İçeriğe Yönlendir

Yokohama Lastikleri İçin Soru, öneri Ve İzlenimler

Halil Gümüş

Recommended Posts

Gökhan Kızılkaya

Bayilerde optigrip bulamadığımdan ve ADAC 2012 testinde kuruda çok iyi ıslakta iyi (ıslakta en iyi not) sadece komforsuz ve çabuk aşındığından orta sıralara düşmüş YOKOHAM C DRIVE 2 almaya karar verdim.İşyerinden bir arkadaş yanaklarının zayıf olduğunu ve Turkiye yollarında bombe tel çıkması gibi sorunları olduğunu söylüyor.Kullanan bilen eden varsa fikir alabilirmiyim.Çabuk aşınması önemli değil ıslak kuru iyi yol tutsun yeter.Michelin primacy lerim 3 senede sertleşti ve yol tutuşu çok düştü.Primacy 3 ün de çıkmasını bekleyemeyeceğim.

Ne dersiniz ??

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Bayilerde optigrip bulamadığımdan ve ADAC 2012 testinde kuruda çok iyi ıslakta iyi (ıslakta en iyi not) sadece komforsuz ve çabuk aşındığından orta sıralara düşmüş YOKOHAM C DRIVE 2 almaya karar verdim.İşyerinden bir arkadaş yanaklarının zayıf olduğunu ve Turkiye yollarında bombe tel çıkması gibi sorunları olduğunu söylüyor.Kullanan bilen eden varsa fikir alabilirmiyim.Çabuk aşınması önemli değil ıslak kuru iyi yol tutsun yeter.Michelin primacy lerim 3 senede sertleşti ve yol tutuşu çok düştü.Primacy 3 ün de çıkmasını bekleyemeyeceğim.

Ne dersiniz ??

Yokohamada balon problemi yok, ben hiç duymadım. Michelinde çok duyulan bir sorun, yokohama yanak yapısı michelinden daha sağlam. Ayrıca yukarıda yokohama için konforsuz demişsiniz fakat yokohama yumuşak bir lastik olup konfor ve sessizlik konusunda yabana atılmayacak bir lastiktir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Yokohamada balon problemi yok, ben hiç duymadım. Michelinde çok duyulan bir sorun, yokohama yanak yapısı michelinden daha sağlam. Ayrıca yukarıda yokohama için konforsuz demişsiniz fakat yokohama yumuşak bir lastik olup konfor ve sessizlik konusunda yabana atılmayacak bir lastiktir.

Kullandınız mı?Konforsuz diye ben demedim yanlış anlaşılmasın.ADAC 2012 yaz lastik test sonuçlarını incelerseniz oradaki notları söyledi.

Kuruda çok iyi, ıslakta iyi (testtekilerin en iyisi) ancak konfor ve aşınma vasatın altında olduğunda 7. - 8. sıralarda çıkmış testten

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Lastiği almak üzere Yokohama hakkında ciddi araştırmalar yapmıştım. Olumsuz yorumla karşılaşmadım diyebilirim. Kullanan herkes memnundu fakat birçok bayiye sormama rağmen lastiği bulamayıp almamıştım. Daha sonra farklı bir lastik aldım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Bakalım bulabilecekmiyim.Birde Michelin primacy 3 var yeni çıkacak onumu beklesem diyorum ama oda macera olur yeni çıkan lastik.Bugün efficientgriplere 800 tl fiyat verdiler 4 adet/8 taksit.Efficient alasım da yok yani.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

205 / 55 / r 16 94V yokohama c drive 2 bir yerde 210 tl 6 taksit başka yerde 230 tl 6 taksit. 210 tl olan 2011 in başlarında üretilmiş diğeri 2011 36. hafta

Ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Hiç yorum yok mu ? Kullanan ??

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Ben yokohama kullanıyorum fakat hem ebat hemde modellerimiz farklı. ben 1956015 a drive kullanıyorum, cdrive 2 daha üstün bir lastik. fiyat konusunda yokohamanın kendi sitesinde bayi telefonları var, ben farklı illerdeki bayileri bile aramıştım almadan önce.ararayıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Ben yokohama kullanıyorum fakat hem ebat hemde modellerimiz farklı. ben 1956015 a drive kullanıyorum, cdrive 2 daha üstün bir lastik. fiyat konusunda yokohamanın kendi sitesinde bayi telefonları var, ben farklı illerdeki bayileri bile aramıştım almadan önce.ararayıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Memnuniyet ?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

205 55 16 94v c drive1 3 senede 45,000 km kullandım.Hala 5mm diş derinliği var ve ilk günkü gibi aynı, hiç sessizliğinden ve performansından ödün vermedi. Şimdiye kadar kullanıpta en çok memnun kaldığım lastik bu model oldu. Bundan sonrada başka lastik kullanmayı hiç düşünmüyorum

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

a drive 195 60 15 kullanıyorum. 1 yıl oldu ve 18 bin km yaptım, diş derinliği nerdeyse hiç değişmedi, buna rağmen yumuşak yapılı bir lastik. yumuşak hamurundan dolayı tercih etmiştim. michelin ayarında bir lastik. fransız sermayeli micheline para vermektense japon lastiği alırım ve kesinlikle iyi bir lastik. birçok toyota ve honda üzerinde görüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Merthan Çelik
(düzenlendi)

mrb ford cocus collection 110 bg tdci arabam. lastik alacağım özellikle forumu takip ettim ve yokohama c drive 2 de karar kıldım fakat c drive 2 nin hız ve yük endeksi benim arabaya uygun mu merak ediyorum.

çünkü şu an benim kullandığım 205-55-R16 91 V ama

c drive 2 nin seceneği şunlar:

55 SERİ

Y16077 205/55 R 16 94V XL TL AC02

siteden aldığım bilgi bu benim ebata uygun olanı işaretledim. sizce 91 W XL BANA UYGUN MU? çünkü c drive 2 de bana farklı bir secenek görünmüyor. ve bu secenekler benim araba için fazla mı diye düşünüyorum.

yardımcı olan olursa cok sevineceğim.

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

mrb 2008 ford cocus collection 110 bg tdci arabam. lastik alacağım özellikle forumu takip ettim ve yokohama c drive 2 de karar kıldım fakat c drive 2 nin hız ve yük endeksi benim arabaya uygun mu merak ediyorum.

c drive 2 nin seceneği şu:

55 SERİ

siteden aldığım bilgi bu benim ebata uygun olanı işaretledim. sizce 94 W XL BANA UYGUN MU? çünkü c drive 2 de bana farklı bir secenek görünmüyor. ve bu secenekler benim araba için fazla mı diye düşünüyorum.yada yük ve hız endeksinin fazla olması bana problem çıkarır mı yol tutuş yakıt tasarrufu konusunda?

genelde şehir içi kullanmakla beraber yazları 5000 km uzun yol yapıyorum

yıllık ort 15-17.000 km yol yapıyorum.

lastik konusunda bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hız endeksi olarak V (270 km/s)veya W (240 km/s) çok fark yaratmayabilir fakat XL (Extra Load) yanak kalınlığı biraz daha sert ve dayanıklıdır. Yokohama normalde yumuşak hamurlu bir lastik XL olanlar sertmidir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

Hız endeksi olarak V (270 km/s)veya W (240 km/s) çok fark yaratmayabilir fakat XL (Extra Load) yanak kalınlığı biraz daha sert ve dayanıklıdır. Yokohama normalde yumuşak hamurlu bir lastik XL olanlar sertmidir bilmiyorum.

yani xl olması bir sorun yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

detyalı şekilde yardımcı olacak arkadaşlar varsa her türlü bilgiye ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

yani xl olması bir sorun yaratır mı?

Benim lastiklerde XL ama 407 yi bile yumuşattı, yani sorun olacağını düşünmüyorum ama üstadlar daha net cevap vereceklerdir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Benim lastiklerde XL ama 407 yi bile yumuşattı, yani sorun olacağını düşünmüyorum ama üstadlar daha net cevap vereceklerdir.

toprağım eskişehirde yokohamayı kimden aldın? sarar otomotivmiş bayisi. sorduğumda ellerinde olmadığını, siprarişle çalıştıklarını söylediler. ilginç.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Merthanbey bende sizin ölçülerin aynısından alacaktım ama bugün servise gittim michelin 4 adet lastik alımlarında bisiklet hediye ediyorlar. primacy hp 205 55 16 91v 240 tl'aldım tanesini. Burda yokohamaya 215 Tl dedikleri için michelin aldım bilginize.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

toprağım eskişehirde yokohamayı kimden aldın? sarar otomotivmiş bayisi. sorduğumda ellerinde olmadığını, siprarişle çalıştıklarını söylediler. ilginç.

Mustafa kardeşim yanlış yazdım galiba ben XL aldım ama Pirelli P7 Cinturato aldım.

C-Drive alırdım belki ama çok yüksek fiyat çekti SARAR.

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

yorumlarınızı bekliyorum focus kullanıcıları. çünkü yanlış bir tercih yapmak istemiyorum

özellikle kafama takılan hız ve yük endeksi yoksa yokohama c drive 2 konusunda şüphem yok

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Merthan bey lastik teknolojisinde Nokian Yokohama ve diğerleri olarak ayıran birisıyim Aynı Zamanda 225x40x18 Yokohama Advan Spot W Serisi lastik kullanıcısıyım. Focus'ta Yokohama C Drive inanılmaz bir sessizlik sağlıyor.. Ki Lastik konusunda kararınızı vermişinız . Gelelim Hız ve Yük endeksine ben anlatırım ama 1. Ağızdan Yokohama bayi telefonu vereceğim ki kafanızdaki bütün soru işaretlerine cevap bulun.. Sağlam Otomotiv 0216 680 12 43

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

mrb ford cocus collection 110 bg tdci arabam. lastik alacağım özellikle forumu takip ettim ve yokohama c drive 2 de karar kıldım fakat c drive 2 nin hız ve yük endeksi benim arabaya uygun mu merak ediyorum.

c drive 2 nin seceneği şunlar:

55 SERİ

siteden aldığım bilgi bu benim ebata uygun olanı işaretledim. sizce 91 W XL BANA UYGUN MU? çünkü c drive 2 de bana farklı bir secenek görünmüyor. ve bu secenekler benim araba için fazla mı diye düşünüyorum.

Bu ebattakiler 94 V olarak XL yani extra load olarak üretiliyor.Bu ebat 91V Yokohama C2 bulamazsınız.Ben focusuma Yokohama c drive 2 205 55 R16 94V XL aldım ve gayet memnunum.Yanakların sert olması Turkiye şartlarında bence artıdır.Ancak kasislerden çok hızlı geçildiğinde konfor eksisi var gibi gibi ...

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

çoğunlukla şehir içi kullanım yapıyorum sadece yaz aylarında temmuz agsutos döneminde 5000km şehirlerarası yapıyorum yani toplam 15-17 km yıllık

sizce focus için ideal teker c drive 2 mi yoksa conti premium 2 ve 5 mi?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Özcan

Merthan bey lastik teknolojisinde Nokian Yokohama ve diğerleri olarak ayıran birisıyim Aynı Zamanda 225x40x18 Yokohama Advan Spot W Serisi lastik kullanıcısıyım. Focus'ta Yokohama C Drive inanılmaz bir sessizlik sağlıyor.. Ki Lastik konusunda kararınızı vermişinız . Gelelim Hız ve Yük endeksine ben anlatırım ama 1. Ağızdan Yokohama bayi telefonu vereceğim ki kafanızdaki bütün soru işaretlerine cevap bulun.. Sağlam Otomotiv 0216 680 12 43

Gökselcim bu kadar övdükten sonra bu gidişle bende yokohama c.drive2 alacağım.Yarın İnşallah her şey netleşecek bakalım....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...