İçeriğe Yönlendir

Çok sıkılmıştım :)

Murat Erşen

Recommended Posts

Murat Erşen

uzun zamandır bir arayış vardı :) kısa koşu bir projeye başlamak üzereyiz umarım bunuda anlımızın akıyla atlatırız.

ilk olarak fikirlerinize ihtiyacımız var. her türlü.

fotoraf0007g.jpg

fotoraf0008r.jpg

fotoraf0004apm.jpg

resimler ilk garajdan çıkartığımız an cep tel den çektiğimiz resimler olduğu için pek net değil ve küçük araç bilgilerini daha sonra paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Acil şifalar :) , bir zamanlar ben de 4x4 100 lüklere merak salmıştım ama sonra geçti. Virüs gibi, hiçbir tedavisi yok. Bu arada Abbas satılıktı, kime satıldı acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

aracın orjinal fotoğrafı.

demirsoycomfargo03.jpg

bu bir çalışma örneği

demirsoycomfargo02.jpg

ama benim aklımdan geçenler :)

fordf250superchief1lg.jpg

03hummerh3t001.jpg

43579otomobilhummerhxko.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

bu hastalık pek geçicek gibi değil :) abbas garajında keyifli keyifli hafta sonu gezintileri yapıyor. arasıra yeni eklemeler yapıyoruz :) yani anlıyacağınız satılmadı daha.

araç 4*4 cihan evet off road ağırlık ta. değişim yapıp yapmama arasındayım. şimdilik parçaları topluyorum. abbastan kalan parçalar var :) yarın off road jantlarımı almaya gidicem. yan basamaklarım uzun zamandır bu aracı bekliyormuş. sağlam parça var. yarın 2 tane tekli flash koltuğu gelicek. bakalım bu nasıl olucak :) yani bu ay kağıt üzeri proje ve parça toplama ayı :)

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Hadi hayırlısı, bende biraz önce işe gelirken bi PW100 gördüm ve aklımdan ne güzel HAMIR çakması olur diye geçirmiştim. Kolay gelsin, sabırlar dilerim.

Ayrıca ABBAS'ın taze fotolarını da görmek isteriz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ankara da bir meraklısı, bu Fargodan bir adet Hummer yapmıştı, sizin çizimdeki üstü açık Hummer konsepti bence nefis olurdu derim.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Güzel bir proje olur inşallah. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Uzun bir maraton olacağa benziyor kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
dün bağdatcaddesinde hummer in toyotasını gördüm.

Marlboro getirdi ilk onları...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Marlboro getirdi ilk onları...

bi galeride gördüm sıfır . orjinalinden daha sempatik geldi sanki bana

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Umarım herşey gönlünüzce gelişir.Sıkıntısız bir proje olur..

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

arkadaşlar öncelikle abbas taki desteğiniz ve fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim. abbasın yeni fotolarını eklerim ;) audi parkları güzel oldu ;)

bu araçta yapmak istediğim öncelikle maliyet hesabı amacım çıkma parçalardan neler yapıla bileceğini ve kendimiz yeni parça üretmek. hedefim. az maliyet le güzel bir araç yapmak.

şuan yapılanlar. aracı bildiğiniz gibi cuma günü 3 yıldır durduğu milli eğitim garajından çıkartmakla başladı. yaklaşık 15 dk lık bir uğraşla çalıştırdık. sonra temizledik her yerini :;) cumartesi günü aracı motorcu ustama götürdük. yapım aşamasında yolda kalmamasını istedim. aracı teslim alırken bir çok ta yedek parça vardı araçta 2 amortisör. baskı balata seti. 2 adet motor takozu. far stop gibi bir çok parça :)

yapılanlar aracın yagı ve filitresi değişti 6 lt yağ :) doldur doldur bitmedi :) bujiler falan.

mekanikte ne gibi yenilikler yapıla bilir onu araştırmak ve fiyatlandırmak istiyorum.

1- komple fren sistemi

2- hidrolik direksiyon sistemi ,

3- elektronik ateşleme.

4- bir de direksiyon tur sayısı çok fazla bunu nasıl azalta bilirim ?

gibi sizinde aklına gelen değişimler var ise paylaşırsanız seinirim.

5- lpg sistemi ? bu araçlar için tek projesi olan marka brc dediler nasıl bir markadır. randıman sorunu yaşarmıyım.

6- araç ta şuan da arka kabininboşluğundan dolayımı nedir bir zıplama var kasislerde :) bunu makaslarla oynayarak engeleye bilirmiyiz.

2 ay süreliğine aracı depoya çektim. akşamları gidip parça temizliği yapmak eş dosta kullanılmayan parçaları toplamak. proje için fiyat araştırmak. makine mühendisleri odasından projenin tse den onay alıp almayacagını öğrenmek.

fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direksiyon turu:

1. Direksiyon krmayer olmalı, karşılıklı diş hatvelerini daha büyük yaptırarak tur azaltılır ama 4x4 ise direksiyon azap seviyesinde ağırlaşacaktır, zaten hidrolüğe çevirecekseniz, takılacak markaya göre tur da azalacaktır

2. Elektronik ateşleme ne kadar gerekli bence tartışılır, zira arıza yapma riski parça ile ilave yapmak bence gereksiz, sağlam güzel bobin ve yeni distribütör kafası ve meksefe bence daha ucuz ve teknik sorunsuz olacaktır

3. Frenlere el atmak şart, tipini bilmiyorum ama durduramayacak kadar zayıf

4. Arka makaslar çok yapraklı ise, birer yaprak eksiltilerek yumuşaması ve zıplamamasını sağlamak çok kolay, ayrıca dışarıya taşan tipte ve kalın lastik ile sonuç oldukça verimli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu

güzel bir proje olur herhalde araç 4x4 motoru dizele çevirebilirsiniz zaten dodge ların diferansiyelleri sağlamdır yürür aksamda pek değişiklik yapmaya gerek yok ayrıca klima hidrolik direksiyon süspansiyon olarakta havalı süspansiyon (körük sistemi) yapılsa güzel olur aracın hem süspansiyonu iyileşir hem yüksekliğini ayarlayabilirsiniz kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

arkadaşlar bu hafta sonu bir çok araçla ilk trakya toplantımızı yapmayı planlıyoruz 3 mayıs pazar günü saat 09:00 da karaağaç ta toplanıcaz. eminim çok zevkli geçicek.

bu gün yakın bir arkadaşım dan jant lastik temin ettim. jant üstünde ufak bir değişiklikle sorunsuz şekilde olucak.

fotoraf0001y.jpg

fotoraf0002b.jpg

fotoraf000.jpg

bu arada abbas ta ufak eklemeler. :spiteful:

resim985.jpg

resim974.jpg

bu arada muayne ayı ilan ettim bu ayı. önce tosba sonra motor şimdi abbas a geldi sıra.

resim975.jpg

resim980.jpg

resim981.jpg

resim984.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tosbayı kaçırmışım. Kapının bağlandığı yan panel sacı dahil yenilendi mi? Arka stoplar orjinal gibi duruyor? Jantı da orjinal bırakmışsınız tebrikler. Bu arabaları görünce, Celica ma el atmanın zamanı gelmiş anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

kapı sacının alt bölümünü yeniledik. çok fazla değişiklik yapmadık bu araçta. fakat en yakın zamanda distribütör gerekiyor. 1600 cc. celica zamanı :vandal:

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan
(düzenlendi)

bu dodge un komple kapalı tipi(galiba jip oluyor) bizim sanayinin bir köşesinde atıl bi vaziyette yatıyor....

yazık...

murat bey tosba nın göğüslüğü orjinal mi? kaplamamı yaptırdınız?çok güzel duruyor

tarihinde Levent Ayhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Erşen

tosba nın torpidosu kaplama döşemeci ustamın ellerine sağlık :bravo:

bu akşam yetiştirirsem fotolarını bu güne kadar topladığım parçaları göstericem. daha eksik çok :bravo:

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

işte yedek parça dükkanım. :)

2.amartisör

2. motor takozu

2. far

2.far nikelaj çerçevesi

1 adet baskı balata.

2 adet rot başı

2 adet istavroz

1 adet nikelaj ayna

1 adet nikelaj yan basamak seti

4 adet jant lastik

2 adet stop

1 adet orta stop

2 adet motor kapağı kilidi

1 adet spor 3 kollu deri direksiyon.

1 adet hararet göstergesi

şimdi bu araç ta tek hedeflediğim ne kadar ucuza ne kadar ügel ve düzgün bir araç çıkarta bilicez.

fotoraf000b.jpg

fotoraf000m.jpg

fotoraf0001d.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...