İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Yagi

Mehmet Taner Kadak

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak

Otomatik vites yagini degistiricem ( aslinda bu yag degilde bir cesit sivi herhalde) camurdan farksiz suan. Bu yagi, otomatik vites yag cubugunun oradan cekiyorlar genelde bende oradan cekicem. Gonul isrediki alt taraftan kapagi acip filtreyide degisim ama olay tamamen duygusal :)

Baska yapmam yada yapmamam gereken birseyler varmi? Birde kullanim kitapciginda yag olarak MERCON yada MERCON V oneriyorlar tr de de bu yag mi kullanilir? Saygilar :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

He birde yazmayi unutmusum; Otomatik vites yagi sogutucusunun hortumlarini da cikartsam icinde eski yag kalmamasi icin problem olurmu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
4f27E, cd4e gibi

Hepsi ayni degilmi abi, bildigin otomatik focus :) Neresinde yazar, bakip soylerim sana..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Parca numarasi; XT-5-QM

Tekinik ozelligi; WSS-M2C202-B

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

4f27e gözüküyor bende. bu yagı bulamazsan deksron 3 yada yukarısı kullanabilirsin

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

1117070855a.jpg

Bu yag cok populer burada galiba, her yerde var. Hidrolik direksiyon icinde Sadece MERCON kullanin diyor.

Sogutucu hakkinda ne diyorsun abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
sogutucu degilde filitresinide degişmeni öneririm

Degismesem yaptigim islem gereksizmi olur? Hic yoktan iyimidir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mercon V in US satış fiyatı nedir acaba?

şu bulunmaz hint yağı mı :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)
Mercon V in US satış fiyatı nedir acaba?

4.49 + KDV

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)
bence gereksiz olur.

Yag cubugunu oraya hortum saldim. Ayni delikten kopmresorle hava bastim. Eski yag hortumda cikti. Icinde cikan sivi bildiginiz kahve renginde ve kivamindaydi. Visne curugu rengindeki yeni siviyla cizginin ortasina kadar doldurdum.

Vites gecisleri asiri derece yumusadi. Eskıden vites degisriken cok sarsiyordu. Filtreyi de degissem super olacakti ama suan imkansiz.

Yasar abi yardim ve tavsiylerin icin tesekkur ediyorum.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Yag cubugunu oraya hortum saldim. Ayni delikten kopmresorle hava bastim. Eski yag hortumda cikti. Icinde cikan sivi bildiginiz kahve renginde ve kivamindaydi. Visne curugu rengindeki yeni siviyla cizginin ortasina kadar doldurdum.

Vites gecisleri asiri derece yumusadi. Eskıden vites degisriken cok sarsiyordu. Filtreyi de degissem super olacakti ama suan imkansiz.

Yasar abi yardim ve tavsiylerin icin tesekkur ediyorum.

ben teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Mercon V in litresi 5 Usd mı ??????????????

Cok mu ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Taner Kadak

Son gunlerden vites 3 den 2ye gecerken ses gelmeye baslamisti. Ufaktan sanziman aramalarina baslamistim. Son sans olarak birde buradaki tranmision yagi, filtresi kapak contasi vs degisen yerler var oraya gittim. Sorunu anlattim. Icine ne oldugunu bilmedigim maddeler koydular. Burada tamirin yapildigi kisma giremiyorsun. Ne koyduklarini bilmiyorum ama ise yaradi. Eskiden vitesler duzgun geciyor zannediyormusum. Suan hem sessiz hemde vites gecisleri cok yumusak. Bu tur maddeler hakkinda bilgisi olan varmmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zamanında Türkiyede ki , AMerikan askeri araçlarına konan (motor-şanzıman-difransiyel) katkı yağı elime geçmişti, litresi 400 USD civarı maliyetli!!! , ciddi işe yaradığını gözlemledim, markası ismi cismi olmayan beyaz şişede, yani bu tip katkılar mevcuttur, ama fiyatı da güzledir :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

130 dolar verdim. Faturada biseler yaziyor ama ismi degil de sanki kodu gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...