İçeriğe Yönlendir

Klima hakkında

Fatih Aytepe

Recommended Posts

Fatih Aytepe

arkadaşlar aracımın kılıma ışıkları yanıyor ac ışığıda yanıyor fakat hıç üflemiyor hıç çalışmıyor içinde gazı yok ondan olabilirmi? bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba ? ne 1 numarada ne 4 hıç çalışmıyor .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç üflemiyor, hiç çalışmıyorsa fan çalışmıyor... 4. kademede demi çalışmıyor...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
arkadaşlar aracımın kılıma ışıkları yanıyor ac ışığıda yanıyor fakat hıç üflemiyor hıç çalışmıyor içinde gazı yok ondan olabilirmi? bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba ? ne 1 numarada ne 4 hıç çalışmıyor .

denmiş, ustalar daha iyi bilir

Yorum bağlantısı
Fatih Aytepe
Hiç üflemiyor, hiç çalışmıyorsa fan çalışmıyor... 4. kademede demi çalışmıyor...

evet hıç çalışmıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

bir soruda ben sorayım;

klimayı açmadan sıcaklığı açtığım zaman bir koku geliyor arada sırada bunun sebebi ne olabilir peki.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alpaslan Ayık

Aynı sorun bende de var polen filitresi değişince düzeliyor, benim arabada 15000 bakımı gelince değiştirilecek. .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1-2-3-4hiç üfleme yok ise, kalorifer motoru veya sigortasında sıkıntı vardır.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hüsnü Sağcan
bir soruda ben sorayım;

klimayı açmadan sıcaklığı açtığım zaman bir koku geliyor arada sırada bunun sebebi ne olabilir peki.

Biraz geç oldu ama :D ; Arabayı stop etmeden yani gideceğiniz yere ulaşmadan 1-2dk önce klimayı kapatır ve fanı yüksek hızda çalıştırırsanız soğutma sisteminde olusan nemin kurumasını sağlamış olursunuz. Bu sayede küf mantarlarının çoğalması için uygun ortam bozulmuş olur, havalandırma sisteminizden sağlıklı ve temiz hava solumaya başlarsınız.

Yıllardır denenmiş ve onaylanmış bir yöntem olup tüm arkadaşlarla paylaşırım, saygılarımla.. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eğer FII ise Focusunuz sadece gaz pedalının sökülüp polen filtresinin değişmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Geçen haftada benim arabanın klimasının veriminden şikayetçiydim. Yolda sıcak iyicene bastırınca Tokattaki Ford servisine girdim ve polen filtresini deiştirdim. Gerçekten çok farketti ama 60 TL faturayada içim gitti:(

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Merhaba,

Bende bir anımı anlatayım

Ben focus2 titanium sahibiyim 2008'in 6. ayında falan aldım 2009 9. ayındada ilk garanti kapsamında bakım için İstanbul/Dolapdere Caneriği Sokak No:2/B adresindeki servise gittim.

Aracım henüz 5000 km. olmamasına rağmen polen filtresini ücret karsılığı değiştirmeyi önerdiler lakin hiç bir problem yaşamadığım için kesinlikle değiştirmemelerini istedim üstelik ücret karsılığı nede olsa.

Ayrıca aracımın içine giren usta veya ustalar aracın içine girip torpido kapağı ve konsolun bir kısmını sert cisimle çizmişler. Bunu farkettiğimde tabiki soluğu tekrar serviste aldım sorunu dile getirmeme rağmen çizik yerin bir resmini çektiler arayacaklardı hale arayan yok beklemedeyiz.

Şunu merak ediyorum. Garanti kapsamında bu polen filtresi ücretsiz değişmesi gerekmezmi?..

tarihinde Cengiz Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Merhaba,

Ben focus2 titanium sahibiyim 2008'in 6. ayında falan aldım 2009 9. ayındada ilk garanti kapsamında bakım için İstanbul/Dolapdere Caneriği Sokak No:2/B adresindeki servise gittim.

Aracım henüz 5000 km. olmamasına rağmen polen filtresini ücret karsılığı değiştirmeyi önerdiler lakin hiç bir problem yaşamadığım için kesinlikle değiştirmemelerini istedim üstelik ücret karsılığı nede olsa.

Ayrıca aracımın içine giren usta veya ustalar aracın içine girip torpido kapağı ve konsolun bir kısmını sert cisimle çizmişler. Bunu farkettiğimde tabiki soluğu tekrar serviste aldım sorunu dile getirmeme rağmen çizik yerin bir resmini çektiler arayacaklardı hale arayan yok beklemedeyiz.

Şunu merak ediyorum. Garanti kapsamında bu polen filtresi ücretsiz değişmesi gerekmezmi?..

Polen filtresi sarf malzemesidir , kirlendiği için değiştirilir..

Nasılki yağ değişim zamanında yağın parasını ödeyecekseniz polen filtreside aynı durumda arasında bir fark yok :nazar:

Sonuç olarak ücret istemeleri normaldir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Klima kontrol dugmeleriniz bozuk olma olasiligi yuksek.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
Merhaba,

Cevap için teşekkür ederim.

Polen filtresini değişme zamanı geldiğinde kendim değiştirmeyi yeğlerim.

Servise gitmeyi bu sebepten dolayı asla istemem.

Polen filtresi sarf malzemesidir , kirlendiği için değiştirilir..

Nasılki yağ değişim zamanında yağın parasını ödeyecekseniz polen filtreside aynı durumda arasında bir fark yok :nazar:

Sonuç olarak ücret istemeleri normaldir..

Cevap için teşekkür ederim.

Polen filtresini değişme zamanı geldiğinde kendim değiştirmeyi yeğlerim.

Servise gitmeyi bu sebepten dolayı asla istemem.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Selçuk Dayıoğlu

merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce klimama gaz bastırmaya gittim sonra öğrendim ki kompresör arızası varmış ve bana ciddi bir rakam çıkardılar bu tür arızaların fiyatları nedir bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce klimama gaz bastırmaya gittim sonra öğrendim ki kompresör arızası varmış ve bana ciddi bir rakam çıkardılar bu tür arızaların fiyatları nedir bilen var mı acaba?

Konunuz ilgili başlıkla birleştirilmiştir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...