İçeriğe Yönlendir

09 Focus Titanium Geri Çağrılmalı

Aydın Keskin

Recommended Posts

Aydın Keskin

Yeni almiş olduğum Focus ile yaşadığım sorunlar geneli acaba ?

1 Cam silecekleri aracı yeni almama ragmen yamurlu havalarda camları yağlı bırakıyor görüşü çok kötü etkiliyor.( Serviste götürdüm sağolsun değiştirdiler)

2 Farlar sağa dönuyor sola donmuyor ( Servis 20km hızdan sonra sola döndügünü belirtti )

3 Aracımdan yangın tüpü çıkmadı sıfır arabayı bugun muayeneye götürsem gecemez ( servis bi ihtimal temin edebiliriz dedi inş. olur )

4 buda yeni çıktı kapıları kilitleyince sol arka kapıdan vujjjt diye bir ses geliyor ( servise götüreceğim tekrar )

5 Çok ekonomi bir araç demişlerdi bana 100 km 6.5 yaksam dua edecegim allaha 7.5 8 arası yakıyor (servis kullanıma bağlı değişir dedi)

Sonuc olarak arabayı 700 km servise soktum ve tekrar götüreceğim 4 numaralı sorun için bu gidişle ömrümüz servislerde geçecek gibi allah sonumuzu hayır etsin :D

bu sorunlar kronik gibi . :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

1 Cam silecekleri aracı yeni almama ragmen yamurlu havalarda camları yağlı bırakıyor görüşü çok kötü etkiliyor.( Serviste götürdüm sağolsun değiştirdiler)

2 Farlar sağa dönuyor sola donmuyor ( Servis 20km hızdan sonra sola döndügünü belirtti )

3 Aracımdan yangın tüpü çıkmadı sıfır arabayı bugun muayeneye götürsem gecemez ( servis bi ihtimal temin edebiliriz dedi inş. olur )

4 buda yeni çıktı kapıları kilitleyince sol arka kapıdan vujjjt diye bir ses geliyor ( servise götüreceğim tekrar )

5 Çok ekonomi bir araç demişlerdi bana 100 km 6.5 yaksam dua edecegim allaha 7.5 8 arası yakıyor (servis kullanıma bağlı değişir dedi)

Sonuc olarak arabayı 700 km servise soktum ve tekrar götüreceğim 4 numaralı sorun için bu gidişle ömrümüz servislerde geçecek gibi allah sonumuzu hayır etsin :(

bu sorunlar kronik gibi . :nazar:

1)sileckeler konusunda haklısınız

2)araba duruken bile dönmesi lazım

3)yangı tüpü verme zorunluluğu yok isteğe bağlı yada para ile yedek parcadan alabilirsiniz

4)buna bakmak lazım

5)ilk 2000 km de bu ortalama olacaktır.daha sonra düşer

sonuç:kul yapısı bişi herşey olabilir.size biş olmasın gerisi çözülür.otosan kimseyi mağdur etmez

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kilit sorunu bir kaç kez daha dile getirildi... Kilidi değişiyorlar galiba..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)
otosan kimseyi mağdur etmez

Bunu 2008 de yazmış olsaydınız yılın sözü seçilebilirdi :nazar:

Yangın tüpü konusunda aslında haklısınız, hatta zincir bile olmalı bence ama ben focusu aldığımda ilkyardım çantası, reflektör bile vermediler. Hatta arka paspasları da vermiyorlardı, ghia'da bile yokmuş :(

Sonra bir mondeodan kalmış aynı renk paspaslar vardı da onları verdiler.

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

arkadaşlar araç alıyorsunuz ekipman değil.faturanızda işte şu araba diye yazıyor.satıcılar o paspasları kendi alıyor ve üzcretini ödüyor.yangı tüpünü geçtim bile.

otosan kimseyi mağdur etmez.birçok olay gördüm. otosan müşterilerini mağdur etmedi,etmezde

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sonuc olarak arabayı 700 km servise soktum ve tekrar götüreceğim 4 numaralı sorun için bu gidişle ömrümüz servislerde geçecek gibi allah sonumuzu hayır etsin :(

bu sorunlar kronik gibi . :nazar:

2. Bu durum normal. Kaldırım kenarında beklerken tekerlekleriniz sola dönük kalırsa karşıdan gelen perişan olmasın diye...

5. Acele etmeyin, ilk zamanlar her tüketim normaldir...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

benim gördüklerim yaşadıklarımın neticesidir bu.yorumlar kişileri bağlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otosan a başvuruyu yapan servis personeli, adam gibi prosedürü takip ederse, müşteri mağdur olmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

yakıt tüketiminiz düşer. bence ona kafanızı takmayın. ben yangın tüpünü kendim almıştım. daha sonra bir anket yaptılar, hediye olarak, yangın tüpü falan veriyorlardı ben yedek paspas almıştım.

diğer sorunlar çözülsünde eksik olan yangın tüpü olsun boşverin.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Yeni focuslarda kilitin ses yapması sorunu var. Aracımdaki sağ arka kapı kilidini değiştirecekler parça servise ulaşmış.

Arabayı ilk aldığım günden beri bir çok sorun yaşadım ancak, servis hepsiyle yakından ilgilendi ve gerekeni yaptı. Sorunlar şöyle :

1) 3500 kmde direksiyonda titreme sorunu yaşadım, başvurduğum gün rot balans ayarı ile düzeltildi.

2) 6500 kmde frene bastığımda direksiyon titremesi yaşadım, hemen ön fren diskleri değiştirildi.

3) Motor çalışırken kayış kaydırma sesi gibi bir sorun yaşadım hemen gergi kayış ve rulmanları değiştirildi.

4) Kapı kilidinden ses geliyor, parça sipariş edilip servise ulaştı, değiştirilecek.

5) üç numaradaki şikayetim devam ettiği için triger kayışı ve gerekli tüm parçalar kapı kilidiyle birlikte değiştirilecek.

Sonuç: araçta ki sorunlar sinir bozucu ama servisin yaklaşımı içimi rahatlatıyor. Fazla takmamak gerek.

Yorum bağlantısı
Aydın Keskin

Arkadaşa katılıyorum araç trafiğe çıkmak üzere teslim ediyor trafik kurallarıda açık bu konuda arabada aracın ebatlarına göre yangın tüpü bulundurmalıdır.

50 100 ytl nin lafını yapmıyorum 45 milyarlık araç için ama olmalı marka ne olursa olsun araç trafiğe eksiksiz çıkartılmalı allah göstermesin bir yangın oldu aracta sondurebileceğimiz.

Servis bunu karşılıcakmı kusura bakmayın bizim hatamız diyip.

Ford a güvendiği için aldım lafım yok makina yapısı onada lafım yok ama milyonlarca teste giriyor bu araç nasıl fark edilmiyor onu alamıyorum .

Birde EUROCAP tan 5 yıldızı yangın tüpsüzmü almış bu araç onuda merak etmiyor değilim.

Ayrıca avupaya ayırı araç türkiyeye ayrı araç çıkarmalarınıda kınıyorum parası neyse verelim benim Focusumada koltuk ısıtması ve Sony cd kaçarımın içine bluetoot koysunlar.

Öneri : Focus III`lerde daha büyük ve gösterişli bir bilgi ekranı olur inş. :D

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
50 100 ytl nin lafını yapmıyorum 45 milyarlık araç için ama olmalı marka ne olursa olsun araç trafiğe eksiksiz çıkartılmalı allah göstermesin bir yangın oldu aracta sondurebileceğimiz.

Bu konu distribütör ve bayii arası ortaklaşa bir çözüm üreterek müşteriye yansıtılmadan halledilmeli, haklısınız..

Ford a güvendiği için aldım lafım yok makina yapısı onada lafım yok ama milyonlarca teste giriyor bu araç nasıl fark edilmiyor onu alamıyorum .

Silecek konusunu kastediyorsanız, araç tırda gelirken herhangi bir dış etkene maruz kalmış olabilir, yada satışa sunulan bayiide uygun materyalle temizlenmemiş olabilir, sıfır km araçlarda bu tür şeyler normal değil ama, sonuçta bayii hemen halletmiş..

Birde EUROCAP tan 5 yıldızı yangın tüpsüzmü almış bu araç onuda merak etmiyor değilim.

Bunun yangın tüpüyle bir alakası yokki

Ayrıca avupaya ayırı araç türkiyeye ayrı araç çıkarmalarınıda kınıyorum parası neyse verelim benim Focusumada koltuk ısıtması ve Sony cd kaçarımın içine bluetoot koysunlar.

Araçlar aynı araç, herhangi bir kalite farkı yok.. Sadece ülkeler arası donanım ve opsiyon farkları var, buda Otosan'ın seçimi..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
daha sonra bir anket yaptılar, hediye olarak, yangın tüpü falan veriyorlardı ben yedek paspas almıştım.

O anketlerle ölçüyor işte otosanın müşteri memnuniyeti, bana da mektubu getirin birlikte dolduralım size motor koruma yapalım demişlerdi, tabi bu otosanın değil bayilerin işgüzarlığı ama otosan bunun böyle yapıldığını bilmiyor olamaz.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Servis doğru söylemiş..

Bu adaptif far konusunu daha önce forumda konuşmuştuk, tekrar etmek gerekirse;

Araç durur halde iken direksiyonu sağa çevirdiğinizde sağa döner, sola çevirdiğinizde dönmez.. Bu normal bir durum, park halinde direksiyon sola çevrili iken karşı şeritten gelen sürücünün göz sağlığı açısından düşünülmüş..

20 km/s hızdan sonra direksiyon açısına göre hem sola hemde sağa döner.. Boş ve emniyetli bir alanda bunu yavaşça giderken hızlı direksiyon hareketleri ile net olarak görebilirsiniz..

Araç geri viteste olduğunda devre dışı kalır, dönmez..

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

1 Cam silecekleri muhtemelen aracın mum kaplaması iyi temizlenmediğinden sorun çıkarmış, bence konuşmaya değmez, zatem servis hemen halletmiş.

2 Bunu ben de bilmiyordum, öğrenmiş oldum...

3 Hiç bir araçta Avrupa'da da yangın tüpü çıkmaz, Almanya'da Stepne bile ekstra para ile satılıyor, MC Donalds'da ketçap alırsanız Yurtdışında ekstra bedelini ödersiniz. Aslında hiçbir şey bedava değildir, sen ya da ben bedelini bir şekilde öderiz.

4 Allah'a şükür bende böyle bir şey yok, aracımı biraz daha dikkatli dinleyeceğim bundan sonra...

5 Tüketim zamanla düşer ve Performans artar, hele hele dizel araçlarda, gene de ekonomi diyorsanız o zaman Fiesta TDCI ya da Toyoto 90 BG D4D alacaksınız.

+Bende nadir de olsa Müzik Sistemi Direksiyon altındaki elden kumanda çalışmıyor, yağ değişiminde göstereceğim...

Sonuç:Bunlar aracı geri çağırmayı gerektirmez, evet can sıkıcı ama Seri Üretim gereği bu tip aksilikler olabilir, önemli olan burada Servislerin yaklaşımı...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu Ford adamın siniri bozmaya başladı, kalite iyice düştü, 45 kaat ver ve başın ağrısın, şeytan diyo git 45 kaada Mitsubishi Lancer İntense 1.8 CVT al, herşeyide var ve tıkırdamıyorda hemde evo tipinde alet, araba değiştiğimde bidaha Ford almıycam herhalde yahu....

http://www.kopekbaligikarayacikti.com/specifications1_tr.pdf

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Sıfır Km araçlarda: (belki komik gelebilir ama)

-Yangın söndürme tüpü

-Zincir

-İlkyardım Seti

-Kar kazıyacağı

-Küçük çaplı tamir seti

-Reflektör

-v.s. gerekli araç-gereç

bulunması gerekir..

zira 30-40.000 TL verip sıfır araç alıyorsanız, kontağı çevirip dünyanın diğer ucuna gidebilecek donanım bulunması gerekir..

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
Sıfır Km araçlarda: (belki komik gelebilir ama)

-Yangın söndürme tüpü

-Zincir

-İlkyardım Seti

-Kar kazıyacağı

-Küçük çaplı tamir seti

-Reflektör

-v.s. gerekli araç-gereç

bulunması gerekir..

zira 30-40.000 TL verip sıfır araç alıyorsanız, kontağı çevirip dünyanın diğer ucuna gidebilecek donanım bulunması gerekir..

Bunların bir opsiyon olarak eklenmesi mümkün.

Trafiğe çıkış seti, bedeli 200 TL. Veririz parayı alırız.

Yok araçta standart gelmeli deniyorsa, ki bu yaygın bir uygulama değildir, o zaman fiyata eklenir.

Kimse babasının hayrına bedava vermez bunları.

45.000 yerine 45.200 TL'ye alırız aracı.

Bu arada Focus 45.000 TL etmez o da ayrı mesele.

Bayilere kızmaktansa devletin uygulamasına bakalım: Fiyatın yarısı vergiye gidiyor!

Konu açılmışken yangın söndürücüye dair bir-iki soru:

Siz hiç yanan araç söndürdünüz mü?

Motoru yanan araçta nereden sıkılır köpük biliyormusunuz?

Yanan motorda kaputu nasıl açmayı planlıyorsunuz?

Sizce 1-2 kg köpük yanan aracı söndürür mü?

O küçük kırmızı tüple kendinizi güvende hissedecekmisiniz sahiden?

İlgi çekerse bu konuyu ayrı bir başlık haline getiririz, değil mi moderatör kardeşlerim...!?

Yorum bağlantısı
Utku Çay

45 liradan 25 lira forda, 20 lira devlete, hatta yangın tüpü vs devlet versin :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hah doğru dedin, 25 liralık araba işte, vergisiz 45 liralık alıcaksın sorun falan çıkmıycak, şu vergileri bi düşürselerde adam gibi arabalar alabilsek keşke...

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hah doğru dedin, 25 liralık araba işte, vergisiz 45 liralık alıcaksın sorun falan çıkmıycak, şu vergileri bi düşürselerde adam gibi arabalar alabilsek keşke...

mesela 2.0 motor avensis elegant, vergisiz fiyatı 30.045, %18 kdv, plaka bandrol falan eklesek 36-37 bin ytl. bu araba alınır tıkırtısız sorunsuz mis gibi binilir :D

Yorum bağlantısı
İlhan Can
Kimse canını bir araba için tehlikeye atmamalı zaten.

Benim motorum alev alsa direk çantamı alır terk ederim arabayı, ne yangın tüpü ararım ne başka şey. İşim olmaz motorun yarısı yanmış tamir edilebilme ihtimali olan arabayla. Bırakırım komple yansın, boşuna 3000 lira bayılmıyorum her yıl kasko'ya , yanarsa yansın bana ne ?

+1

Aynen düşündüklerimi yazmışsın abi.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Benim motorum alev alsa direk çantamı alır terk ederim arabayı, ne yangın tüpü ararım ne başka şey. İşim olmaz motorun yarısı yanmış tamir edilebilme ihtimali olan arabayla. Bırakırım komple yansın, boşuna 3000 lira bayılmıyorum her yıl kasko'ya , yanarsa yansın bana ne ?

Katılmayacağım tek şey, ben çantamı falan da almam heralde...

Yorum bağlantısı
Utku Çay

peki

araçların tek tük geçtiği bir yolda ilerlerken, yol kenarında duran bir direğe çarpmış ve alev almış bir araç gördük, aracın sürücüsü yaralanmış hareket edemiyor araç içinde kalmış ve alevler ön taraftan yayılıyor, bizde arabada 4 kişiyiz, 1 birimiz yangın söndürücü ile yangını kontol altında tutmaya çalışırken, diğer 3 kişide sürücüyü kurtarmaya çalışabiliriz......

bilmem anlatabildim.....

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Ohhoohoo Utku...

Sen bırak araba işini direkt film sektörüne atıl, amerika da böyle felaket filmleri var yok deprem sel mel yangın hortum tarzı yapıyorlar.

Sende bu kurgu ile "Taşra'da Trafik Kabusu " adlı film yaz, yaptırt bir yapımcıya, düşünmene gerek kalmaz ÖTV ve KDV oranlarını direkt 4000 cc üstü takılırsın gişeden gelecek hasılat ile :good1:

içimde bir kıbırtı, bir senaryo yazma isteği varmış haberim yokkmuş :good1:

başlangıç olarak hemen bir türk dizisi yazmam lazım

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...