İçeriğe Yönlendir

Connect'e performans hava filtresi

Gürkan Kaya

Recommended Posts

Gürkan Kaya

merhaba arkadaşlar connect aracıma performans hava filtresi taktırtmayı düşünüyorum.. yararı olurmu ??

(araç 75 ps 2004 tourneo connect)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Turbo beslemeli araçta zararı bile olabilir, herhangi bir yararı olmadığı da bence kesindir.

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

dizel olması lazım dizele olmaski perf. filtre

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emre Özen

buna benzer bir konuda ben açmıştım ufak çapta bir araştırma yaptım ancak ne kadar doğrudur bilemem.. intake kitler sayesinde filtreyi eğer soğuk havayla besleyebilirsek çekişte +performans yakıtta da düşüş yaşanıyor (dizel de olsa).. yani şöyle söyleyeyim orjinal kutu içi filtrede hava akışını sağladığı yer cam suyunun olduğu kısım yani oldukça dar bir alan ve sıcak hava emişi yapıyor.. ben yapacağım intake kit ve filtreyi deneme amaçlı ama kafama takılan maf sensörü işini çözdükten ve maliyeti ayarladıktan sonra..kafamda oluşturduğum slogan şu :D ;

" soğuk hava girişini sağlayıp yakıttan tasarruf, fazla hava girişi sağlayarak çekiş gücü " birde tek sorun hava filtresini nereye taşıyacağım konusunda motor modifyeli araçlarda tamponu delip yerleştiriyorlar yada tamponu delip hava akışını sağlayacak bir boruyla orjinal yerine ulaştırıyorlar anlayacağınız kafam çok karışık ama denemek içinde olsa yapacağım en kısa sürede

he bir de pek fazla çekiş gücü sağlamaz diyen olursa filtreyi kutu içinden çıkarıp birazcık çıkın tozsuz topraksız bir yola kısa mesafe bir basın farkı hissedebilirsiniz eğer hassas bir sürüşe sahipseniz yani hissedebiliyorsanız..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...