İçeriğe Yönlendir

Ziebart Ön Cam Filmi

Hakan Ekinci

Recommended Posts

Adem Cengiz

Ben özel Cam Servisinde SolarGard (BEKSA) çizilmez ömür boyu garantili filmden yaptırdım ön cama.

120 TL'ye maloldu, gayet güzel bir işçilik uygulandı.

Ne var ki ben ön cama film olayından soğudum, zira gece görüşü bir nebze etkiliyor ve yansımalar artıyor.

Ön Cama Ziebartta cam filmi uygulatan arkadaşımın arabasını (Yeni Corolla) inceledim, düşüncem aynı, kim yaparsa yapsın, ön cam'a yapılan film isterse tamamen şeffaf olsun görüşü yansıma ve kırılmalar nedeniyle olumsuz etkiliyor.

Sonuç:Ön Cam'a kesinlikle nereden olursa olsun Film yaptırmayın...

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen
Ben özel Cam Servisinde SolarGard (BEKSA) çizilmez ömür boyu garantili filmden yaptırdım ön cama.

120 TL'ye maloldu, gayet güzel bir işçilik uygulandı.

Ne var ki ben ön cama film olayından soğudum, zira gece görüşü bir nebze etkiliyor ve yansımalar artıyor.

Ön Cama Ziebartta cam filmi uygulatan arkadaşımın arabasını (Yeni Corolla) inceledim, düşüncem aynı, kim yaparsa yapsın, ön cam'a yapılan film isterse tamamen şeffaf olsun görüşü yansıma ve kırılmalar nedeniyle olumsuz etkiliyor.

Sonuç:Ön Cam'a kesinlikle nereden olursa olsun Film yaptırmayın...

aynı fikirdeyim. ya hep ya da hiç! atermik camı taktıramazsam film de yapmam. ön cam benim gözbebeğim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ercan

2009 115hp benzinli titanyumun ön camı atermikmidir? sonradanmı takılıyor

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
2009 115hp benzinli titanyumun ön camı atermikmidir? sonradanmı takılıyor

Bildiğim kadarıyla mecvut değil titaium donanımda, sonradan serviste 1100TL + kdv gibi bir fiyata takılabiyor.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip İnal

Forumda bu konuyu okuyunca, kendi aracım (Focus I ) için bir süredir aklımda olan atermik cam konusunu araştırdım. Doraglass firmasını aradım ve Focus modelleri için atermik cam bulunmadığını söylediler.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arkadaşlar, ben de fiesta ya film yaptırmayı düşünüyorum. Acaba film takılırken kapı parçaları sökülüyor mu söktürmeden yapılır mı? Arka camların koyu görünmesini istiyorum sizce sadece arkalara yaptırsam nası olur? Arkalar koyu önler açık resnk yapılsa nasıl olur.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
Şeffaf UV filtreli cam filmi var. Ford servislerinde Güvenlik Cam Filmi yapıyorlar. UV filtreli ve şeffaf bunlar, Ben yaptırdım. Ama ön cama yapmadılar. Işığı dağgıtacağını söylediler (yan camda bunu pek fark etmiyorum)

Fakat şeffaf film UV 'yi kesse de ısıyı ve göz kamaştırıcı ışığı kesmiyor.

Dolayısıyla en iyisi ATERMİK cam da,

MONDEO için atermik cam üretilen bir yer var mı, bulabilir miyiz?

Arkadaşlar UV için UV filitreli cam filmi taktırmanıza gerek yok. Zaten normal camdan UV ışını geçemez. Camlar kapalıyken UV'den korunmuş oluyorsunuz. Camın içinden geçen güneşin ısı etkisidir. Atermik cam güneşin ısı etkisinide geçirmez. Cam filimleri sadece güneş ısı etkisini azaltır. Birde aracınız afilli görünür :)

Arkadaşlar, ben de fiesta ya film yaptırmayı düşünüyorum. Acaba film takılırken kapı parçaları sökülüyor mu söktürmeden yapılır mı? Arka camların koyu görünmesini istiyorum sizce sadece arkalara yaptırsam nası olur? Arkalar koyu önler açık resnk yapılsa nasıl olur.

Evet cam kapı ne varsa söküyorlar. Tavsiyem cam ve kapılar monte edilmeden önce iyi inceleyin. Ben tüm montaj yapıldıktan sonra kontrol ettim, filmde çizik çıktı. İki kapı tekrar sökülüp takıldı.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Bugün Ön Cam'a yaptırdığım filmi söktürdüm, Sökmesi takmasından daha zor...

Bu da bana ders olsun bir daha cam filmi mi? Asla!!!

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen
Arkadaşlar UV için UV filitreli cam filmi taktırmanıza gerek yok. Zaten normal camdan UV ışını geçemez. Camlar kapalıyken UV'den korunmuş oluyorsunuz. Camın içinden geçen güneşin ısı etkisidir. Atermik cam güneşin ısı etkisinide geçirmez. Cam filimleri sadece güneş ısı etkisini azaltır. Birde aracınız afilli görünür :)

Evet cam kapı ne varsa söküyorlar. Tavsiyem cam ve kapılar monte edilmeden önce iyi inceleyin. Ben tüm montaj yapıldıktan sonra kontrol ettim, filmde çizik çıktı. İki kapı tekrar sökülüp takıldı.

valla tolga'yla yaptırdığımız yerde hiç bir yerini sökmediler. oldukça uzun sürdü ama gerçekten çok iyi bir işçilikle film yapıldı. sökülmeli ve takılma kesinlikle kabul edemediğim bir şey. kısa sürede ses yapacağından korkarım çünkü. onun yerine başka bir metod kullandılar bizimkilerde. renkli ve kaygan bantlarla filan yaptılar.

Bugün Ön Cam'a yaptırdığım filmi söktürdüm, Sökmesi takmasından daha zor...

Bu da bana ders olsun bir daha cam filmi mi? Asla!!!

ön cama film konusuna kesinlikle karşıyım. aslında filmden zaman geçtikçe daha çok soğuyorum. sanıyorum kışın filan ben de söktürücem.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Cam filmi yapılırken trimleri sökme takmaya ben de karşıyım fakat fabrikada imal aşamasında trimleri robotların değil insanların taktığını unutmayalım. Trimlerin takılış anı, gece 2 deki bir mesaiye, işçinin uykusuz zamanına denk gelmiş olabilir :)

Araba sıfırken titreyen trim, 1 defa sökülüp takıldıktan sonra taş gibi olup yıllarca sorunsuz kullanılabiliyor.

İzolasyon yaptırdığımdan biliyorum. Pek çok şey fabrikada iğreti takılmış. İyiki söküp sağlamca tekrar taktık.

İşçilik kalitesi gitgide tüm marka araçlarda düşüyor, pek çok parçaya verimlilik, seri üretim teknolojileri, kar maksimizasyonu vb. gerekçelerle özenilmiyor...

Daha eski nesil arabalardaki işçilik kalitesini görünce bazen şaşırıyorum...

Bu Golf için de Corolla için de ve bizim Focus için de geçerli...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

ön camdan gelen güneş sorununu ray-ban sponsorluğu ile çözmüş bulunuyorum :D

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen
Cam filmi yapılırken trimleri sökme takmaya ben de karşıyım fakat fabrikada imal aşamasında trimleri robotların değil insanların taktığını unutmayalım. Trimlerin takılış anı, gece 2 deki bir mesaiye, işçinin uykusuz zamanına denk gelmiş olabilir :D

Araba sıfırken titreyen trim, 1 defa sökülüp takıldıktan sonra taş gibi olup yıllarca sorunsuz kullanılabiliyor.

İzolasyon yaptırdığımdan biliyorum. Pek çok şey fabrikada iğreti takılmış. İyiki söküp sağlamca tekrar taktık.

İşçilik kalitesi gitgide tüm marka araçlarda düşüyor, pek çok parçaya verimlilik, seri üretim teknolojileri, kar maksimizasyonu vb. gerekçelerle özenilmiyor...

Daha eski nesil arabalardaki işçilik kalitesini görünce bazen şaşırıyorum...

Bu Golf için de Corolla için de ve bizim Focus için de geçerli...

her ikinize de katılıyorum aslında. düşen işçilik ve malzeme kalitesini hepimiz görüyoruz artık. son derece eğreti montaj ortak bir sorun artık. benim de sağ kapı triminden ses geliyor mesela. bu artık ne bir markaya ne de bir modele özgü bir durum. söktürmem derken büüyk konuşmuşum. aslında hepsini söküp tekrar bir yerleştirmek lazım diye düşünmüyor değilim.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Merkezi dururken şubesinde işim ne :unsure2:

Artık merkeze mi takılmnaya başladın abi? ;)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tuna Aksu

cam filmi yaptırırken orta koyulukta yaptırın, ön cama yaptırmayın ve polislerin suyuna gidin.tabi altınızdaki araba lüks ise gariban ayağına yatmayın :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim aracımın ön camında vardı ve en açık ton.

Aracın görünüşünü çok değiştiriyor, güzel görünüyordu.

Gece sürüşte zorlanıyordum ama karşıdan gelen farlardan etkilenmiyorum diye kendimi kandırıyordum, oysaki farların etkisini azaltıyor ama yoldaki etraftaki aydınlığıda azaltıyor. Yol kenardında yayaları zor farkediyorsunuz, görüş mesafeniz 20 metre düşüyor.

Film yaptırmadan bunun testini yapmanız çok kolay. Bir gece camları çok koyu olmayan güneş gözlüğüyle araba sürün ondan sonra karar verin.

1 yıla yakın kullandıktan sonra söktürdüm ve rahat ettim. Gece yolculuklarından korkar hale gelmiştim şimdi rahatım.

Şimdi güneş için siyah güneşlik yaptırdım. Akşam ve sabah güneşlerinden pek etkilenmiyorum. En güzeli bu.

Uv ışınları için renksiz şeffaf olanlar var, onlardan olabilir.

Yorum bağlantısı
Taylan Kırali

ön cam konusunda ben de şüheliyim ancak diğer 5 cama film yaptırmayı düşünüyorum ziebart kalitesini hepimiz biliyoruz alternatif olarak da lumar cam filmlerini öneririm.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Filmin kalitesi kadar yapan yerde önemli. baloncuklarla dolu olduğunda kıymeti kalmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...