İçeriğe Yönlendir

Rüzgar sesi

Yakup Amanvermez

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

rüzgar sesi 0 c220 cdi bile var (xxx li hızlarda) yüksek hızdaki sesden bişi olmaz ama 120 nin altında ses varsa sorun vardır

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Ben arabayı yeni aldım zaten aldığım gün Ankara'dan gelirken fark ettim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

F1'lerde var bu sorun.. Kapı fitillerinin içini doldurarak çözülüyormuş sanırım ama henuz deneyecek vakit bulamadım.

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
F1'lerde var bu sorun.. Kapı fitillerinin içini doldurarak çözülüyormuş sanırım ama henuz deneyecek vakit bulamadım.

neyle dolduruyorlar?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ben çözümü buldum :nazar:

Kapı fitillerinin takılı olduğu sacı yassı bir levye koyarak ve çekiçleyerek dışa doğru 0.5 cm kadar esnetince kapı fitillere tam olarak bastırıyor ve rüzgar sesi kayboluyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Serum lastiği koyan var, pencere fitili koyan var.. Çeşitli yöntemler mevcut.Kimisi başarıya ulaşıyor, kimisi hiç birşey değişmedi diyor. En iyisi denemek.

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
Ben çözümü buldum :)

Kapı fitillerinin takılı olduğu sacı yassı bir levye koyarak ve çekiçleyerek dışa doğru 0.5 cm kadar esnetince kapı fitillere tam olarak bastırıyor ve rüzgar sesi kayboluyor.

biraz daha açarsanız faydalı olur

Yorum bağlantısı
Erdem Aydoğdu
Ben çözümü buldum :)

Yav kardeş bu uygulamayı yaptın mı yaptıysanız nerden çekiçledin. Resimleriyle gösterebilmeniz mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Yunus Bager

Benim connect 2008 model aldıgım günden beri rüzgar sesi var sesine razıyım rüzgar gelmese bari :) uzun yolda zor oluyor bitarafim çok isiniyor bıtarafım üşüyor :(

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bu serum lastiğini bugün deneyecektim ama lastiği nerden yerleştireceğimi göremedim.Bu kapıdaki fitiller yekpare mi acaba?Yoksa bir kesişim yeri var mı?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Bu serum lastiğini bugün deneyecektim ama lastiği nerden yerleştireceğimi göremedim.Bu kapıdaki fitiller yekpare mi acaba?Yoksa bir kesişim yeri var mı?

Birleştiği noktalar var...Tek parça değil...Bir klavuz ve bolca yağa ihtiyacınız olacaktır...

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Birleştiği noktalar var...Tek parça değil...Bir klavuz ve bolca yağa ihtiyacınız olacaktır...

Kapının en altında kalıyor o kesişim yerleri öyleyse.Çamurdan göremedim demek ki! wd-40 yağ işini görür sanırım?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

WD 40 iş görür. Bu çekiçleme olayı ne yahu :) Kaportacımısınız arkadaşlar etmeyin eylemeyin.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Fotoğraf çekmedim,servisde yaptılar.Fitillerin geçtiği ince sac dan bahsediyorum,fitiller yerinden çıkartılınca görünüyor,orası dışa doğru çekiçlenince kapıya yaklaşmış oluyor ve arasındaki boşluk azalıyor,Böylece fitil daha sıkı duruyor.

Yorum bağlantısı
Yakup Başaran

Aynı problem bende de var. Sağ ön taraftan ses geliyor. Servise götürdüm, biriki ileri geri kapıyı ayarladılar, tamam abi bi daha aynı şekilde ses gelmez dediler. Ama değişmedi. Fitili değiştirmeyi, yerine daha kalın bir fitil koymayı, ilave fitil yapıştırmayı ... gibi çözümleri zamanla uygulamayı düşünüyorum. Zaten kapı ile araba arasına dikkatlice bakıldığı zaman fitillerin tam olarak basmadığını görebiliyorum. Çekiçleme olayıda mantıklı gibi sankı? olabilir.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Sami Bey bugün tekrar denedim.Aradım ,taradım,eğildim baktım,aynayla baktım :) Ama nafile kapı fitillerinin kesişim noktası yok.Tek parça.Sanırım ya bir kesik atmak lazım fitile ya da o hava deliklerinden birini büyütüp öyle sokmak lazım serum lastiğini fitilin içine

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Sami Bey bugün tekrar denedim.Aradım ,taradım,eğildim baktım,aynayla baktım :) Ama nafile kapı fitillerinin kesişim noktası yok.Tek parça.Sanırım ya bir kesik atmak lazım fitile ya da o hava deliklerinden birini büyütüp öyle sokmak lazım serum lastiğini fitilin içine

Lastikleri iç kısmında minik hava delikleri var. O bu büyüklükte yaklaşık.

Kilitçide gördüm, Wd40 ile kayganlaştırılmış siyah hortuma benzer birşeyi fitilin içine sokuyorlar.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Lastikleri iç kısmında minik hava delikleri var. O bu büyüklükte yaklaşık.

Kilitçide gördüm, Wd40 ile kayganlaştırılmış siyah hortuma benzer birşeyi fitilin içine sokuyorlar.

Evet Sezgin Bey ; delikler o büyüklükte ama ben serum lastiği yerleştirmeyi düşünüyorum fitillerin içine.O yüzden biraz genişletmek lazım.Ama daha cesaretimi toplayamadım o kadar uğraş sonunda bir fayda olmaz diye

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bugün itibariyle serum lastiği kapı fitillerinin içine yerleştirilmiştir.Sonuç .Fiyasko.Rüzgar sesi kesilmedi.Birde tekrar kapı ayarı yaptırıp deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

13 metre civarı serum lastiği,bir şişeye yakın wd-40,soğukta harcadığım emek hepsi şuan boşa gitmiş gözüküyor.

Birde kapı fitillerinde ki deliklerden birinde baya bir genişleme oldu o da cabası :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...