İçeriğe Yönlendir

Focus 1 85lik hoparl&#246r

Selçuk Aluç

Recommended Posts

Selçuk Aluç
(düzenlendi)

arkadaslar focus 1 e 85 lik hoparlör takmak istiyorum kendi orjinal hoparöleri 6x9 ebatlarında ben buna 85 lik taksam 4 kapıyada nasıl olur cam mekanizmasına deyermi taktım zaman bi fikir istiyorum sizlerden Modeli 2005 makyajlı kasa

tarihinde Sel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Kendi orjinal kapı ölçüleri 6x9 değil...5x7 dir.

peki 5x7 yerine 6x9 takılabilinirmi??

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
peki 5x7 yerine 6x9 takılabilinirmi??

Aracınız hb ise en mantıklısı arka pandizottur 6x9 için Selçuk bey.Yuvarlak 16cm 13cm mdf kasnak ile kestirilip takılabilinir.Komponent dediğimiz tipte kolonlar..

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Aracınız hb ise en mantıklısı arka pandizottur 6x9 için Selçuk bey.Yuvarlak 16cm 13cm mdf kasnak ile kestirilip takılabilinir.Komponent dediğimiz tipte kolonlar..

pardon anlamadım hb ne demek

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
pardon anlamadım hb ne demek

hb: hatchback, 5 kapılı araç

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
85 lik hoparlör ne demek ilk defa duydum Selçuk bey?

yukarıda yazmışım ne anlama geldini hala neden soruyosun 6x9 demişim işte 85 lik

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
yukarıda yazmışım ne anlama geldini hala neden soruyosun 6x9 demişim işte 85 lik

6x9 54 yapar, 85 yapmaz :(

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Önce biraz insanlara saygı göstermeyi öğrenin Selçuk bey. Son cevap tarzınız forumumuzun daha da ötesinde toplumumuzun kurallarına uymuyor.

yok çağlar bey hep forumlarda enteresan enteresan sorular soruyo ona taktım ben yoksa bende biliyorum kuralara uymasını

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yok çağlar bey hep forumlarda enteresan enteresan sorular soruyo ona taktım ben yoksa bende biliyorum kuralara uymasını

Bu soru enteresan değil ki...

85'liğin ne olduğunu ben de bilmiyorum ve okudum, yukarda da açıklamamışsınız....

Bilen var mı arkadaşlar 85'lik hoparlör nedir nasıl bişeydir... Focusa olur mu olmaz mı demiyorum... 85'lik nedir... ?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bende bu kadar ilgilenirim meraklıyım alır satarım denerım her modeli şuan aracımdada 6x9 hoparlörler var.Ancak 85lik diye bişi duymadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Forumlarda enterasan sorular sorarlar, aslında bizim başlık yazımızda görülen En büyük değil en iyiyiz yazısının değeri burada anlaşılıyor. 85 lik kavramının da nereden yerleştiğini açıklayayım:

İnternet satış sitelerinde arama yaparken Pioneer efsane kolunu olan 6985 arama rakamına o kadar sık yazıldığı için, kurnaz merdiven altı satıcılar ilanlarına 85 lik diye bir kavram uydurdular.

Hiçbir uluslararası standart ve model rakamına tekabül etmeyen bu rakamın artık halk arasında da kullanılır hale gelmesi beni üzdü ondan sordum acaba farkında olmadan mı yazmışsınız diye.

Uluslararası olarak 6x9 rakamı oval hoparlörlerin ölçüsüdür.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Forumlarda enterasan sorular sorarlar, aslında bizim başlık yazımızda görülen En büyük değil en iyiyiz yazısının değeri burada anlaşılıyor. 85 lik kavramının da nereden yerleştiğini açıklayayım:

İnternet satış sitelerinde arama yaparken Pioneer efsane kolunu olan 6985 arama rakamına o kadar sık yazıldığı için, kurnaz merdiven altı satıcılar ilanlarına 85 lik diye bir kavram uydurdular.

Hiçbir uluslararası standart ve model rakamına tekabül etmeyen bu rakamın artık halk arasında da kullanılır hale gelmesi beni üzdü ondan sordum acaba farkında olmadan mı yazmışsınız diye.

Uluslararası olarak 6x9 rakamı oval hoparlörlerin ölçüsüdür.

(85 lik hoparlör ne demek ilk defa duydum Selçuk bey?) demişniniz şimdi ise bana 85 liin ne demek oldunu açıklamaya kalkıyosunuz...

Bende bu kadar ilgilenirim meraklıyım alır satarım denerım her modeli şuan aracımdada 6x9 hoparlörler var.Ancak 85lik diye bişi duymadım.

demekki yeterince ilgilenememmişsiniz sinan bey

Bu soru enteresan değil ki...

85'liğin ne olduğunu ben de bilmiyorum ve okudum, yukarda da açıklamamışsınız....

Bilen var mı arkadaşlar 85'lik hoparlör nedir nasıl bişeydir... Focusa olur mu olmaz mı demiyorum... 85'lik nedir... ?

çağtay bey gerekli açıklamayı yapmış öğrendiniz mi? 85 nedir? die

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

İki kelime öğrenip kendinize birşey katmayacaksanız ne işiniz var paylaşım sitesinde?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Selçuk bey...Sizin teyp çıkışlarınızdan amfi ayarlarına kolon tamirinden her tip kolon kullanmaya kadar ilgilendim..2000€ luk amfimde oldu...Size yardımcı olmak için burdayız fikrimizi sunuyoruz.Bir kolon modelinin o kolon tipinin adı olmadıgını bılmemız normal...Eğer konu pioneer 6985 ise onun size dünyanın en çok sahtesi olan hoparlor olduğunu vede sahtesiyle gerçeğinin tek bir şekilde anlaşıldığınıda sölemek isterim...1 e 1 yan yana koysanız anlamazsınız....

Sonuç olarak 6x9 kolonu sizin deyiminizle 85likleri focus 1 olan aracınızın kapısına takamazsınız.Kapılarınıza kasnak mdf kestirip yuvarlak 13 ve 16 cm 2 yollu veya bir bass bir tweeterdan oluşan kompanent kolon takabilirsiniz.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Selçuk bey...Sizin teyp çıkışlarınızdan amfi ayarlarına kolon tamirinden her tip kolon kullanmaya kadar ilgilendim..2000€ luk amfimde oldu...Size yardımcı olmak için burdayız fikrimizi sunuyoruz.Bir kolon modelinin o kolon tipinin adı olmadıgını bılmemız normal...Eğer konu pioneer 6985 ise onun size dünyanın en çok sahtesi olan hoparlor olduğunu vede sahtesiyle gerçeğinin tek bir şekilde anlaşıldığınıda sölemek isterim...1 e 1 yan yana koysanız anlamazsınız....

Sonuç olarak 6x9 kolonu sizin deyiminizle 85likleri focus 1 olan aracınızın kapısına takamazsınız.Kapılarınıza kasnak mdf kestirip yuvarlak 13 ve 16 cm 2 yollu veya bir bass bir tweeterdan oluşan kompanent kolon takabilirsiniz.Saygılar.

çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Rica ederim veya türkiyede çok az bulunan jbl veya alpine 5x7 modellerini araştırırsanız internette onları hiç kasnaksız yerine takabilirsiniz.Eğer sizin sorununuz tiz ise orjinal kolonlara tweeter yeterli olucaktır.Çünkü focusun kolonları güzel bass verir.Eğer sorun bass ise önce sistem olarak teypten başlamınızı tavsiye ederim :rolleyes: Saygılar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
(düzenlendi)
Rica ederim veya türkiyede çok az bulunan jbl veya alpine 5x7 modellerini araştırırsanız internette onları hiç kasnaksız yerine takabilirsiniz.Eğer sizin sorununuz tiz ise orjinal kolonlara tweeter yeterli olucaktır.Çünkü focusun kolonları güzel bass verir.Eğer sorun bass ise önce sistem olarak teypten başlamınızı tavsiye ederim :rolleyes: Saygılar.

sizce bu anfiye bu ürünler nasıl olur iyi ses verirmi sesi sonuna kadar açtımızda seste kesme yaparmı ?? bu arada guzel bi teyibim de var :p

BAS

JBL GTO1502D 38 CM 1200WATT

peak Power 1200W RMS Power Handling 300W Frequency Response 23Hz - 400Hz Sensitivity 93dB Impedance 4 Ohms / 1 Ohm Cut-Out Diameter 342mm Mounting Depth 143mm Overall Diameter 383mm

ANFİ

ALPIN USA-905A AMPLİFİKATÖR

Tüm ALPIN Ürünleri Avrupa Standart ve Kalitesi Olan CE ( ROHS ) Belgesine Sahiptir. Cihazın Teknik özellikleri : Çıkış Gücü :4x500 +1.000 = 3000Watt ( maximum ) 4 + 1 = 5 Çıkışlı Soğutma Kaplamalı Frekans Tepkisi :10HZ-50 KHZ +1 B Giriş Hassasiyeti -Yüksek:1.0^^2.0v ergeli 100n Giriş Hassasiyeti -Düşük :0.1^^1.0v ergel s1 k Üçlü Kontrol :10KHZ+ 8 dB Bas Kontrol :100 HZ + 8 dB Radyo Sinyalı :85 dB den yüksek Ses Engeli :2-16 Boyutlar :selo: LxHxW ) Aksessuarları :Vida Seti ve Yedek Sigorta

MİD

JBL GTO-6507C 16,5CM COMPONENT SİSTEM

Power Handling, RMS 70 Watts

Power Handling, Peak 210 Watts

Frequency Response (

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Amfi DC dediğimiz tabirle yani elektirik kaçıran bassınızın bobinizi yakabilir.Bu tür amfilere çok güvenmeyin,daha düşük wattlı kaliteli markaları tercih ediniz.

Subwoofer için 38 cm orjinal litresinde kabinle bagajınızı komple kapatır.Büyüktür ayrıca araçınız sedan ise subwofferın bütün vurduğu bass titreşimi bagajın içinde kalır eğer 5 kapı ise çok rahatsız edici boyutlar olur size.Uzun süreli dinleyemezsiniz araç içinde.

Mid takımı içinde en çok piyasa kullanılan bir model..Genelde şikayet olarak tweeterlarında yanma sorunu vardır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
(düzenlendi)
Amfi DC dediğimiz tabirle yani elektirik kaçıran bassınızın bobinizi yakabilir.Bu tür amfilere çok güvenmeyin,daha düşük wattlı kaliteli markaları tercih ediniz.

Subwoofer için 38 cm orjinal litresinde kabinle bagajınızı komple kapatır.Büyüktür ayrıca araçınız sedan ise subwofferın bütün vurduğu bass titreşimi bagajın içinde kalır eğer 5 kapı ise çok rahatsız edici boyutlar olur size.Uzun süreli dinleyemezsiniz araç içinde.

Mid takımı içinde en çok piyasa kullanılan bir model..Genelde şikayet olarak tweeterlarında yanma sorunu vardır.

yani anfi cok güçlü olugu için mi bası yakar diyorsunuz ?

bide midlerde tweeterlarında yanar diyorsunuz bunun için tavsiye bi marka var mı midler için

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çağtay bey gerekli açıklamayı yapmış öğrendiniz mi? 85 nedir? die

85'liği öğrendim de... niye bozuluyorsunuz onu öğrenemedim...

Burda kimsenin kimseye stres yüklemeye hakkı yok...

Hoş vakit geçirelim, birbirimize faydalı olalım bişeyler paylaşalım diye, çocuklarımızla ailemizle ilgilenmeyip burayı açıyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
yani anfi cok güçlü olugu için mi bası yakar diyorsunuz ?

bide midlerde tweeterlarında yanar diyorsunuz bunun için tavsiye bi marka var mı midler için

Amfi made in china alpine sahtesi alpin...O yazılan çizilen değerleri asla alamazsınız o amfiyle.Alıcağınız amfi düşük wattlı ama bilinen bir marka olsun.Premier alpin tarzı tavsiye etmem.

Bu jbl için yanıyor şikayeti vardı bi çok yerde okumuştum gözümlede şahit oldum.Ama çok kullanılan bilinen bir markadır.Ayrıca ben her zaman büyük subwoofferin kolon desteği olmazsa yeterli tiz yoksa çok kafa ağrıtıcı vede gereksiz olduğunu düşünmüşümdür.

Ben şahsen amfiye bağlasamda bağlamasamda 6x9 oval kolon kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
85'liği öğrendim de... niye bozuluyorsunuz onu öğrenemedim...

Burda kimsenin kimseye stres yüklemeye hakkı yok...

Hoş vakit geçirelim, birbirimize faydalı olalım bişeyler paylaşalım diye, çocuklarımızla ailemizle ilgilenmeyip burayı açıyoruz..

bozulmadım burayı iyice okuduktan sonra 85lik nedir die sormanız gerekiyor çağtay bey anlattıktan sonra nedir neyin nesidir dediniz :nazar:

Amfi made in china alpine sahtesi alpin...O yazılan çizilen değerleri asla alamazsınız o amfiyle.Alıcağınız amfi düşük wattlı ama bilinen bir marka olsun.Premier alpin tarzı tavsiye etmem.

Bu jbl için yanıyor şikayeti vardı bi çok yerde okumuştum gözümlede şahit oldum.Ama çok kullanılan bilinen bir markadır.Ayrıca ben her zaman büyük subwoofferin kolon desteği olmazsa yeterli tiz yoksa çok kafa ağrıtıcı vede gereksiz olduğunu düşünmüşümdür.

Ben şahsen amfiye bağlasamda bağlamasamda 6x9 oval kolon kullanıyorum...

o alpin sahte alpin mi yani sinan bey

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...