İçeriğe Yönlendir

09 Focus Titanium Geri Çağrılmalı

Aydın Keskin

Recommended Posts

Utku Çay
"Köy Yolunda Can Pazarı"

"Mandıraya Giren Lüks Araba"

"Samanlıktaki BMW; Kan gölü"

al sana olası film adları, tercihen kçy kasaba amaçlı isim koydum. Gerisini de sen çiziktiriver işte.

abi süpersin vallahi :good1:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Bu Ford adamın siniri bozmaya başladı, kalite iyice düştü, 45 kaat ver ve başın ağrısın, şeytan diyo git 45 kaada Mitsubishi Lancer İntense 1.8 CVT al, herşeyide var ve tıkırdamıyorda hemde evo tipinde alet, araba değiştiğimde bidaha Ford almıycam herhalde yahu....

http://www.kopekbaligikarayacikti.com/specifications1_tr.pdf

Çok sevmem japon işi arabayı ama bu da alınır yani.. Esp'li olsun yol tutuş sorunu falan da olmaz zevkle binilir..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Çok sevmem japon işi arabayı ama bu da alınır yani.. Esp'li olsun yol tutuş sorunu falan da olmaz zevkle binilir..

Ben o aracın ESP'siz de yol tutuş problemi olduğunu zannetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Aydın Keskin
45 liradan 25 lira forda, 20 lira devlete, hatta yangın tüpü vs devlet versin :good1:

yok benden alamadı devlet engelli raporu ile adım :good1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aydın Keskin

Böyle birşey olamaz 4 numaralı kapı sonu demiştim ya sol arkada kapıdaki servisten değiştiler aynı sorun sol ön kapıda başladı arakdaşım yapamıyorsan bu zımbırtıyı çıkarma dandik mağzeme kullanıp neden madur ediyorsun beni ayın 1 gününü serviste geçirmek zorundamıyım ben ya sıfır araba aldık allahtan sorun yaşamayılım diye 11. aydın 2. ayın başındayız 4 kere servise gittim çok sinirliyim kimse bana forrd otosan savunmasın lütfen ..

Yorum bağlantısı
Etem Şenkurt
(düzenlendi)

arabanız benzinli mi yoksa dizel mi? kullanım tarzınız nasıl? yeğenimde dizel focus titanium hb 09 var. şehir içerisinde seri kullanımda 700 km şehir dışında sakin kullanımda 1100km yol yapıyoruz. silecekler yağlı bırakmasının sebebi arabayı aldığınızda boya koruma yaptırdıysanız cama yağmur suyu kaydırıcı sürüyolar silecekler olumsuz etkilenmiş olabilir. farlara gelince farlar aracın özelliği olup yol kenarında durduğunuzda karşıdan gelenin gözünü almaması açısından düşünülmüştür. devreye 20 km hızdan sonra girmektedir. yangın tüpü ise satıcı firmaların uyguladıkları satış politikasına göre değişklik göstermektedir. genelde firmalar paspas ve trafik çantası verirler. arabayla alakalı bir kusur değildir. kapı sesine gelince hemen hemen yeni çıkan tüm focuslarda bu hata var kapı kilit dişlisi karşı dişlinin dönüş turunu bir tur kaçırmaktadır.garanti kapsamında değiştiriliyor.

tarihinde Muhlis Ozturk tarafından düzenlendi
size etiketi yanlis kullanimi (m.o.)
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Servisler gergi kayışı , filtre gibi sürekli elinde bulundurduğu yedek parçaların içerisine yeni focus kapı kilitlerini de eklemeliler :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

O zaman kışın çıkan yada satılan araçlara kışlık yazın çıkan araçlara yazlık lastik de taksalar iyi olur :fiuw::good1:

Yorum bağlantısı
Guest Yakup
Yeni almiş olduğum Focus ile yaşadığım sorunlar geneli acaba ?

1 Cam silecekleri aracı yeni almama ragmen yamurlu havalarda camları yağlı bırakıyor görüşü çok kötü etkiliyor.( Serviste götürdüm sağolsun değiştirdiler)

2 Farlar sağa dönuyor sola donmuyor ( Servis 20km hızdan sonra sola döndügünü belirtti )

3 Aracımdan yangın tüpü çıkmadı sıfır arabayı bugun muayeneye götürsem gecemez ( servis bi ihtimal temin edebiliriz dedi inş. olur )

4 buda yeni çıktı kapıları kilitleyince sol arka kapıdan vujjjt diye bir ses geliyor ( servise götüreceğim tekrar )

5 Çok ekonomi bir araç demişlerdi bana 100 km 6.5 yaksam dua edecegim allaha 7.5 8 arası yakıyor (servis kullanıma bağlı değişir dedi)

Sonuc olarak arabayı 700 km servise soktum ve tekrar götüreceğim 4 numaralı sorun için bu gidişle ömrümüz servislerde geçecek gibi allah sonumuzu hayır etsin :D

bu sorunlar kronik gibi . :wub:

1-henüz böle bir sorunum olmadı

2-Gayet doğal

3-Zaten hiçbir araçta çıkmıyor

4-Bende de son günlerde başladı 1 yıl bakımında yaptırcağım.

5-Dizel sanırım aracınız..size söylenen bilgilerle araç geri çağırılırmı.

Yorum bağlantısı
Guest Yakup

şimdi indim araçtan..kilitten gelen ses kesildi normal eski sesine geri döndü neden acaba :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansel Kukul

Abimde 07 model focus var ve aldığında ilk yardım seti vardı.

Bir ay önce aldığım araçta yok.

Ford bu konularda tasarruf yapmaya başladı sanırım.

Tatilde olduğum ve bunu yeni farkettiğim için dönünce bayiden isteyeceğim.

Tabii verirlerse

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

bence bu arabanın kaportası da makyajsız versiyona göre zayıf yapılmış. makyaj niyetine malzemeden kısmışlar gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu

yardım seti veriyorlar ki mecburlar zaten. ayrıca 4 parçalı paspasta veriyorlar(bazen sadece önler geliyor arkalar yok diyorlar öyle bir durumda ısrar edin olmadı o zaman halıları alın bana 4 tane orjinal kauçuk verin diyin)

Ayrıca şase, kaporta konusuna gelince, şimdiye kadar yapılmış en sağlam focus (kaldıki aslında mondeolardan bile sağlam olduğu için en sağlam ford diyebiliriz Türkiye için) makyajlı olan son kasadır. bu göreceli değil tabiki bu şekilde olduğu sabit.

Yorum bağlantısı
Tansel Kukul

Arabayı aldığım bayii aradım, fordun il yardım çantasını vrmediğini söylediler.

Her şeyd tassaruf yapıyorlar ama bunda da olmaz ki.

Servisten orjinalini alabilirsiniz dediler. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tuna Aksu

geçenlerde kardeşimle ford servisine gittik. jant kapağı düşmesin diye 8 adet cırt aldık.adam bize 25ykr dedi :D evet 30000tl araç al otosandan adam senden 2tl lik cırt parası istesin. bu otosan tam bir cırt

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...