İçeriğe Yönlendir

Kapı çıtaları boyanması

Halil Gümüş

Recommended Posts

Halil Gümüş

Canları uğraşmak istememiş.Böyle bir işi serviste yaptırmanıza gerek yok zaten.Sağlam bi boya-kaportacı işinizi görür.Hem de çok güzel bir görünüm olur.(benim focusdan biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hem doğru söylemişler, hem de yanlış. Normal şartlardasöküldükten sonra geri takıldığında dalgalı bir görünüm alıyor. Bir takım işçilik teknikleri ile bu görünüm nispeten düzelebiliyor, ama yetkili servisten çıkmış boyalı çıtalarınızı şikeyet ederek inceletseniz, değişim kararı çıkar, yani kendilerince haklılar, hem de piyasada daha ucuza yaptırırsınız, iyi bir kaporta-boyacı ustası karması bulun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kıvanc Sefa

Merhaba arkadaslar bende aytozu grisi trend hb sahibiyim...kapı kolları,çıtalar ve aynalar siyah plastik malzemeden..acaba bunları boyatsammı diye düşünüyorum..ne kadar sağlıklı olur fikirlerinizi bekliyorum??

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

bir sıkıntı olmaz iyi bir boyacı ustası bu işi kolayca halledecektir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Hem doğru söylemişler, hem de yanlış. Normal şartlardasöküldükten sonra geri takıldığında dalgalı bir görünüm alıyor. Bir takım işçilik teknikleri ile bu görünüm nispeten düzelebiliyor, ama yetkili servisten çıkmış boyalı çıtalarınızı şikeyet ederek inceletseniz, değişim kararı çıkar, yani kendilerince haklılar, hem de piyasada daha ucuza yaptırırsınız, iyi bir kaporta-boyacı ustası karması bulun.

Aynen katılıyorum sağ arka kapıdaki göcük için boya zamanı söküldü kapı çıtası mecburen. Boyadan sonra aynı çıtayı maddi durumdan ötürü taktırdık ama dalgalar göze batıyor ve bence öle düm düz olmasının ne kadar iyide usta bulsanız kendinizde yapsanız olması zor.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

bencede servis ayarında çok güsel iş çıkaran ustalar var, hatta bu ustaların bir kısmı servisten emekli olmuş tecrubeli ustalar.... :seytan:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çıtalar boyadan sonraki kurutma işleminde ısıya fazlaca maruz kalırsa şeklini kaybeder, ayrıca takmadan önce düz zeminde ısıtılırsa ve ılıkken yerine takılırsa dalgalar önemli ölçüde kaybolur.

Yorum bağlantısı
Yücel Yıldız
merhaba arkadaşlar ben aracımın kapı çıtalarını gövde rengine boyatmak istiyorum ama servise gittiğimde kapı çıtalarının çıkarılmadan boyanmicanı ve kapı çıtalarının söküldüğü taktirde tekrar takılmıcanı yenisini sipariş etmemiz gerektiğini söylediler,ben bir çok aracın kapı çıtalarının söküldükten sonra takıldığını gördüm ama acaba bununla ilgili bilgisi olan var mı? bana yardımcı olabilirmisiniz?

Merhaba öncelikle kapı çıtalarınızın boyana bilmesi için çıtaların astarlı olması lazım olmadığı için üzerine önce güzelbir zımpara sonrasında bir astar çekilir buda kapının üzeinde yapılmaz yapılsa bile mutlaka boya izi çizgiler kalır sökülmesi lazım söküldüğünde ise tekrar yapışmaz çünkü şekli bozulmuştur.

ama bunlara rağmen yapılmaz diye bir şey yok öncelikle çok zaman ve büyük uğraş ister ve sonuç olarak çok başarılı olmaz zamanla çatlarr :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

arkadaşalar istediği kadar iyi usta olsun vs.normal kapı kuşağı ile boyalı kuşak servise ayrı parça kodlarıyla geliyor.birin yüzeyi pürüzlü ve boya tutması için çok işçilik istiyor.diğeri daha kolay boya tutuyo.bence boyamayın binin böyle

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sökülmüş kapı çıtasını tekrar düzgün şekilde takmak için gerekli malzemeler:

1. İyi bir kaportacı

2. Levye (kaportacıya yeterli baskıyı sağlamak için)

3. 1 paket muhtelif marka nikotin içerik

4. 1 demlik çay

5. Bol zaman

Sonuç:

1003248sz3.jpg

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Çıta ve kapı kolu boyamaı Mehmet abi zamanında F1'ine yaptırmışdı ama detaylarını bilemiyorum.

Çağlar abi bu mondeo'nun jantları çok güzelmiş,15 mi 16 mı acaba? Sanırım krom kaplaması var,çıkmacılarda bulunur mu? bu jant merak etdim doğrusu ve Focus 1'e yakışır gibime geliyor

Mondeo V6 jantı bundan daha sonraki (yeni) model gibi, birde bundan daha çok kollu(12) ama çok benziyor

Çağlar abi Mondeo V6(99-01) jantı 17, değil mi?

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu jantı artık bulmak imkansız gibi birşey, 15 jant. V6 lardaki jant 16 dır.

16jantcm2.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Kiriş

Merhaba,

Aracınız koyu renk sanırım bence parlak birşeyler düşünürseniz boyatmak zorunda da kalmazsınız. Hem istediğiniz zaman da sökmek gibi bir şansınız olur. Benim araba Collection zaten gövde rengiydi ama yine de taktırdım. Gözüme hitap ediyor.

Belki fikir verir diye paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

ben ce boyatmayın. benimki boyalı şimdi dökülüyor. yıkamacıda söylüyorum çıtalara fazla su tutmayın diye. yıkarken de çok dökülüyor. biraz zaman geçsin. siyah çıta alacam.ama oyalı çok güzel görünüyor ayrı mesele. garantili boyarım diyen olsa boyatırım yine ama :D

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Size bu konuda daha önceden başka bir marka aracıma yaptığım (şirkette kullanılan Starex'e) çözüm uygulamasını tavsiye edebilirim.. Onunda aynaları ve kapı kolları siyahtı, yani plastik..

Hani şu aynalara + kapı çıtalarına + kapı kollarına sonradan yapıştırılan krom görünümlü malzemeler var bilirsiniz..

Ben zamanında bunları üreten firmayla irtibata geçtim.. Dedimki; bana bütün bu malzemeleri üzeri kromlanmamış plastik şeklinde yollayabilir misiniz? Aynı parayı ödeyeceğim ama, kromlama işleminden önceki, mat boyasız plastik halinde istiyorum dedim..

Sağolsunlar yolladılar, gelen parçaları güzelce zımpara astar vs yaptırdım, en sonda güzel bir boya, sonra bana sadece bunları gerekli noktalara yapıştırmak kaldı..

Sonuç; 5 dakikada araçta hiçbir sökme takma yapmadan aynalar + kapı kolları boyalı hale geldi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...