İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik sigortası

Cavit Doğan

Recommended Posts

Tevfik Özdemir

Her ucuzada yaptırılmazki ev arkadasıma ege sigorta yaptırmıştık ertesi gün şirket batti arkadas arabayı sattı 1 aydır parasını alamadı bekliyor hala

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba.. 2011 Connect aracımıza bu sene 800 tl trafik sigortası çıkıyor geçen sene 400 tl idi bu anormal yükseliş neden kaynaklanır ?  :unsure2:

Aldığın rakam normal, benim couriere gecen sene 540 liraya yaptırmıştım bu sende 800 lira çıktı, kamyonet sonucta risk primi fazla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şaka bir yana hala devam ediyorsanız, kasko ve trafik sigorta tarihim geldi, forumdan bildik yerden poliçe kestirmek isterim..

Devam ediyorum Bekir bey servet duymasın :)

Her ucuzada yaptırılmazki ev arkadasıma ege sigorta yaptırmıştık ertesi gün şirket batti arkadas arabayı sattı 1 aydır parasını alamadı bekliyor hala

Batacak dedik yaptırmayın dedik ama kime dedik :)

Aldığın rakam normal, benim couriere gecen sene 540 liraya yaptırmıştım bu sende 800 lira çıktı, kamyonet sonucta risk primi fazla.

Kamyonetlerde hususi ayrımını yapabilen şirketlerde uygun çıkabiliyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Geçen sene 206 TL, bu sene 389 TL trafik sigortası. Geçen sene 722 TL, bu sene 847 TL kasko. Trafik sigortasını 7. kez, kaskoyu 4. kez yaptırıyorum. Hiç de kusurlu kazam yok.  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı

Kamyonetlerde hususi ayrımını yapabilen şirketlerde uygun çıkabiliyor

Hangi şirketler acaba onlar? Aklımızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Volkan bey. Halk sigorta halk sigorta diyip duruyorsun ama

Şu an sadece traktör ve bazı küçük motorsiklerde iyiler. Onun dışında hiç bir iddiaları yok.

Yeni tescil araçlarda imkansız satamıyorlar

6. Basamakta da çok kötüler.

Bazı kaskolarda iyiler. Özellikle diğer şirketlerin çeşitli sebeplerle red ettikleri işleri istatistikleri olmadığı için uygun fiyata kabul ediyorlar.

Sizin 160 lira fiyatınız personel indirimli veya hatalı.

Kötü bir şirket demiyorum ama sizin fiyatınız emsal ve örnek değil.

Ben de hergün fiyat alıyorum halk sigortadan. Uygun olursa ben de satıyorum poliçesini. Yani fiyatları hakkında bilgim var.

Ben sadece fiyat alın dedim..yada almayın sonuçta parayı ödeyecek olan en doğru kararı verir..en son yaptırdığım trafik sigortasının tramer nosu 246692829 eğer poliçeyi bu numaradan inceleyebiliyorsanız bakın sizde..hatalı yapılan bir şey varsa düzelttireyim..

Yorum bağlantısı

Bu kadar da olmaz yazıklar olsun, hayatımızı faturalar, sigortalar yaktı, ne deyim, babamın dediği gibi "Allah akıllar versin". :angry: 

Yorum bağlantısı

Geçen yıl 232 liraya yaptırdığım Trafik sigortasını,az evvel 468 liraya tazeledik.tam olarak %100 bir artış olmuş  :angry: 2007 Yılından beri ne kazam var,ne belam çok şükür.Bu fiyatları ayarlayan şahışlar,keşke kaza yapma oranına göre açıklasalar ya fiyatlarını,adamlar çarpışan oto gibi kaza yapanlar ile yapmayanları bir tutmuşlar resmen.Adalet bumudur şimdi.

Ayrıca bir sözümde kaportacılara ve boyacılara,bir arka tamponu sadece küçük bir tamir ve komple boyayarak Trafik sigortasına 900 tl gibi faiş bir fiyat çıkartarak,güya günü karla kapattığını sanıyorsun ! Oysa ki kaç kişinin ahını alıyorsun,el insaf 900 tl'ye bir tampon mu boyanır ? İşte böyle adamların yüzünden de fiyatlar çıldırmış durumda. :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben sadece fiyat alın dedim..yada almayın sonuçta parayı ödeyecek olan en doğru kararı verir..en son yaptırdığım trafik sigortasının tramer nosu 246692829 eğer poliçeyi bu numaradan inceleyebiliyorsanız bakın sizde..hatalı yapılan bir şey varsa düzelttireyim..

Volkan bey kötü bişey demedim ben de.

Ya hatalı ya personel indirimli dedim.

Yani bu rakamlar normalde hayal.

Ben de Mustafa Limana 170 liraya poliçe kestim ama. 300 ün altına kimseye ümit veremiyorum.

Sistem 35 parametre ile fiyat hesaplıyor.. 

Bu sene 7. basamağa çıkmış birisi ile. 7 yıldır 7. basamakta olan birisini % 100'e yakın oranda fark var. 

Sizin poliçenize baktım.. 5. basamaktasınız. 5. basamakta 160 lira sigorta fiyatı hayal ötesi. Doğru söylüyorsunuzdur. yanlış anlamayın ama, hayal ötesi bir rakam.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayrıca bir sözümde kaportacılara ve boyacılara,bir arka tamponu sadece küçük bir tamir ve komple boyayarak Trafik sigortasına 900 tl gibi faiş bir fiyat çıkartarak,güya günü karla kapattığını sanıyorsun ! Oysa ki kaç kişinin ahını alıyorsun,el insaf 900 tl'ye bir tampon mu boyanır ? İşte böyle adamların yüzünden de fiyatlar çıldırmış durumda. :angry:

Kaza tutanaklarının hala % 50'si hileli.. 

Anlaşma tutanağına geçiş sonrası,

Boyasız taksi tamponu kalmadı, oturdukları yerde tutanak tutup araç boyattılar

Alkollü kaza yapan hiç kalmadı.. Alkollü çarptıysa alkolsüzüm dedi.

Ehliyetsiz sürücü hiç kalmadı, ehliyetli arkadaşı geldi tutanak tutuldu.

Bir çok kazada, hasara göre kusurlu belirlendi.. (Ben senin hasarını cebimden karşılarım, bende hasar çok, senin poliçenden alalım vs)

Kaza yapıp primi artan kişi hemen gidip eşine babasına oğluna aracını devretti. 

Hasarlı araçların primleri artınca devlet üst limit getirdi.. vs. 

Peki sigorta şirketleri ne yaptı.. 

Kaza yapanlar aracını devredince, kaza yapmayanları da artırmak zorunda kaldı. 

Kaza yapanların rakamlarına üst limit gelince yine kaza yapmayanlara dönmek gerekti. 

Yaşı genç riski yüksek olanları artırdı, ama onlar da babalarına devredince, babaların ki de arttı.. 

Az önce konuştuğum bir müşterim çok güzel örnekledi.. Kaçak elektrik parası gibi mi yani dedi.. 

Aynen dedim,

Bu para birilerinden alınacak, başka yolu yok bu işin.. 

Yani kaza yapan, hile yapanların ödemediklerini ödüyoruz hepimiz.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı

Az önce konuştuğum bir müşterim çok güzel örnekledi.. Kaçak elektrik parası gibi mi yani dedi.. 

Aynen dedim,

Bu para birilerinden alınacak, başka yolu yok bu işin.. 

Yani kaza yapan, hile yapanların ödemediklerini ödüyoruz hepimiz.

Çok doğru bir tespit Emmi.

Yorum bağlantısı

Peki bu iş TC kimlik noya göre belirlense yani kişinin kaza geçmişi baz alınsa, tabi bu durum ilk defa araç sahibi olanlar için geçerli olmayacak ama en azından uzun yıllardır kasko ve trafik sigortası yaptırıp hiç kazaya karışmamış sicili temiz insanların primleri biraz olsa düşmezmi?

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

tamam 2011 olanı anlarım kamyonet ama 2003 olan hususi 190 tl den 630 tl ye fırladı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki bu iş TC kimlik noya göre belirlense yani kişinin kaza geçmişi baz alınsa, tabi bu durum ilk defa araç sahibi olanlar için geçerli olmayacak ama en azından uzun yıllardır kasko ve trafik sigortası yaptırıp hiç kazaya karışmamış sicili temiz insanların primleri biraz olsa düşmezmi?

Bunu yeni yapmaya başladılar, (01/10/2015) yeni araç aldığında geçmiş siciline göre fiyatlama yapılıyor.. 

tamam 2011 olanı anlarım kamyonet ama 2003 olan hususi 190 tl den 630 tl ye fırladı 

Daha uygun fiyatlar görüyorum ben.. Araştırmaya devam edin bence.. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Mehmet bugün benim sigortaları kontrol etti, 10-12 gün sonra bitecekler.

Nedense bana pek itelememişler, aklımda yanlış kalmadı ise;

Kasko : 733 tl

Trafik : 303 tl

Geçen sene ile hemen hemen aynı gibi, hatta 3-5 kuruş aşağıda galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rakamlar doğru abi... Yaptım poliçelerini... 

Yorum bağlantısı

Osman Bey,yaş ile alakalı olabilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Rakamlar doğru abi... Yaptım poliçelerini... 

Sağolasın.

Osman Bey,yaş ile alakalı olabilir mi acaba ?

Bilmiyorum ki, olabilir.

Belki de bu ihtiyar artık sağdan sağdan, usul usul, kıyı kıyı gider, riski az diye hesaplıyorlardır hemi de İstanbul gibi yerde. :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bilmiyorum ki, olabilir.

Belki de bu ihtiyar artık sağdan sağdan, usul usul, kıyı kıyı gider, riski az diye hesaplıyorlardır hemi de İstanbul gibi yerde. :D  :D

Emmi beğendiğine göre,yaş ile alakalı sanırım.Cidden İstanbul gibi bir yerde bu fiyat bedava.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi beğendiğine göre,yaş ile alakalı sanırım.Cidden İstanbul gibi bir yerde bu fiyat bedava.

Hayırlı olsun.

Nevşehire göre bile bedava :)

Hakan 35 kriter kullanıyorlar.. Neyi beğendiklerini tam bilemeyeceğim ama benim bildiğim tüm kriterler olumlu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Geçen yıl 232 liraya yaptırdığım Trafik sigortasını,az evvel 468 liraya tazeledik.tam olarak %100 bir artış olmuş  :angry: 2007 Yılından beri ne kazam var,ne belam çok şükür.Bu fiyatları ayarlayan şahışlar,keşke kaza yapma oranına göre açıklasalar ya fiyatlarını,adamlar çarpışan oto gibi kaza yapanlar ile yapmayanları bir tutmuşlar resmen.Adalet bumudur şimdi.

İki lastik parası bile değil, bence yükseltmekte geç kalıp birden abandıkları için yadırgıyoruz.

100 bin liralık bir araca çarptığında neyle çarptığının bir önemi yok ki. Genel olarak yorumlara baktığımda, Trafik sigortasını yanlış değerlendirdiğimizi düşünüyorum.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Nevşehire göre bile bedava :)

Hakan 35 kriter kullanıyorlar.. Neyi beğendiklerini tam bilemeyeceğim ama benim bildiğim tüm kriterler olumlu :)

Vatandaşın biri geçen yıl Kartal marka aracına 600 liraya trafik poliçesi yaptırmış,şimdiki rakamı duyunca kalp spazmı geçiriyormuş az daha,tam 1100 lira fiyat vermişler  :) Bende ilk etapta kasko sandım,şahsen bende olsa yaptırmam dedim.Zorunlu diyince uyandım  :biggrin:

Acentaların işi cidden çok ama çok zor Emmi,onca vatandaşa dil dök dur.Anlayan var anlamayan var vs..

İki lastik parası bile değil, bence yükseltmekte geç kalıp birden abandıkları için yadırgıyoruz.

100 bin liralık bir araca çarptığında neyle çarptığının bir önemi yok ki. Genel olarak yorumlara baktığımda, Trafik sigortasını yanlış değerlendirdiğimizi düşünüyorum.

Abi zaten dikkati çekende o kısım oldu işte,ufak ufak yapsalardı şöyle 5 yıla yayarak hiç bu kadar tepki çekmezdi.kimin maaşına %100 zam yapılıyor bu devirde ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Volkan Bey, Halk sigorta ile görüştüm... 

Cevap özetle şu : (Detayını yazmıyorum) Bankamız personeline ait bir araçtır ve Banka personeline özel tarifeden yapılmıştır...

Yani bir indirim de söz konusu değil, özel bir tarife söz konusu... 

Halk Bankası personeli olanlar, poliçelerinizi Halk Sigortadan yaptırın ve banka personeli olduğunuzu belirtin.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...