İçeriğe Yönlendir

Anteni sökemiyorum

Fatih Öztürk Viyana

Recommended Posts

Fatih Öztürk Viyana

arkadaslar aracin uzerindeki radyo antenini sokemiyorum ceviriyorum hatta zorluyorumda ama sokulmuyor vidali degilmi bunlar yoksa baska teknigimi var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 el ile sıkıca kavrayın ve döndürün, vidalıdır sökülmesi lazım. Dip ufak bölümü alttan ayrıca vidalı tabii ama o ayrı bir konu, mesela otomatik yıkamaya girerken sökülür, takılır. Yalnız bu kadar kaynamış ise, sökerken sağa sola yatay kuvvet uygulamayın, vida anten içinde kırılıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk Viyana
2 el ile sıkıca kavrayın ve döndürün, vidalıdır sökülmesi lazım. Dip ufak bölümü alttan ayrıca vidalı tabii ama o ayrı bir konu, mesela otomatik yıkamaya girerken sökülür, takılır. Yalnız bu kadar kaynamış ise, sökerken sağa sola yatay kuvvet uygulamayın, vida anten içinde kırılıyor.

bende aynen arabayi otomatik yikmaya sokarken sokun dediler ugrastim sokemedim dediginiz gibi yaptim sonra acaba baska bir teknigimi var fazla zorlayip kirmayayim dedim. eger ozel bir teknigi yoksa o halde tum gucumle cevireyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İman gücü tekniği ile çevrilecek, ama en sık hata güç uygularken yatayda da güç verilirse çok kolay kırılan bir nesne. Baktınız olmayacak, pensenin ağzına bez sarıp, ilk açılma hamlesini yapın, az iz kalır o kadar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Pas sökücü işe yarayabilir.Birleşme yerine bolca sıkın, bir kaç dakika sonra deneyin bence.Sökme yönünde çevirdiğinizden eminsiniz değilmi? :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Antende pasa sökücü işe yaramıyor, zira araya nufüz edemiyor, etse de vida yukarı yönlü. Dertli bir yer, sökerken kıran çok olmuştur.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk Viyana
Pas sökücü işe yarayabilir.Birleşme yerine bolca sıkın, bir kaç dakika sonra deneyin bence.Sökme yönünde çevirdiğinizden eminsiniz değilmi? :nazar:

saat yönünün tersine cikarilmiyor mu oyle deniyorum. yeter artik deyip kirilirsa kirilsin diyip olaya cozum getirmeye calissam kirilirsa komple kac paraya satiliyor anten

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk Viyana
15 lira mıydı neydi.

tesekkur ederim artik var gucumle deneyecem niyeti bozdum

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

sökerken biraz aşağı doğru bastırmayı deneyin olacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
sökerken biraz aşağı doğru bastırmayı deneyin olacaktır.

güzel taktik, musluk gibi saat yönü tersine.

Yorum bağlantısı
Fatih Dokcan

Pense kesin cözum.otomatik yikama anteni koparmisti penseyle cikarip icini japonladik sonra geri takmistik yerine :nazar:

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
güzel taktik, musluk gibi saat yönü tersine.

abi bizim sanayi ortamını bilirsin adam gelip anten istiyor takamam diyemiyorsun elde zamanla alışıyor böylece.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
İman gücü tekniği ile çevrilecek, ama en sık hata güç uygularken yatayda da güç verilirse çok kolay kırılan bir nesne. Baktınız olmayacak, pensenin ağzına bez sarıp, ilk açılma hamlesini yapın, az iz kalır o kadar.

Türküz biz dedikleri ve Türk usulu bu olsa gerek,tabi besmelede başlamadan önemli

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk Viyana
Ne oldu antenin akibeti merak ettim ;)

bugun itibari ile bir pense operasyonu ile anteni cikardim. ama harbiden nasil takilmissa az daha cikarmasaydim kaynayacakti

Yorum bağlantısı
Mete Gürer

Benim araçta da anteni el ile sökemedim. Çağlar abi'nin dediği gibi pense + bez ikilisi yardımı ile çok rahat söküldü. Anten'de ancak çok dikkatli bakınca görülebilecek ufak bir iz kaldı...Anteni söktükten sonra bir daha bunun gibi sıkışmasın diye montaj pastası (antiseize ) sürdüm. Elimde bedava loctite numunesi vardı da... ;)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Besmele tavsiye eder misiniz?
Türküz biz dedikleri ve Türk usulu bu olsa gerek,tabi besmelede başlamadan önemli
Ne oldu antenin akibeti merak ettim :rolleyes:

Bende merak ettim, Yenebildinizmi.. ;)

Yorum bağlantısı
Sancak Zengin

Ben daha küçük bir anten takmak için uğraşmıştım ii hatırlıyorum bir pense işinizi görüyor...ancak sökerken ayaklarınızı sağlam bir yere basın zira elinizden kayan pense istenmeyen kazalara sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...