İçeriğe Yönlendir

Focus önden gelen ses

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

bu gün izmit sanayiye gittim iki parçacı ve bir ustaya gittim

parça orjinal olarak yok yani manifoltla beraber çıkıyor

1- esoto 700 küsür +kdv diyo

2-parçacı orjinalini 900 den açtı 650 ye bırakıyo

3-aynı parçacı yan sanayisini 250 ye bırakırım dedi

sonra ustaya gittim hem önden gelen sesler için hemde spiral için

sonuç:

önden gelen sesler için direksiyon kutusu denildi 0 ı 1000 lirayı geçiyor ama tamirle 300 e hallediriz dedi

spiral için önce sökmemiz gerekir dedi sonra tanıdığı bir egsozcuya gitti 80 liraya yapılırmış dedi

tabi şu anda önceden az olan ses gittikçe artıyor acaba işini bilmeyen ustalar iyicene bozuyor mu o muamma

şu ana kadar her kesin dediğini yaptırsak

1. usta rot başı rotil

bozuk tahmini onarım her şey içinde 200

2. usta manifolt değişecek (orji dedi galiba yalan 400 ü olur demişti parça en az 650) 400

3. usta direksiyon kutusu tahmini 300 350 lira + spiral tabi o da ne kadar sağlıklı bilinmez 80 lira bazısı sorunsuz binersin diyor bazısı 1 ay sonra yine kopar diyor

şimdi muhtemel arızaların oluşturacağı sonuçlar neler

1- spiral için araç çok yakar diyen var bazısı alev atar diyor araç lpg li o düşündürüyor

2-rotil ler sorunlu diyorlar 2 usta +1 rot balanscı ön düzende bişi yok gözün kapalı bin 2 usta hemen değiş hatta çukurlara girme diyor

3- direksiyon kutusu sesten başka ne gibi sonuçlar doğurur

arızlar için bi miktar para gerekiyor yaza kadar bizi götürür mü bu haliyle ben üstüne gittikçe sanki araç sorun çıkarmaya başladı 1 hafta önce hiç bir derdimiz yoktu biggrin.gif

egsoza da yazmıştım ama asıl bu konuyla ilgiliydi sorun önden gelen ses çünkü

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

yardıma ve bilgiye ihtiyacım var babam aracın önden gelen selerinden artık bunalmış ve beni sıkıştırıyor en son kocaelinde kral oto diye tavsiye edilen bir yere gittim o önden gelen sesi direksiyon burcuna bağladı tornayla düzelirtilir dedi 200 lira fiyat biçti bu bahsi gçen yer tam olarak neresi babam tornaya sıcak bakmıyor iki gün sonra aynı olur felan diye değişecek parçayı komple değişelim diyor değişecek parça direksiyon kutusu mudur fiyatı ne kadardır

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Viraj demirine iyice anlayan bir ustanın bakması alzım.Sağ yada sola kayma varsa uçları travese sürtüyor olabilir.Benim araçta böyle bir sorun vardı alt takımı yaptırdıktan sonra ses tamamıyla geçmemişti sonra buranın sorunlu olduğunu fark ettik.Onu her usta anlamıyor çünkü dururken çok da farkedilmiyor.Araç viraj dönerken veya kaldırıma inip çıkarken ses çıkartıyor.Şasi ustaları daha iyi anlıyor..Direksiyona bu kontrollerden sonra el attırsanız bence daha sağlıklı olur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Araç viraj dönerken veya kaldırıma inip çıkarken ses çıkartıyor.Şasi ustaları daha iyi anlıyor..Direksiyona bu kontrollerden sonra el attırsanız bence daha sağlıklı olur..

viraj demiri kaymissa nasil duzeltilir, uygun pozisyonu nasildir biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

alt salıncak ve rotildi sanırım birleşik olan o değişti seler büyük ölçüde azaldı direksiyon kutusunda biraz boşluk varmış boşluğu üstünde alamıyor diye ellemedi bi miktar onun sesi var ama takır takır olan sesten eser yok

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

bu ses sorunu halen devam etmekte bu gün bir ustaya göründüm servisten yeni çıkıp kendi yerini açmış. pedal biriketi gibi bir şey söyledi servis zamanında bir bildiri yayınlamış önce pul koymuşlar sonra tekrarlanınca o biriketi sökmüşler bununla ilgili bilgisi olan var mı. aracında böyle bir uygulama yapılan var mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

bildiriyi buldum benzer sorunu olanlarda yararlanabilir. bakım zamanı uygulatacağım inşallah.

TECHNICAL SERVICE BULLETIN No.92/2001

Car and Light/Medium Commercial 15.11.2001

Section: 206-0612,

Model: Focus

Markets: All

Subject: Knocking noise from pedal box area whilst braking, cornering and/or driving over bumps

Summary

Should a customer express concern that there is a knocking noise from pedal box area whilst braking, cornering and/or driving over bumps, the probable cause is movement of the internal parts of the pedal box. To rectify this concern, new reinforcement bars and/or pedal box should be installed.

google translate:

TEKNİK SERVİS BÜLTENİ No.92/2001

Araç ve Hafif / Orta Ticari 15.11.2001

Bölüm: 206-0612,

Modeli: Focus

Piyasalar: Tüm

Subject: Knocking gürültü pedal kutusunu alan iken fren, viraj ve / veya diken diken üzerinde sürüş

Özet

Gereken bir müşteri ifade kaygısı oradan bir şeye çarpma sesi pedal kutusunu alan iken fren, viraj ve / veya diken diken üzerinde sürüş ise, muhtemel neden kutusunu pedal iç kısımlarının hareketidir. Bu endişe, yeni takviye çubukları ve düzeltmek ve / veya kutu pedalı monte edilmelidir.

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal
bu ses sorunu halen devam etmekte bu gün bir ustaya göründüm servisten yeni çıkıp kendi yerini açmış. pedal biriketi gibi bir şey söyledi servis zamanında bir bildiri yayınlamış önce pul koymuşlar sonra tekrarlanınca o biriketi sökmüşler bununla ilgili bilgisi olan var mı. aracında böyle bir uygulama yapılan var mı

Fren pedalına bastıkça ön taraftan tıkırtılar geliyordu, serviste birşeyler yaptılar, sanırım fren pedalı braketi ya söküldü ya da pul kondu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

demek usta bu uygulamayı yapmış :p bakalım bakımda yaptıracaz inşallah olumlu sonuç alırız. rıdvan bey sizin sorununuz gitti mi bu uyglamadan sonra

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

2006'da yapılmıştı, bir daha pedal bölgesinden tıkırtı gelmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...