İçeriğe Yönlendir

Ghia logolarım çalındı...

Cavit Doğan

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu

cavit abi geçmiş olsun dilerim tekrarı yaşanmaz ben merak ediyorum neresine yapıştıracak çalanlar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Valla ambient'e takıldıktan sonra accent'e de takılır. Nedir ya. Eni sonu amblem.

dediğiniz gibi isteyen istediği arabaya istediği logoyu takar. tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Sizede geçmiş olsun...bu saaten sonra anca günaha girmek üzüyor insanı... Şimdi ford servisine sordum kapıdakiler için 80+kdv çamurluktakiler içinde 40+kdv dedi...adet olarak bu kadar pahalı olması şaşırttı beni...internet üzerinden araştırıyorum ama hala bulamadım...Sanırım öndekilere alıcam gibi gözüküyor artık sinyalleride feda etcem...kapılara alsam sonra yine çalıcaklar bu adi kişiler...

Ben babamı hastaneye götürdüğümde gitmişti bi tanesi :) Aksaraya bakarsanız bulabilirsiniz ben çiftini 10ytl ye alıyorum :)

Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu

geçen gördügümde albeada vardı :) aslında durdurup sormak lazım abi senin araba fordmu diye oda hayır dicek ama ee bu logo ne diyince süs olsun diye dicek :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sinan bey eski tip değil ama benim istediğim eğer son ghia logosundan ise adresini verirseniz gidip bakim hemen bi..alt resimdeki gibiyse okey..

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
En iyisi çıkmacılardan almak..

Ankarada eski sanayide çifti 5 milyona satılıyordu.Orjinali gibimidir bilemem ama..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
abi isteyen istediği arabaya, hatta "istediği yerine" taksın ama basitlik bu başka bişey değil. ben böyle hareketleri kabullenemiyorum. değil benim ve dostumun; düşmanımın arabasına yapsalar üzülürüm. kaldı ki bunu yapanların çocuk olduğunu da düşünmüyorum. zaten işin en acı tarafı da bu olsa gerek..

Yahu zaten Hakan Hocamın dediği gibi çalınması ile ilgili elbette bir şey söylemiyoruz. yanlış anlaşılma olmasın. 10 ytl ye satılıyor adam alıyor arabasına yapıştırıyor banane naparsa yapsın.yapıştırması doğrudur, değildir tartışma konusu bile yapılmaz. dediğim gibi nasıl isterse öyle yapar. şuda var ben collection arabama gidipte ghia logosu alıpta yapıştırırmıyım kesinlikle yapmam.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Mondeoda "Type-R" yazıyo da niye kolekşında cia yazmasın. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Adam at arabasının arkasına mercedes yıldızını tellerle bağlamıştı bunu gördüğümü iyi hatırlıyorumm...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

geçmiş olsun cavit abi

neyse buna da şükür..giden o olsun..telafi olur inşh

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Geçmiş olsun Cavit Bey. Benim aracın da ön çeki demiri kapağını işlek bir yol kenarında çalmışlardı. Arabaya bakıpta ön kapağı göremeyince insan ister istemz çevresine bakınıyor şöyle aynı renka araç arıyor. Kapağın çalınmasına üzüldük ancak daha kötüsü koca Ankarada çıkmacılarda dahil olmak üzere parçayı bulamayıp, İvedik organize sanayiden yoğun çabalar sonucu bulabildik. Tabi boyasız yan sanayi. Boyacıya gittik, tanıdık ama bu kadar küçük bir parça için boya hazırlayamadıkları için 100gr. boya yapıldı. 1 gün bekledikten sonra takalım dedim ki , parçanın üç ayağından biri kasma yapıp, kapağın takılmasına engel oluyor. Neyse elimde maket bıçağı ile kasan ayağı iyice inceltip yerine oturttuk ama olan da bze oldu. 10.-YTL'lik parça yüzünden bizi bu kadar uğraştıranlar için başlıktaki tanımlamanıza katılmamak elde değil.

Saygılarımla.

bende benim aracın zenon yıkayıcı kapaklarını arıyorum bulamıyorum çıkmacılarda yok parçacıdada yok siparişle getiririm diyor yani şunu demek istiyorum yolda görsen tekme atarrsın yüzüne bakmazsın ama böyle kıymetli şeyler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şimdi servisten geldim kapılardaki GHİA logolarından almayı vazgeçtim.ön sağ ve sol çamurluklardaki sağ ve sol sinyalleri iptal edip 2007 den sonra çıkan ve aynı zamanda c-max lardaki gibi olan nikelaj kaplı GHİA logosu almaya karar verdim. kapılara alsam yine çalcaklar adım gibi eminim 180 ytl az bir para değil...çamurluklardakinin takımı kdv dahil 85 ytl :) yarında gidip çıkmacılara bakıcam umarım uygun fiyata bulurum...

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)
milletin canı sıkılıyor herhalde. bende arada sırada focus yazısının harfleri tamammı diye bakıyorum. bazı focuslarda görüyorum harfler eksik. Cavit Abininde ghia logolarını çalmışlardı. o da orjinal almamıştı yanlış hatırlamıyorsam. boşuna günaha sokmayın kendinizi.

Mustafa doğru söylüyor, ilk zamanlar bende çok kızmış ve yenisini takmak için çabalamıştım..Hiç gerek yokmuş.

Yeni modellerde yok. Takarsak eski olduğu belli olur.. :nazar:

cavit abi geçmiş olsun dilerim tekrarı yaşanmaz ben merak ediyorum neresine yapıştıracak çalanlar?
geçmiş olsun cavit abi

neyse buna da şükür..giden o olsun..telafi olur inşh

Fatih, Ergin ikinizede teşekkür ederim. Benim armalar çalınalı çok oldu.

Hakan erken arkadaşımızın yeni çalınmış, oda konu açmış ve konular birleştirilmiş herhalde.. :)

Hakan geçmiş olsun..Bence boşuna takma, Ya yine çalınırsa..

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Saol cavit abi ama n bilim araba 2 gündür kafası sıfıra vurulmuş kel gibi geliyor bana belkide piskolojik ama arabamı inanın çok seviyorum onun bu şekilde durması canımı sıkıyo...Çamurluklardaki sinyallere takıcam cavit abi onu zor sökerler

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Saol cavit abi ama n bilim araba 2 gündür kafası sıfıra vurulmuş kel gibi geliyor bana belkide piskolojik ama arabamı inanın çok seviyorum onun bu şekilde durması canımı sıkıyo...Çamurluklardaki sinyallere takıcam cavit abi onu zor sökerler

Eğer yaparsan foto koy buraya belki güzel olur bizde yaparız. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Cavit abi az önce yaptım :) çamurluklardaki sinyalleri söktüm ve bunları taktım...Ve gayet şık oldu en azından çalınma riski daha zor böyle...bu arada sinyaller devre dışı kaldı...Ayrıca arabamın GHİA olduğunu sadece benim bilme özelliğimde gitmiş oldu.. :) işte aynen böyle oldu alt resimde....

Yorum bağlantısı
Misafir

4 Gün önce yapmış olduğum ghia uygulamasını üzülerekte olsa sökmek zorunda kaldım nedeni ise yan çamurluklarda sinyalleri iptal etmekti,logoları taktım 2 saat sonra sinyal verip dönmek için yol istediğim adam haklı olarak ön far ve arka stop lambasını göremediği için az daha sağımdan vuruyordu arabaya ucuz atlattım..tekrarındada sabah yine böyle bir hadise oldu ve kararımı verdim logoları geri iade ettim,eski haline geri çevirdim.bu arada aklım hala kapılardaki ghia logolarındaydı.aynı gün bu logolardan fiesta ve mondeolarda gördüm...yedek parça satan arkadaşa bu durumu izah ettim oda detaylı bir araştırma sonucu sadece logoların satışı olduğunu buldu fiyatı takım olarak 2 adet 45 ytl...o kadar servislere sordum adamlar 165 ytl fiyat verdiler bunun nedeninide buldum focuslarda tek olarak ghia logosu satılmıyormuş yani logon çalındı almak istersen arka kapılardaki kanatlarıda almak zorunda imişiz.sadece logo verilmiyomuş kanatların üstünde montajlı geliyormuş.ama fiesta ve mondeoda sadece logo satışı var hemde aynı logo.bu satış stratejisi bana çok saçma geldi :jedi: .adamın bir taneside benden 2-3 saat önce almış 165 ytl ye tesadüfen oda geldi adama söylüyemedim bu durumu,çünki parçacıda bu durumu yeni farkettiğini söyledi...sonuç olarak logo siparişini verdim...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Aynada sinyal yokmuydu ghialarda? Uğur abi o armayı ışıklandırmıştı. Burada var ama fotolar uçmuş.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

cihan bey bazılarında var bazılarında yok

Yorum bağlantısı

Evet eski modellerdeki logolar taçlı yeni modellerde bunlardan var...ayrıca teşekkürler erdem ve gökhan bey

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hakan Amasyalı

Nasıl bi terbiyesizliktir anlamadım. dün benim aracıma oldu taçlı olan modellerden vardı bende de antepte arabayı park ettik gezdik geldik logonun yerinde yeller esiyor o an belki arkadaslar olduğundandır çok sinirlenmedim yada sinirlendim ama bozuntuya vermedim diyim sonra maraşa girişte servise bi sordum 1 tane var elimizde dediler fiyat sordum 101TL dedi iki tanesi 202 TL insanlarla dalga geçiyorlar resmen tamam prestijle alakalı görüntüsü güzel çok önemli bi detay ama altın kaplamamı bu nedir yani hem madem o kadar pahalı bi parça neden böyle basit bi bıçak yada jilet benzeri bişeyle sökülebilecek şekilde monte ediyorsunuz.. anlıyacağınız FORD firmasına daha çok kızgınım bu konuda bugün mersinden yan sanayi olanını aldım 2 tanesi 10 TL :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...