İçeriğe Yönlendir

Alarm

Abdurrahman Dokumacı

Recommended Posts

Abdurrahman Dokumacı

merhaba arkadaşlar focuslarda orjinal alarm sistemi var mı,? yardımcı olurmusunuz,?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ghia ise vardır. Kapı yan sütünlarda, kemeri ayarı yanlarında iki de göz vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

kapıları çift kitleyin (yani 4 lüler yanana kadar ) ardından anahtarla kaputu açmaya çalışın eğer varsa size araba kendi söyler :kafa:

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdurrahman Dokumacı

[benimki 2002 ama kapıları açıp kapatınca dörtlüler yanmıyor beyninde sorun ola bilirmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abdurrahman Bey,

Çift kilitleme yapıyorsunuz değil mi.. Çift kilitleme yapınca alarm devreye girer...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Dokumacı
Abdurrahman Bey,

Çift kilitleme yapıyorsunuz değil mi.. Çift kilitleme yapınca alarm devreye girer...

YAPIYORUM

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki çift kilitleniyormu kapı...

İçeriye girin, çift kilitleyin, çift kilitleme yapıyormu önce bunu bi kontrol edin...

Çift kilitlediği zaman kapı içerden açılmaması gerekir..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Dokumacı
(düzenlendi)
Peki çift kilitleniyormu kapı...

İçeriye girin, çift kilitleyin, çift kilitleme yapıyormu önce bunu bi kontrol edin...

Çift kilitlediği zaman kapı içerden açılmaması gerekir..

Mehmet bey yardımlarınız için teşekkür ederim.Biz yine servisin eline düştük galiba, çabalarıma cevap vermiyor.. :nazar:

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor kaputu açın, oradaki alarm switchini arka arkaya tetikleyin (veya hehangi bir kapıyı hızlı-hızlı açın kapayın), dörtlüler yanıp söner 2 defa alarm kornası bipler. sonra sıra ile kapıları, dış kilitleri açın kapayın her defasında tek bipler, biplemediği yerde arıza var demektir. 20 sn. hiçbir şay yapmadan beklerseniz, tek bipler ve servis modundan çıkar. Bipleyecek alarm kornası arka çamurluk sol içtedir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normalde, araçta extra birşeyler takılı değil ise, alarm biplemez. Bazıları, alarm kornasının sesini az bulur, siren taktırır, o bipleyebilir.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)
Motor kaputu açın, oradaki alarm switchini arka arkaya tetikleyin (veya hehangi bir kapıyı hızlı-hızlı açın kapayın), dörtlüler yanıp söner 2 defa alarm kornası bipler. sonra sıra ile kapıları, dış kilitleri açın kapayın her defasında tek bipler, biplemediği yerde arıza var demektir. 20 sn. hiçbir şay yapmadan beklerseniz, tek bipler ve servis modundan çıkar. Bipleyecek alarm kornası arka çamurluk sol içtedir.

motor kaputunda bahsettiğiniz alarm swich in tam yerini alabilirmiyim çağlar bey.şu kaputun en önünde ortada duran metal başlı switch mi yoksa

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Turan

Merhaba. Benim arabamda daha önce çift kilitleyince dörtlüler yanıp sönerdi.artık çift kilitleyince hiç yanıp sönmüyor ama çift kilitleniyor.

Sizce sorunu ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Ghia ise vardır. Kapı yan sütünlarda, kemeri ayarı yanlarında iki de göz vardır.

Ghia ise vardır diye bir garanti yok. Benim Ghia 2000 model yok. Diğer 2001 model sport trendde var. 2000 model sport trend de de yok v.s.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gökhan bey bu testi yapın, büyük ihtimal kaput switchi tozlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Turan

Tamam Çağlar abi teşekkür ederim. Yarın bir deniyeyim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Turan

Yok switchi bulamadım da.Ben gecenler de küçük bir kaza yapmıştım heralde o sırada kaput kilidi zorlanmış o yüzden yanmıyordu.

Bugün biraz ileri geri zorladım elimle kendine geldi :D

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Kenan Kayahan
(düzenlendi)

ustalara sorulur acil yardım....

bahsi gecen olayların hepsi benim fokusta oluyor..ve ekipmanları var korna falan...ama çift kilitlemede 4 lü lambalar yanmıyor ve alarm da calışmıyor..kapıyı acınca kilidin orda işikları acıp kapayan bir düğme var alarmlan ilgili galiba basıp cekince korna bipliyor..kumanda devre dışı kalıyor..birkaç dakika sonra devreye giriyor..servis beyin arızalı 700 milyon vermen gerek diyor cıkma beyin bununabilirmi..aarabanın eski sahibi kapıların hepsi tek basışta kumandadan acılsın diye program falan attırdım dedi bunlan alakalı olabilirmi...

yardımlarınız için teşekkür

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Semih Saner

kapıları çift kitleyin (yani 4 lüler yanana kadar ) ardından anahtarla kaputu açmaya çalışın eğer varsa size araba kendi söyler :kafa:

kapıları çift kitliyorum ; 4lüler yanıyor, kaputu açınca alarm ötmüyor sorun ne ?

Yorum bağlantısı
Misafir

kapıları çift kitliyorum ; 4lüler yanıyor, kaputu açınca alarm ötmüyor sorun ne ?

Çift kilitleme sonrası 1-2 dakika bekliyor araç ve sonra devreye giriyor alarm. Tabi araçta varsa ve sorunsuzsa..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...