İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Yakıt Tüketimi

Turgay Yüksel

Recommended Posts

Oktay Demirağ

Hayır Taner abi, %40 uzun %60 şehiriçi yol yaptım ortalaması bu.

Artık şehiriçinde sakin kullanıp şehirdışında 100'ü geçmiyorum. Gazı aldığım yerde bir sıkıntı olabilir mi acaba düşünmüyo değilim hani bir ara 9,5lt'lere düşmüştüm çünkü.

Daha önce de söylemiştim hem, arabam sağır gidiyor biraz, atak değil :(

Ali, şu an ortalama % 70 şehirler arası %40 şehir içi 8,55 lt gözüküyor. Bu lpg olayını ben çok sevmeye başladım. Kötü yanı çok fazla yakmadığı için daha fazla gezerek dışarıya çok para kaçırıyor insan :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ali, şu an ortalama % 70 şehirler arası %40 şehir içi 8,55 lt gözüküyor. Bu lpg olayını ben çok sevmeye başladım. Kötü yanı çok fazla yakmadığı için daha fazla gezerek dışarıya çok para kaçırıyor insan :)

:good1:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Oktay Bey, mümkünse çok fazla görüşmeyelim bana eski bir dostumu hatırlatıyorsunuz :(

Mondeo_ST200.jpg

;):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Oktay Bey, mümkünse çok fazla görüşmeyelim bana eski bir dostumu hatırlatıyorsunuz :(

;):)

Sevinmelisin bence, eski dost düşman olmaz... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Sevinmelisin bence, eski dost düşman olmaz... ;)

Sevindim zaten, babam da sizin gibi birine satmama sevindi; "bu araba iyiki böyle bir insana gitti, bu araba bu adamda eskimez" dedi ;)

Maşallah :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

yakıt masrafından dolayı dün arabama atiker marka safefast model lpg taktırdım.ilk deneyimlerim başarılı 5500 devire kadar çıkardım 200km yi gördüm herhangi bir sorunla karşılaşmadım.bakalım inşallah ilerde sorun yaşatmaz 42 litre simit tank taktırdım shell de 95 liraya fullendi 35 litre aldı .60 litre simit benim araca olmadığını söylediler ne derece doğru bilemem ..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

yakıt masrafından dolayı dün arabama atiker marka safefast model lpg taktırdım.ilk deneyimlerim başarılı 5500 devire kadar çıkardım 200km yi gördüm herhangi bir sorunla karşılaşmadım.bakalım inşallah ilerde sorun yaşatmaz 42 litre simit tank taktırdım shell de 95 liraya fullendi 35 litre aldı .60 litre simit benim araca olmadığını söylediler ne derece doğru bilemem ..

İlk denemeler yapılacaktır fakat lpg ile uzun süre 5000+ devirde gitmeyin.

Ayrıca lpg tankınızı hiç bir zaman %80'den fazla doldurmayın. Zaten %80'i geçince tırrr diye ses gelmeye başlar. Ses gelince dolumu durdurun.

Aracınızı güle güle kullanın. Ucuza kullanmanın keyfini sürün.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

İlk denemeler yapılacaktır fakat lpg ile uzun süre 5000+ devirde gitmeyin.

Ayrıca lpg tankınızı hiç bir zaman %80'den fazla doldurmayın. Zaten %80'i geçince tırrr diye ses gelmeye başlar. Ses gelince dolumu durdurun.

Aracınızı güle güle kullanın. Ucuza kullanmanın keyfini sürün.

normalde benzinle 2000 deviri geçemiyordum korkumdan o hırsla otobanda bir güne mahsus zevk sürüşü yapayım dedim yoksa 5000 devire çıkamıyım mahmut bey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
normalde benzinle 2000 deviri geçemiyordum korkumdan o hırsla otobanda bir güne mahsus zevk sürüşü yapayım dedim yoksa 5000 devire çıkamıyım mahmut bey :)

Eski aracımda Lovato LPG sistemi var idi, Kuşadasından yalnız gelmenin verdiği sıkıntıyla 215km/sa hızı gördüm frenlerim zayıf diye daha da basamadım, hem de denemiş oldum aracı, ki LPG bakımını yaptırmamıştım ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eski aracımda Lovato LPG sistemi var idi, Kuşadasından yalnız gelmenin verdiği sıkıntıyla 215km/sa hızı gördüm frenlerim zayıf diye daha da basamadım, hem de denemiş oldum aracı, ki LPG bakımını yaptırmamıştım ;)

Ne kadar şaşırdım hiç öyle yüzler basamağı 2 ile başlayan hızlara çıkılır mı? :p

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ne kadar şaşırdım hiç öyle yüzler basamağı 2 ile başlayan hızlara çıkılır mı? :p

Frenler düzgün olsa o anda benzine alacaktım ve hayat başlayacaktı(!) :D

Deneme amaçlı çıktım İlkay yaa, en son 306'yı sattıktan sonra hiç basmıyordum içimi dökmüş oldum ;)

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

bu araçlarda yüksek hızda gitmek ne kadar doğru bilmek gerek conta yakma v.s problemler açabilir

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

bu araçlarda yüksek hızda gitmek ne kadar doğru bilmek gerek conta yakma v.s problemler açabilir

bu arada lpg ci 70 liraya pet şişe şeklinde bi alet takıyor araca içine mazot koyuyor ucundan bir hortum subap kapağının içine doğru 15 saniyede mazot püskürtüyormuş siboplar kurum yapmaması için takmak gereklimi acaba böle bir parçayı ?

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bu hızı görmekle o hızda uzun süre gitmek arasında fark olsa gerek. Kendi dışımdakilere kesinlikle tavsiye etmiyorum zaten, siz de yapmayın.

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

Sıralı sistem tüplerde belirli bir devirden sonra araba benzine geçmekte diye bilmekteyim. Ayar yapılırken usata gaza yüklenınce 6000 devirde benzin yazıyordu ayar ekranında ..

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Sıralı sistem tüplerde belirli bir devirden sonra araba benzine geçmekte diye bilmekteyim. Ayar yapılırken usata gaza yüklenınce 6000 devirde benzin yazıyordu ayar ekranında ..

ben araba boşta iken gaza bastığımda 7000 e çıkardım benzine geçmedi ustaya da sordum öyle bişey yok dedi bana..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ben araba boşta iken gaza bastığımda 7000 e çıkardım benzine geçmedi ustaya da sordum öyle bişey yok dedi bana..

Bazı kitlerde bu yapılabiliyor. Yani siz isterseniz 5000 devirden sonra benzine geçebiliyor. Yoksa enjektörünüzün kalitesine göre kesiciye girene kadar lpg ile gidebilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bazı kitlerde bu yapılabiliyor. Yani siz isterseniz 5000 devirden sonra benzine geçebiliyor. Yoksa enjektörünüzün kalitesine göre kesiciye girene kadar lpg ile gidebilir.

Bende de var o seçenek. 1500 devirden sonra benzine geçmesini sağlayıp lpg tüketimini düşürmeyi amaçlıyorum :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bende de var o seçenek. 1500 devirden sonra benzine geçmesini sağlayıp lpg tüketimini düşürmeyi amaçlıyorum :p

Yanında da incir ağacı hediyesi var mı? :p :p

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

bu atikerin göstergesimi anormal benmi çok bastım anlamadım 35 litre gaz aldım 100 km yaptım tekışık kaldı bazen iki ışığa çıkıyor çözemedim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

bu atikerin göstergesimi anormal benmi çok bastım anlamadım 35 litre gaz aldım 100 km yaptım tekışık kaldı bazen iki ışığa çıkıyor çözemedim..

Lpg ışıklarına asla güvenmeyin derim. Sadece bir depo ile yaklaşık kaç km gittiğinizi bilin ve onu takip edin.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Lpg ışıklarına asla güvenmeyin derim. Sadece bir depo ile yaklaşık kaç km gittiğinizi bilin ve onu takip edin.

siz ortalama ne kadar yol gidiyorsunuz 35 litre gazla yada km kaç kuruş yakıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

siz ortalama ne kadar yol gidiyorsunuz 35 litre gazla yada km kaç kuruş yakıyorsunuz ?

Çevre yolu kullanırsam 420-430 km gidiyor. Kayseri şehir içinde ise 350-360 km.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

baya iyiymiş bizimkini dörtgözle merak ediyorum bakalım kaç km yapacak.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Benim rekorum 40lt LPG/491km, gazım full'dü bitti ve benzine geçti ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...