İçeriğe Yönlendir

Compenant nasıl bağlanır?

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Komponentlerde anfi diye birşey yoktur, o parça frekans ayrımını sağlayan basit bir kondansatör ve bobin düzeneğidir. Teypten çıkan hoparlör kablosunu input yazan yere, high dan çıkan kabloyu tize, low dan çıkan kabloyu bas hoparlöre bağlayacaksınız. Siz kkomponent hoparlörleri anfiyemi bağlayacaksınız? Markalarını bilmiyorum ama kısa sürede yanma ihtimali yüksektir.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Komponent kolonu amfiye bağlamanız için araya crossover denilen parçadan takılması gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşımızın komponent anfisi dediği parça zaten crosover sanırsam.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Arkadaşımızın komponent anfisi dediği parça zaten crosover sanırsam.

Evet çağlar abi o zaman mid takımı olur...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Biz amfiye bağlamadan kullanmıştık mid takımlarını..Ayrıca focal iyi bir markadır...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Mid takımlarının crossover kutucuklarını cıkarıp öle baglayın onlar sesi kesebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Buna katılamayacağım. Crosover sadece gerekli frekansları yollar, yani hoparlörün dizayn edildiği frekans aralığında çalmasını sağlar,

Cihan bey montajı kim yaptı, kaç takım bağlantı, artı-eksi kontrolleri nasıl yapıldı, tizler nereye takıldı?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Buna katılamayacağım. Crosover sadece gerekli frekansları yollar, yani hoparlörün dizayn edildiği frekans aralığında çalmasını sağlar,

Cihan bey montajı kim yaptı, kaç takım bağlantı, artı-eksi kontrolleri nasıl yapıldı, tizler nereye takıldı?

Çağlar abi biz denemiştik amfisiz.Ki çok forumdada okuyordum direnç baglıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direnç zaten crosoverin, eko nun temelidir, apartman ile mağara gibi :) İkisi de yağmurdan korur.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

mrbalar.. ya bende connectin önlerine compenant düşünüyormda...orjinal yerlerine(13cm) ben takabilirmiyim... kalın olması kapıya sığmaması gibi bi sorun teşkil edermi...! :mellow:

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
mrbalar.. ya bende connectin önlerine compenant düşünüyormda...orjinal yerlerine(13cm) ben takabilirmiyim... kalın olması kapıya sığmaması gibi bi sorun teşkil edermi...! :mellow:

Kasnak ile sorun teşkil etmez takılır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Connect ön kapılar zaten 13 cm değil mi? Neden 13 cm 2 yollu hoparlör düşünmüyorsunuz merak ettim.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Connect ön kapılar zaten 13 cm değil mi? Neden 13 cm 2 yollu hoparlör düşünmüyorsunuz merak ettim.

Önler 13cmdi dimi.Evet benim aklımda 5x7 niye kalmış? :p 13cm se çağlar abinin dediğini yapmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

amfi kullanmadan ve teyp değişikliği yapmadan biraz daha verimli ses almak istiyorum...!

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
amfi kullanmadan ve teyp değişikliği yapmadan biraz daha verimli ses almak istiyorum...!

Teyp değiştirmeden bu biraz zor...

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Teyp değiştirmeden bu biraz zor...

teyibi değiştirmiyeceksek 2yollu hoparlörmü öneriyosunuz o zman....

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
teyibi değiştirmiyeceksek 2yollu hoparlörmü öneriyosunuz o zman....

Evet Naci bey.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Üzerinde durduğum konu komponent çılgınlığı ile ilgili, sizle değil, yani piyasada bir komponent sistemi almış gidiyor, Bildiğiniz 2 yollu 13 cm hoparlör (yani tizleri entegre) 10-15 ytl lik bir çift alıp, orjinal teybine takın, şu andaki sesten daha iyi ses alır ve 2 cola-4 cips parasına bir değişim yapmış olursunuz. Kapılardan ciddi ses almak, ciddi izolasyon ister.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Evet Naci bey.

hımm teşekkür ettim sinan bey... kolya gelsin size!... :p

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
hımm teşekkür ettim sinan bey... kolya gelsin size!... :p

Rica ederim naci bey sizede kolay gelsin :p

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

ya aklıma takıldı... compenantları taktırdığım zamn bi sornla karşılaşırmıyım?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
ya aklıma takıldı... compenantları taktırdığım zamn bi sornla karşılaşırmıyım?

Yaşamazsınız :p

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Yaşamazsınız ;)

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Üzerinde durduğum konu komponent çılgınlığı ile ilgili, sizle değil, yani piyasada bir komponent sistemi almış gidiyor, Bildiğiniz 2 yollu 13 cm hoparlör (yani tizleri entegre) 10-15 ytl lik bir çift alıp, orjinal teybine takın, şu andaki sesten daha iyi ses alır ve 2 cola-4 cips parasına bir değişim yapmış olursunuz. Kapılardan ciddi ses almak, ciddi izolasyon ister.

sizin dediğinizde doğru....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...