırken oldukça rahat oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Merhabalar bu konu altında sormamım bir mahsuru olmaz sanırım nacizane 2005 collection aytozugri focusum var çok ürünler denedim ama istediğim sonucu alamadım özel cila atılan merkezlerdede uygulama yapdırdım aracımda ufak kılcaz çizikler tek tük var boyasında nokta kusur yok ama ben biraz daha parlak olmasını istiyorum bana önerebileceğiniz cila ürünleri varmı? Kullandığınız memnun kaldığınız cila ürünlerinden tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
(düzenlendi)

Yavaş yavaş çeyizi toplamaya başladım :) birde rahatça uygulayabileceğim alanım olsa polisaj makineside düşünürdüm  :rolleyes: 
Atas detap ve kil yeni geldi collinite 915ide daha deneyemedim.
Halı yıkama ikinci el ,alım sırasında Köksal abime danıştım aynı makineyi kullanıyor  :p Tekrar ilgilendiğin için teşekkür ederim Köksal abi :flowers: 

397732be2fd75e62cc976e1b5240e0a7.jpg

tarihinde Yasin Mümin Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Yavaş yavaş çeyizi toplamaya başladım :) birde rahatça uygulayabileceğim alanım olsa polisaj makineside düşünürdüm :rolleyes:

Atas detap ve kil yeni geldi collinite 915ide daha deneyemedim.

Halı yıkama ikinci el ,alım sırasında Köksal abime danıştım aynı makineyi kullanıyor [emoji14] Tekrar ilgilendiğin için teşekkür ederim Köksal abi :flowers:

397732be2fd75e62cc976e1b5240e0a7.jpg

Buharika bende de var ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Buharika bende de var ;)

Abi seni örnek alarak onuda ikinci el aldım  :biggrin:  Öğrenci adamız. Detap ıda bir mesajında gördüm sıkıp fırçalıyormuşsun , bende öyle yapacam  :D  :D

Köpük atan fısfıs bulup detapı 1/10 oranında karıştırıcam uygun olur mu başka şekilde mi yapayım. Seni bulmuşken birde kili nasıl muhafaza edeceğimi söylersen çok dua alırsın  :)  6ya bölüp kullanıcam peki kullanmadığım kısımıda suyun içinde mi muhafaza etmem gerek ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi seni örnek alarak onuda ikinci el aldım [emoji3] Öğrenci adamız. Detap ıda bir mesajında gördüm sıkıp fırçalıyormuşsun , bende öyle yapacam :D:D

Köpük atan fısfıs bulup detapı 1/10 oranında karıştırıcam uygun olur mu başka şekilde mi yapayım. Seni bulmuşken birde kili nasıl muhafaza edeceğimi söylersen çok dua alırsın :) 6ya bölüp kullanıcam peki kullanmadığım kısımıda suyun içinde mi muhafaza etmem gerek ?

1/10 iyidir detap için. Kili yumurta poşeti gibi hafif kalın bi poşete sar toz almasın koy bi çekmeceye dursun. Diğer ürünlerden daha dayanıklıdır kil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

çeyizimizin yeni gözdesi meguiars Dual action Köksal kardeşime teşekkür ederim deneme fırsatım olmadı oldunda buradan sonuçlar sizler gelecek yapıştır . :D:D:nazar::nazar:

c1eacac326e356bd040e213f334fffaf.jpg

d3389acc42e7402ab4186bf3d02f56aa.jpg

e28210023a1875d3e3aad4eb899b2b94.jpg

c225f25f701e36723d26d0111e3cc933.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

çeyizimizin yeni gözdesi meguiars Dual action Köksal kardeşime teşekkür ederim deneme fırsatım olmadı oldunda buradan sonuçlar sizler gelecek yapıştır . :D :D :nazar: :nazar:

Güle güle kullan abicim, nice parlak kaportalara inşallah :nazar::good1:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Güle güle kullan abicim, nice parlak kaportalara inşallah :nazar::good1:

Amin kardeşimmm

Okanım hayırlı olsun.

ALLAH razı olsun Gardaşım benim 

Oo Okan abi silah konusunda zirveye çıkmışsın bi anda :) Maşallah, güle güle parlat :)

Amin kardeşim tesisat sağlamlaşıyor hihih  :D  Daha iyileri sizlere nasip olsun inşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...