İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Tamamdır. Ekstra masrafa gerek yok .  SRP + EGP devam.

Zaten malzemeler bitsin tek bir uygulama olacak.  Meg UC +  Zr53.     :)

Sen bitir elindekileri de o zamana kadar benim arabanın uygulaması gelmiş olur, sonrasına bakarız ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Taner Gündüz

Arkadaşlar şampanya rengi mercedesimiz için yaza uygun koruma ve parlaklığı üst düzeyde bir ürüne ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Fuat Boran

arkadaşlar merhaba,

2011 c max im için pasta cila ve koruma ürünleri almak istiyorum özellikle boya koruma ve cila 

bunun için polisaj makinası alacağım ve uygulamayı kendim yapacağım edirnede bu işi bilerek ve hakkını vererek yapacak yer yok maalesef autoking var ama oda fena kazıkçı

ürün tedariğinde yardımcı olabilirmisiniz yada link

ve tabiki ürünün tatbiki hakıkında bilgi rica edeceğim

şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Köksal Yılmaz

arkadaşlar merhaba,

2011 c max im için pasta cila ve koruma ürünleri almak istiyorum özellikle boya koruma ve cila 

bunun için polisaj makinası alacağım ve uygulamayı kendim yapacağım edirnede bu işi bilerek ve hakkını vererek yapacak yer yok maalesef autoking var ama oda fena kazıkçı

ürün tedariğinde yardımcı olabilirmisiniz yada link

ve tabiki ürünün tatbiki hakıkında bilgi rica edeceğim

şimdiden teşekkür ederim

Araç ne renk? Malzemeler için belli bir bütçe var mı? Önümüzdeki yıllarda da kendi aracınız veya eş/dosta ufak tefek uygulamalar yapar mısınız yoksa tek seferlik bir uygulama mı olacak?

Est. abi hep beraber öğreniyoruz deneye deneye :)

Yorum bağlantısı
Fuat Boran

Araç ne renk? Malzemeler için belli bir bütçe var mı? Önümüzdeki yıllarda da kendi aracınız veya eş/dosta ufak tefek uygulamalar yapar mısınız yoksa tek seferlik bir uygulama mı olacak?

araç aytozu gri aracıma sürekli yaparım belirli aralıklarla tek seferlik değil yani

aracın etek ve tampon altlarını plastidip ile boyadım çok güzel oldu 

birazda parlasın istiyorum ve boya koruma daha önceki aracıma burada (edirne)250 tlye boya koruma yaptırdım ama hiç güzel olmadı 2 ayda soldu 

bu sefer kendim yapmak istiyorum pro değilim amatör o yüzden bütçe şimdilik 100-150 tl civarı

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:air_kiss:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fuat abi başlangıç seviyesi polisaj makineleri 150 tl civarından başlıyor. Extra pedler/tablaları cilasi, bezi , şampuani derken 2. El araba piyasasına doğru gidiyor bütçeler. Misal üst seviye olan makinelerden bende 2 polisaj makinesi var bosch olan 600 tl lerde, Meguiars olan da 700 tl.

Yorum bağlantısı
Fuat Boran

Fuat abi başlangıç seviyesi polisaj makineleri 150 tl civarından başlıyor. Extra pedler/tablaları cilasi, bezi , şampuani derken 2. El araba piyasasına doğru gidiyor bütçeler. Misal üst seviye olan makinelerden bende 2 polisaj makinesi var bosch olan 600 tl lerde, Meguiars olan da 700 tl.

ufak ufak başlasak olmazmı :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Olur tabi ki abicim ben başladığımda cbs teflonlu ve ustubu vardı elimde :)

Yorum bağlantısı
Fuat Boran

o zaman ufak başlangıçlar listesi versen bana :)

iç trim parlatma 

boya koruma gibi :)

Yorum bağlantısı
TARIK BAYRAKTAR
(düzenlendi)

Geçenlerde apartmanda bana ait otopark yeri balkon altlarına geldiği ve bizim bölgedeki kuşlar benim aracı isabet ettirme konusunda uzman oldukları için rutin hergün yapmak zorunda kaldığım pislik temizleme görevimi yerine getirmiştim ki, bir de baktım en fazla 24 saatlik olabilecek bir kuş dışkısı tavan verniğinde leke yapmış. Artık sinirlerim iyice bozulduğu için geçmiş günlerdeki görüşmelerime istinaden gaziemir çamkırana giderek araca dış boya koruma uygulatmaya karar verdim. Özellikle sormama ve kesinlikle aşındırıcı uygulamayın dememe ve tüm günümü orada geçirmeme rağmen, benim aracımla ilgilenen elemanın bir ara Maguire 105 ve siyah renk bir pad de kullandığını gördüm. İşlem bittiğinde aracın üzerine birçok yerde vernik yanığı bariz şekilde ortaya çıktı ve sinirlerim acayip bozuldu. daha çnce de taş izleri ve sanırım reçine yüzünden kaputta oluşan tüm izler ortaya çıktı, arka tamponun keskin kenarlarındaki boya üzeri vernik ve kısmen boya tamamen ortaya çıktı, vs. vs. Umarım vernik fazla incelmemiştir. 2 gün önce yağan çamur şeklşindeki yağmurdan sonra arabayı yıkatmadım ki problemleri görüp sinirlerimi daha fazla bozmayayım

Şu anda kaput inanılmaz derecede rötüş istiyor. boya hazırlayarak bazı küçük noktalara rötuş uygulasalar da benim hoşuma gitmedi. Daha önce airbrush kullanıyorum, maket yapıyorum demiştim hatırlarsanız. İnternetten boya tamiri ile ilgili birkaç video izledim ve inanılmaz şekilde rötüş yapma arzusu ile doluyum. Fırça ile bile olsa kendim yapacağım, eminim ki piyasadaki ustalardan daha iyi yaparım, çünkü sadece bu iş değil hemen hemen tüm işler için konuşuyorum, kendi işleri olmadığı sürece kimse müşterinin işini önemsemiyor. 

Rötuşu yaptıktan sonra da Köksal ve Okan kardeşim de destek olurlarsa zr53ü kendim uygulayacağım ya da aracın üzerine benzin döküp o verniği yakacağım :angry:   :shok:

Videolardan biri bu, kafasına yatan var mı? yapmalıyım mıdır ki ne bilim yani?  :rolleyes:  :unsure2:  

Ben bunun aynısını airbrush ile boyayı uygulayarak yapmayı ya da aynen bunu yapmayı düşünüyorum. Tampon ve bir iki yerdeki boya sorunlarına ise macun, airbrush ile boya ve verniği uygulamayı düşünüyorum. Ama önce yapacak bir mekan bulmam lazım.

tarihinde TARIK BAYRAKTAR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Tarık bey öncelikle geçmiş olsun ben şahsen elimden gelen ne varsa yaparım sorun değil. el becerisiyle yapa bilmek ve güzel sonuç almak kadar mutluluk verici birşey yoktur.inanmak başarmanın yarısıdır.güzel uygulama yöntemi eğer olduki dışarıda bu sorunu çözmek isterseniz izimirde veli nimetimiz Sabri ustamız ustaeller var onlarda mekanik olduğu gibi kaporta bölümüde var ve ellerinden gelen desteği esirgemezler ticari kısmı herzaman ikinci planda tutan dostluğa arkadaşla önem veren bir kuruluştur.ve yine diyorum eğer kendiniz uygulamazsanız ama deneyin ve güzel sonuçlar alın bu daha memnun edicidir ;)

Yorum bağlantısı
TARIK BAYRAKTAR

Tarık bey öncelikle geçmiş olsun ben şahsen elimden gelen ne varsa yaparım sorun değil. el becerisiyle yapa bilmek ve güzel sonuç almak kadar mutluluk verici birşey yoktur.inanmak başarmanın yarısıdır.güzel uygulama yöntemi eğer olduki dışarıda bu sorunu çözmek isterseniz izimirde veli nimetimiz Sabri ustamız ustaeller var onlarda mekanik olduğu gibi kaporta bölümüde var ve ellerinden gelen desteği esirgemezler ticari kısmı herzaman ikinci planda tutan dostluğa arkadaşla önem veren bir kuruluştur.ve yine diyorum eğer kendiniz uygulamazsanız ama deneyin ve güzel sonuçlar alın bu daha memnun edicidir ;)

Teşekkür ediyorum. Ben de aracımı Sabri ustalara götürüyorum zaten ama bence bu normal bir kaportacının uğraşacağı bir iş değil. Bu kadar zaman uğraşmak yerine 5 tane araç boyarlar. Aracı hala yıkatmadım, kirin, çamurun altından bile parlıyor araç  :biggrin:  En iyisi sinirlerimi bozmayayım, belki ben çok takıntı yaptım, ama bir gün "yapıyorum ulan!" deyip girişcem rötüşa. Önce boya, vernik vs hazırlıklarımı yapıp bir kenara koyayım. :unsure2: 

Bir İzmir buluşması düzenleyelim bence, hem tanışmış oluruz, başka gelebilecek arkadaşlar da varsa . :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, bende taş izlerinde buna benzer uygulama yapıyorum, yalnız vernik falan kullanmam, servisten su bazlı boya aldım, kürdanla rötüş yapılacak kısma boyayı sürüyorum, 1 gün sonra kabarık olarak duruyorsa jiletle fazlasını alıyorum, çukur kalırsa tekrar boya ve 1 gün sonra tekrar duruma bakyorum, sonuçta belli bile olmuyor, vernik şart değil yani, rötüşleyin geçin, tabi hasarlı bölge büyükse iş değişir.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Teşekkür ediyorum. Ben de aracımı Sabri ustalara götürüyorum zaten ama bence bu normal bir kaportacının uğraşacağı bir iş değil. Bu kadar zaman uğraşmak yerine 5 tane araç boyarlar. Aracı hala yıkatmadım, kirin, çamurun altından bile parlıyor araç  :biggrin:  En iyisi sinirlerimi bozmayayım, belki ben çok takıntı yaptım, ama bir gün "yapıyorum ulan!" deyip girişcem rötüşa. Önce boya, vernik vs hazırlıklarımı yapıp bir kenara koyayım. :unsure2:

Bir İzmir buluşması düzenleyelim bence, hem tanışmış oluruz, başka gelebilecek arkadaşlar da varsa . :good1:

Valla bir hüseyin kardeşimiz var bu işi organize edcekti lakin çok yoğun galiba kayıp  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Valla bir hüseyin kardeşimiz var bu işi organize edcekti lakin çok yoğun galiba kayıp  :D  :D  :D

Eski foto ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var Okan Abi.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Eski foto ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var Okan Abi.

Kardeşim benim o fotoğraf tam 6 sene önceydi buda 1 sene önce yaşlanıyorum ve şişiyom hihihih 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Kardeşim benim o fotoğraf tam 6 sene önceydi buda 1 sene önce yaşlanıyorum ve şişiyom hihihih 

Yaşlanmıyorsun Abi ama uzayda kapladığın hacim epey artmış :biggrin: .

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

günün sorusu;

kil üzerine, autoglym srp ve fk1000p yapacağız. üzerine koruma amaçlı hydrax olur mu?

şimdik mantiken daha uzun ömürlüyü korumak olmalı bildiğim kadarıyla kil ile temizlenir çizik kapatıcı Autoglym atılır. Hydrax atılır ki 4 ay koruma sağlıyor onun üstüne  fk1000p atılırsa hydrax korunur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Köksalıma katılıyorum renk fark etmiyor bence hyrdax dene daha uzun ömürlü fk arada canın sıklır biraz yorulayım dersen at hihihhi

köksalım bu megues in polisaj maknası kaç gayme en uygun nirden bulurum hihhihi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...