İçeriğe Yönlendir

Silecek fıskiyesi çalışmıyor,arıza ne olabilir ?

Fatih Çalıkuşu

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu

silecek fıskiye motoru çalışıyor sesten anladığım,depoda su var,delikler tıkalı değil kontrol ettim

sanayide servise mi götürmeliyim yoksa kendim arızayı bulabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Suyun hortumdan geri kaçmamasını sağlayan bir tıpa var, o bozulmuş olabilir. Kaputu kaldırıp hortumlarda su var mı diye bakın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hortum bir yerlerden çıkmış olabilir.Arabanın altına su akıyormu diye kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Koray

Hortumda bir yerlerden katlanmış olabilir .Başıma geldi kaputun dibinden katlanmıştı.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Arka cama su atıyormu?

çağlar abi arka camda su özelliği yok bildiğim kadarıyla,artık c.tesi sanayide baktırcak bir çaresine

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
çağlar abi arka camda su özelliği yok bildiğim kadarıyla,artık c.tesi sanayide baktırcak bir çaresine

Olmaz olur mu, silecek varsa illaki var...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ben aldığımdan beri su görmedim arka silecekte,suyun çıkacağı yerde yok gözüme takılan,ama daha detaylı incelemeliyim

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

o zaman ona da baktırmalıyım teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Hakan Aydoğan 2

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah aracımın su fıskiyesinin maalesef çalışmadığını gördüm. Depo dolu, fıskiye delikleri açık, hiç bir yerden sızdırma damlatma yok ve tüm sigortalar da sağlam... (3 bilinmeyenli denklem misali) Sorunun fıskiye motorundan ya da elk devresinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Baktım öyle kolayca sökülecek bir pozisyonu da yok deponun. Bu konuda deneyimi olan arkadaşların yardım önerileri bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motordan ses gelmiyor ise, önce pompaya elektrik geliyor mu baKILIR, elektrik gelmiyor ise silecek kolu, elektrik varsa pompa arızalı denir

Yorum bağlantısı
Hakan Aydoğan 2

motordan ses gelmiyor ise, önce pompaya elektrik geliyor mu baKILIR, elektrik gelmiyor ise silecek kolu, elektrik varsa pompa arızalı denir

Evet motordan ses gelmiyor. En güzeli dediğiniz gibi soketi söküp elk. gelip gelmediğini kontrol edip arızanın yerini doğru teşhis etmek. Çok teşekkürler Çağlar Bey :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçen sene benim silecekte çalışmıyordu motor bozulmuş yeri baya zordu benimkinde.

15 tl ye motor 10 tl de işçilikle çözmüştüm olayı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ismail Küçük

merhaba benim focusta da aynı sorun var elektrik gelip gelmediğini nasıl anlıcam cevap verirseniz sevinirim araba hakkında pek bişi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

merhaba benim focusta da aynı sorun var elektrik gelip gelmediğini nasıl anlıcam cevap verirseniz sevinirim araba hakkında pek bişi bilmiyorum

Ölçü aletiniz varsa onunla ; yoksa ampül ile kontrol edebilirsiniz.. Ya da en basiti bir elektirikçi hemen bakar.

Yorum bağlantısı
Ismail Küçük

Ölçü aletiniz varsa onunla ; yoksa ampül ile kontrol edebilirsiniz.. Ya da en basiti bir elektirikçi hemen bakar.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erhan Doruk

Migrostan aldığım antifirizli suyu koyduğundan beri silecekler on cama su fışkırtmıyor. Motor sesi geliyor ancak su deliklerin yanindan kaputun üstüne akıyor. Selektör atar gibi silecek kolunu sürekli çek Burak yaparsam giderek basınç yükseliyor ancak ön cama zorlukla su geliyor. Sizce sorun migrosun cam suyu mu? Servise gitmeden yapılabilecek birşey var mı? Focus 2014 11.000 km de.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence hortumlar yerinden çıkmış.

Hortumdan olduğunu sanmıyorum ancak birazdan kontrol ederim . sanki cam suyu motoru yeterli basıncı sağlayamiyor , verimsiz çalışıyor gibi bir hali var.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...