İçeriğe Yönlendir

Kontak açılınca 2 saniyelik vınnn sesi

Guest Ercan Toprako?lu

Recommended Posts

Guest Ercan Toprako?lu

arkadaşlar arabayı çalıştırmak üzere kontağı açtığımda arka taraftan sanki anten çıkıyormuş gibi vınn diye 2-3 saniyelik gelen ses ne sesidir.?birde ön konsoldaki kırmızı led ışığın fonksiyonu nedir? şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım benzinli ve benzin pompa sesi, kırmızı ışık da immo olmalı?

Ayrıca dieselde ısıtma bujisi devreye girse bile bu tarz ses yapmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu

peki Çağlar abi benzin pompasının bu tarz ses çıkarması normal mi?yoksa bir sorunun habercisi mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzin pompası ses çıkarır, duyulur da, ama vızıltı-titreşimli ve aşırı çok ise pompa ömrünün sonuna yaklaşmıştır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Sanırım benzinli ve benzin pompa sesi, kırmızı ışık da immo olmalı?

+1 Benzin pompası hazır hale geldiği için bu ses geliyor.Kırmızı ışıkta zaten göstergedeki tüm ledler söndükten sonra sabit yanmayı keser.Bu da aracın kontak anahtarını tanımladığı anlamına gelir.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Zühtü Kaya

forumda direk kontak sorunu bulamadım buraya yazayım dedim kusura bakmayın.Benim kontağa anahtarı takıp çevirince çevrilmiyor.anahtarı çıkarıp tekrar taktığımda anahtar bu sefer çevriliyor.Bazen üç dört kez takıp çıkarmam gerekiyor.Önceden böyle sorun yoktur.Sön günlerde sıklaşmaya başladı.Problem hakkında bilgi si olan arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
forumda direk kontak sorunu bulamadım buraya yazayım dedim kusura bakmayın.Benim kontağa anahtarı takıp çevirince çevrilmiyor.anahtarı çıkarıp tekrar taktığımda anahtar bu sefer çevriliyor.Bazen üç dört kez takıp çıkarmam gerekiyor.Önceden böyle sorun yoktur.Sön günlerde sıklaşmaya başladı.Problem hakkında bilgi si olan arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Anahtar üzerinde ve kontakta fiziki bir hasar yoksa immo yüzünden çevrilmiyor olabilir.Anahtarınızı tekrar kodlamayı deneyin.Ayrıca saatin üstündeki kırmızı ışık çevrilmediği zamanlarda direk olarak yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

anahtarın dişleri aşınmış tam yerine oturmuyordur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Anahtar yada kilidin aşınması sorunu ama genelde eski kontağa yeni anahtar takılınca olur. (yada yedek anahtar) Çünkü anahtarla kilt bir birini aşındırarak uyum sğlamıştır iyice. Anahtarı çevirirken iterek çevirin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kafkas

bu vınn sesi bende kontağı yarım çevirdiğimde ve ancak sabahın kör sessizliğinde duyduğum bir ses olarak geliyor. ön konsoldan geliyor ama bana sanki arızalı bir ses değil de olağan bir ses olarak geliyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Zühtü Kaya

bursada bursa anahtarcısına gittim ömer usta diye(dayıoğlu hamamının karşısında)adam kontağı açtı.kontak aşınmış dedi.on dakika sürmedi meseleyi halletti.50 kağıt para aldı ama helal olsun.sanırım aşınan parçayı değiştirdi.helali hoş olsun.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Benzin pompası ve airbag hazırlığı sesi.

Yorum bağlantısı
Bestami Ün
Benzin pompası ve airbag hazırlığı sesi.

o ses benım focusdada var ama hıc onemsemedım sımdıye kadar sankı sıstem hazırlanıyor gıbı gelıyor o gogustekı ısık ımmolızer lambası

Yorum bağlantısı
Selim Çevirme

Kontak açılınca gelen ses süresinin bazen uzaması normal midir? Ara sıra 6-7 saniye sürüyor. .

Yorum bağlantısı
Caner Bayrakçı

Ben de aracımda aynı sesi duyuyorum, özellikle sabah çalıştırmadan önce.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Recep Yaylacı

2005 focus2 benzin/lpg aracımın ön konsoldan vınnnn sesi geliyor.arac soğukkken yapmıyor ısınınca da hiç kesmiyor.duymamak için teybin sesini açıyorum nerdeyse. egzozdanda aynı sesi alıyorum.bir özel servis direksiyon pompası dedi bir tamirci egzoz çürümüş falan dedi.yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Recep Yaylacı

çağlar bey kendimiz teşhis edemeyiz mi pompa arızasının beliritleri nelerdir?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Sürmeli

Benim araçta da aldığımdan beri 1 dakika kadar sanki yüksek devirli bir motor çalışıyormuş gibi ses geliyor. Sonra kesiliyor. Hatta bu ses gelirken motoru durdurunca motor yavaş yavaş devir azaltıyor gibi sesi azalarak duruyor.

Çamaşır makinesi sıkma modundaymış gibi bir ses bu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...