İçeriğe Yönlendir

Motor resimli sarı ışık yanıyor

Barbaros Gökçekurt

Recommended Posts

Barbaros Gökçekurt

bana yardımcı olursanız sevinirim bu akşam arabamla 3-4 km yolyaptım sonrasında bir geri manevra yaptım vitesi 1 e takınca gösterge panelinin sol alt kısmındaki sarı renkli üzerinde motor resmi olan ışık yandı ve sönmüyor hemen aracı stop ettim görebildiğim tüm sıvı lara baktım(motor suyu, fren hidroliği,motor yağı,direksiyon hişdroliği) hepsi max seviyede hararet normal akü normal çalışma normal motor sesi normal aracı çalıştırıp yoluma devam ettim araçta bir performans eksilmesi yok lpg den benzine aldım olmadı tekrar lpgye aldım gene olmadı bir türlü ışık sönmüyor sonra kendimden şüphe etmeye başladım acaba sürekli yanıyorduda benmi yeni farkettim diye anımsadığım motor çalışınca sönüyordu ama hala aklıma takıldı bana yardım edermisiniz sizce sorun ne olabilir ne yapmalıyım birde en yakın servis 150 km mesafede arıza varsa ben aracı oraya kadar kullanırsam daha büyük bir sorun yaşarmıyım çok feci telaş ve panik içindeyim neolur yardım edin yoksa sabaha kadar kafayı sıyırırım ben selamlarımla

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen lpg kaynaklıdır... Panik yapmayın...

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
Muhtemelen lpg kaynaklıdır... Panik yapmayın...

merhabalar mehmet abi benzindede yanmaya devam ediyor ama diyelim lpg kaynaklı kötü lpg denmidir yoksa sistemimle alakalı birşeymidir ne yapayım sizce servise kadar beni götürürmü selamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg ne zamandır takılı? Araç ne kadar zamandır sizin?

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
Lpg ne zamandır takılı? Araç ne kadar zamandır sizin?

araç bir buçuk yıldır benim lpgde 6 aydır takılı ben taktım yani araç 85binde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg kaynaklı olması muhtemel, paniğe gerek yok ama tedbiri elden bırakmadan, test cihazı ile kontrol gerekir. Servise de götürür.

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
Lpg kaynaklı olması muhtemel, paniğe gerek yok ama tedbiri elden bırakmadan, test cihazı ile kontrol gerekir. Servise de götürür.

peki servise kadar beni götürürmü en yakın servis urfada 150 km mesafe zorlamadan yavaş yavaş gitsem birşey olurmu

ilginize teşekkür ederim bu arada selamlarımla

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

korkacak hiç bişey yok. benim de ilk yandığında panik yapmıştım. sonra alıştım. ben yandıktan sonra 130 km gittim. şimdi yandı kaç gündür yine söndürmedim duruyor. arıza lambasının yanma sebebi %90 lpg kaynaklı. ya aldığınız gazın yanma sıcaklığı düşük yani kalitesiz. ya da çok soğuk yerde kullandığınınz için gaz donmaya yaklaşt. bilgisayara takıldığında sistem fakir yazaak. söndürececekler. kışın benzinde kullanmaya çalışın. hayırlı sürüşler

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
korkacak hiç bişey yok. benim de ilk yandığında panik yapmıştım. sonra alıştım. ben yandıktan sonra 130 km gittim. şimdi yandı kaç gündür yine söndürmedim duruyor. arıza lambasının yanma sebebi %90 lpg kaynaklı. ya aldığınız gazın yanma sıcaklığı düşük yani kalitesiz. ya da çok soğuk yerde kullandığınınz için gaz donmaya yaklaşt. bilgisayara takıldığında sistem fakir yazaak. söndürececekler. kışın benzinde kullanmaya çalışın. hayırlı sürüşler

merhabalar öncelikle teşekkür ederim ilginize lakin burası ülkemizin an sıcak yeri şalıurfa ceylanpınar da yaşıyorum ve aygaz harici gaz kesinlikle kullanmam içimi ferahlattınız biraz lakin hala aklımda soru işaretleri var

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
bana yardımcı olursanız sevinirim bu akşam arabamla 3-4 km yolyaptım sonrasında bir geri manevra yaptım vitesi 1 e takınca gösterge panelinin sol alt kısmındaki sarı renkli üzerinde motor resmi olan ışık yandı ve sönmüyor hemen aracı stop ettim görebildiğim tüm sıvı lara baktım(motor suyu, fren hidroliği,motor yağı,direksiyon hişdroliği) hepsi max seviyede hararet normal akü normal çalışma normal motor sesi normal aracı çalıştırıp yoluma devam ettim araçta bir performans eksilmesi yok lpg den benzine aldım olmadı tekrar lpgye aldım gene olmadı bir türlü ışık sönmüyor sonra kendimden şüphe etmeye başladım acaba sürekli yanıyorduda benmi yeni farkettim diye anımsadığım motor çalışınca sönüyordu ama hala aklıma takıldı bana yardım edermisiniz sizce sorun ne olabilir ne yapmalıyım birde en yakın servis 150 km mesafede arıza varsa ben aracı oraya kadar kullanırsam daha büyük bir sorun yaşarmıyım çok feci telaş ve panik içindeyim neolur yardım edin yoksa sabaha kadar kafayı sıyırırım ben selamlarımla

akünün kutuğ başını sökün 3 saat bekletin sonra geri takıp çalıştırın söner.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

evet ş.urfa yı sonradan gördüm. ama dediğim gibi korkacak bişey olacağını zannetmiyorum. inş olmaz. benim ki şimdi bile yanıyor dediğim gibi. yarın gider bi yerde cihaza bağlarsınız. sonuçları da bize yazarsınız. ama bu gece rahat uyuyun. yağ lambası yanmadıkça korkmaya değmez :rolleyes: .

abi böyle yapınca oluoyrsa ben bi de boş yere 20 lira vermeyeyim. yarın söndüreyim. inş olur. çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
evet ş.urfa yı sonradan gördüm. ama dediğim gibi korkacak bişey olacağını zannetmiyorum. inş olmaz. benim ki şimdi bile yanıyor dediğim gibi. yarın gider bi yerde cihaza bağlarsınız. sonuçları da bize yazarsınız. ama bu gece rahat uyuyun. yağ lambası yanmadıkça korkmaya değmez :rolleyes: .

abi böyle yapınca oluoyrsa ben bi de boş yere 20 lira vermeyeyim. yarın söndüreyim. inş olur. çok teşekkürler...

herkese çok teşekkür ederim yarın ilk işim bir lpg ciye gitmek olacak sonucu yazarım selamlarımla

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

valla hocam ben yolu öğrendin yandıkça böyle yapuyorum ki benim araba mondeo yani ben bi zararını görmedim çünkü araç bi problemden ötürü yakmıyor bu ışığı lpgden bağzı şeyleri ayarlayamadığında yakıyor üstadların dediği gibi bence deneyin akşamdan sökğn sabah takın sorununuz hallolur.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

akü kutup başı sökülecekse önce lpg nin sigortası çıkartılmalı sonra kutup başı sökülmeli, ve akü kutup başı takıldıktan sonrada lpg sigortası takılmalı... aksi durumda lpg beyni hata veriyor ve tekrar proğramlama ihtiyacı doğabiliyor.

tecrube ile sabittir.

lpg ustası bu sorunu çözebilecektir.

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

bende de aynı durum olmuştu. lpg den..

fakir karışım sanırım. ama en kısa zamanda servise gösterin..

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
akü kutup başı sökülecekse önce lpg nin sigortası çıkartılmalı sonra kutup başı sökülmeli, ve akü kutup başı takıldıktan sonrada lpg sigortası takılmalı... aksi durumda lpg beyni hata veriyor ve tekrar proğramlama ihtiyacı doğabiliyor.

tecrube ile sabittirç

yok abi sizin söylediğinizde olabilir ama şu bi gerçek her yandığında söndürmeye 20 ytl vermek bence mantıksız bunu benzinde yakarsa haklıdır baktırsın ama lpgden bu yanma bu söylediğinizi veya benim söylediğimi yaparsa bi sorun yaşamaz.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
(düzenlendi)

valla yarın bi deneyeceğim. bunun için gitmek hiç işime gelmiyor. daha 20 aralıkta gittik

nasıl olsa kışın hep yapacak bunu. allahtan hayırlısı. inşallah bi sorun olmaz.

tarihinde Emrah Musalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
yok abi sizin söylediğinizde olabilir ama şu bi gerçek her yandığında söndürmeye 20 ytl vermek bence mantıksız bunu benzinde yakarsa haklıdır baktırsın ama lpgden bu yanma bu söylediğinizi veya benim söylediğimi yaparsa bi sorun yaşamaz.

2, 3 sene önce o zamanki aracıma lpg taktırır iken beni uyarmışlardı. aracı başka sorun sebebiyle arkadaşla birkaç kez tamirata yollamıştım. tabi tamir eden ustalar bu durum bilmediklerinden sigortayı sökmeden kutup başı sökmüşler.. ben başta pek sorun hissetmedim ama yakıt artar gibi olunca lpg ustasına gittim .. usta bilgisayarı takınca aracın aküsünün birkaç kez sökülüp takıldığını bundan dolayı ayarlarında değişim olduğunu söyledi. her zaman bu durum olmaya bilirmiş ama bunu göz ardı etmemek gerek

ben yinede ısrarla uyarayım..

kutup başı sökülecekse sigortayı sökmenizi öneririm..

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

sigorta nerde ki. özel alet olmadan sökebilir miyim. :o şu arabaya kendi elimle bişi yapamayacağım iyi mi.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

lpg markasına göre değişik yerde olabilir sanıırm ama usta olmasada bu işten biraz anlayan arkadaş ,eş,dost sanırım sigortayı bulur.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
2, 3 sene önce o zamanki aracıma lpg taktırır iken beni uyarmışlardı. aracı başka sorun sebebiyle arkadaşla birkaç kez tamirata yollamıştım. tabi tamir eden ustalar bu durum bilmediklerinden sigortayı sökmeden kutup başı sökmüşler.. ben başta pek sorun hissetmedim ama yakıt artar gibi olunca lpg ustasına gittim .. usta bilgisayarı takınca aracın aküsünün birkaç kez sökülüp takıldığını bundan dolayı ayarlarında değişim olduğunu söyledi. her zaman bu durum olmaya bilirmiş ama bunu göz ardı etmemek gerek

ben yinede ısrarla uyarayım..

kutup başı sökülecekse sigortayı sökmenizi öneririm..

tabi önce önlem alınması gerekli ama haksızsam söyleyin.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
(düzenlendi)

kesin karar vermiştim yarın yapmaya ama şimdi bi an da korktum. sistem brc ama hangi modeli bilmiyorum. riske girsem mi acaba.

bi de şöyle bişey var. elektrikçiye geçen hafta kutup başı temizliği. akü suyu için falan gittim. kutupları sökerken hiç bi şeyle oynamadı. direk söktü. bi de sökerken ilk artı mı sökülmeli eksi mi

tarihinde Emrah Musalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
kesin karar vermiştim yarın yapmaya ama şimdi bi an da korktum. sistem brc ama hangi modeli bilmiyorum. riske girsem mi acaba.

korkacak ne var anlamadımki bence hiç bişey olmaz ha siz derseniz bende 20 ytl bişey götürmez vereyim sönsün ışık onu bilemem ama her yandığında götürcekseniz bu kışınız zor geçer ben onu söyleyim.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
tabi önce önlem alınması gerekli ama haksızsam söyleyin.

bu konu da size katılıyorum ama sonuçları kestirememek te korkutuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kutup başını sökmeyin bence...

Arıza koduna bakmaya çalışın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...