İçeriğe Yönlendir

Araç Kaplama

Tuğan Kozan

Recommended Posts

Tuğan Kozan
(düzenlendi)

son gunlerde inanilmaz moda olan bir olay bu arac kaplatmak .. genelde ticari taksiler ve sirketler yapiyor bu kaplama islemlerini . Ornegin araciniz siyah ve siz artik bu renkten skldnz aracinizin beyaz ya da kirmizi olmasini istiyorsunuz hemen aracinizi dusuk maliyetlerle 1 / 1,5 gun icerisinde kaplatip yepyeni bir gorunum kazanabilirsiniz... bir kac onerim olacak bu konuyla ilgili , yeni arac alanlara ozellikle * şeffaf folyo ile araci kaplatip boyanizin omrunu uzatabilirsiniz . isterseniz bir kac fotografla olayi sizlere ozetleyeyim .

http://img380.imageshack.us/img380/8351/kaplama1qi5.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/4802/kaplama2ac4.jpg

Aracinizin tavanini / ic konsolunu / aynalarini / on panjurunu vb. Neresini isterseniz kaplatabilirsiniz ..

Bu işte de en iyi olan yer maslak protac kaplama'dir.. Detayli bilgi isteyenlere telf / adres gibi iletisim bilgilerini de verebilirim .. iyi forumlar.

tarihinde Tu?an Kozan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Yeşim
Polis kontrolunde ruhsat rengiyle aracın rengi tutmadığında sorun oluyormu acaba?

+100

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan

hayır ruhsata işleniyor . olur mu öyle şey . dedigim gibi 1 yada 1.5 gun surmuyor bile .

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan

en son 1000 ytl civarindaydi suanda olsun olsunda 1200 olsun ruhsat islemleri de bu fiyatin icinde . bu fiyata aracin orjinali bozulmadan renk degistiriyorsunuz bence gayet iyi ..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

renk değişikliğini 1 ay içindeydi galiba bildirmek gerekiyo

burda taksiciler yaptırıyo ama 3 gün sonra soluyo ufak bi çizikte yırtılıyo tabi uygulamayı yapanda önemli

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
en son 1000 ytl civarindaydi suanda olsun olsunda 1200 olsun ruhsat islemleri de bu fiyatin icinde . bu fiyata aracin orjinali bozulmadan renk degistiriyorsunuz bence gayet iyi ..

Kaplamayla renk değiştikten sonra orjinali bozulsa n'olur bozulmasa n'olur... Ama boya korumak için şeffaf kaplama derseniz o güzel bir uygulama olabilir ;)

Yorum bağlantısı
İsmail Karakaş
(düzenlendi)

Ruhsata araç reklam logoludur diye işleniyor. Trafik kontrolundede bir problem olmuyor eğer işliyse ruhsata.96 model skoda-pick up ım vardı. 2002 yılında kaplatmıştım.bu sene aracı sattım. İnanın alan adam böyle temiz araba görmedim dedi. Çünkü aldığımda da çizik yoktu aldığım gün kaplattımş. Satacağım gün söktürüp sattım çiziksiz boyasız.

tarihinde ?smail Karaka? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu tip kaplamalar ile otomatik yıkamalara giremiyorsunuz. ayrıca kullanılan folyo kalitesiz çıkarsa (bu solmadan değil, söküldükten sonra anlaşılıyor) yapışkan izi bırakıyor. ısıtarak sökmek önlem olabilir.

çalıştığım firmada 100 den fazla kaplı (reklam logolu) araç mevcut

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Olur..

Trafikten men sebebidir...

+1 ama senin bağlama yeteneğine de bağlı... Eski turuncu Clio'mun ruhsatında beyaz, sonraki beyazın ruhsatında turuncu yazardı. İkisiyle de çevirmeyi atlatmıştım ;)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

benim aklıma yatmadı bu ruhsata işletmek, keza araç logoludur yazar, iyi de neyin logosu? bu sefer de logosu kullanılan marka sahibi ile noter sözleşmesi isteyebiliyorlar

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan
bu tip kaplamalar ile otomatik yıkamalara giremiyorsunuz. ayrıca kullanılan folyo kalitesiz çıkarsa (bu solmadan değil, söküldükten sonra anlaşılıyor) yapışkan izi bırakıyor. ısıtarak sökmek önlem olabilir.

çalıştığım firmada 100 den fazla kaplı (reklam logolu) araç mevcut

benim dedigim yerde cidden kaliteli bir iscilik ve folyo var . maslak oto sanayi 2. kısımda pro tac arac kaplama . yaptirian bir cok arkadasim var ve oldukca memnunlar . ;)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

bana pek mantıklı gelmiyor boya gibi olmaz cila veya benzeri ürünler kullanamazsın.ufak tefek sürtmelerde pasta yardımı ile giderilebilen hasarlar bu tip bir uygulamada nasıl sonuçlanır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
bana pek mantıklı gelmiyor boya gibi olmaz cila veya benzeri ürünler kullanamazsın.ufak tefek sürtmelerde pasta yardımı ile giderilebilen hasarlar bu tip bir uygulamada nasıl sonuçlanır bilmiyorum.

folyo yırtılıyor ve yama yapılıyor. yama istemezseniz, bağlantılı olduğu kısım olduğu gibi yenilenmeli :o

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Güzel gibi gözüküyor ama o kadar paraya bence huzuli olur.

Kaplama malzemesi plastik ve bir süre sonra parlaklığı gidip mat bir hal alır sanırım.. :)

Yorum bağlantısı
Ulaş Kankaya

peki bu zamanla altta kalan orjinal boyayı kabatrmazmı yani boya hava almıcak

soğuk sıcak etken olmıcakmı nekadar sağlıklı olur denemeden anlayamayız

yani bunu anlamak için bir aracı gözden cıkartmak gerek :)

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

ziebart yaptırmaktan daha iyi gibi, reçine vs hepsi masal bunu kaplatınca fiyatı ne acaba...

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan
1.boyada bu kaplamayı söktükten sonra iz kalır mı

2.yapıştırcı olarak ne kullanılıyor ısıyla mı yapıştırılıyor eğer varsa bir yapıştırıcı kimyasal yapısı boyaya ne yapar

3. eğer bu kadar şahane bir şeyse bu, ülkemizde sırf gıcıklık olsun ya da benim niye böyle bir aracım yok mantığıyla sokakta aracın çiziliyorsa niye böyle kaplamalara sadece taksilerde rastlıyoruz

sayarak cevaplamaya basliyorum o halde .

1) boyada hic bir sekilde iz kalmiyor zaten bunun garantisini de veriyorlar .

2) yapistirici olarak bir kimyasal madde kullanilmiyor %100 dogal isi kullaniliyor . Isi tabancilariyla bu islem gerceklesiyor .

3) şahsen ben en kısa zamanda aracımı şeffaf folyo ile kaplatmayı düşünüyorum . insanlar bu olayi henuz yeni yeni ogreniyorlar .

ziebart yaptırmaktan daha iyi gibi, reçine vs hepsi masal bunu kaplatınca fiyatı ne acaba...

aracin boyutuna gore degisiyor ama ortalama bir arac 1000 ytl civarina mal oluyor .

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan
peki bu zamanla altta kalan orjinal boyayı kabatrmazmı yani boya hava almıcak

soğuk sıcak etken olmıcakmı nekadar sağlıklı olur denemeden anlayamayız

yani bunu anlamak için bir aracı gözden cıkartmak gerek :)

hayır kabartmaz eğer orijinal boyaya zarar verse kimse yaptırmaz :)

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan
Sizin bu firmayla herhangi bir bağlantınız var mı acaba?

hayır yok bir kac arkadasımın isi dusmustu , neden sordunuz ?

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Dört koldan amma yüklendik bee.. :) Tuğan'a (İsminin anlamı ne) Ben olsam yeter len derdim. :)

Devam..

Yağmurda birşey oluyormu?

Ytl olarak söylediniz, Peki kaç dolar.? :):)

Yorum bağlantısı
Burhan Düver

benim tamponlar boya istiyor.fikrim geldi bu kaplama malzemelerinde standart dışı renk oluyormu?

pardon sitelerine şimdi baktım.değişik renkler var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...