İçeriğe Yönlendir

Gösterge Panelindeki Arızalar Ve Uyarılar

Osman Öksüz

Recommended Posts

Mehmet Dinç

Mehmet abi menzile bakınca çok az bi yakıt kalmış gibiydi.

En iyisi ben yakıt alırken bir daha dikkat edeyim.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

Benim araç da en fazla 50 lt aldığını gördüm ama tamamen boşaltmıyorum depoyu tabii. Hararet göstergesi bende de ortanın 1-2 mm solunda duruyor. Aynı şekilde 2008 dizel trendde de böyle.

Yorum bağlantısı
Guest Yakup
Benzin ibresi tam sona dayanıyor ancak hararet tam ortaya gelmiyor benim bildiğim bu şekilde normal bu araçlarda.

Evet normal......ortanın solunda yani soğuk kısmında kalıyor...değil diyenlere bakmayın :D yanlış anladır galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aracımın gösterge tablosundan hırıltı şeklinde bir ses geliyor. Ses çok kalın tonda ve hırr hırr şeklinde. Başka bir yerden gelebilirmi diye dikkat etmeme rağmen ses göstergelerin içinden geliyor. Bu husus için servise müracaat edip sıkıntımı anlattım. Deneme sürüşüne çıktık fakat okadar bozuk yola girip çıkmamıza rağmen bu hırıltıyı bir kere bile yapmadı. Mahcup olmuş bir şekilde geri döndük. Servis yetkilisi arkadaş, araç içinde kullanılan plastik malzemenin ısı farkından dolayı böyle bir ses yapabileceğini, gösterge tablosunu sökmenin çok teferruatlı olduğunu ( Direksiyona kadar bir çok parçanın sökülmesi gerektiğini ) ancak tüm bu çalışmanın sonunda sorunun devam edebileceğini belirtti. Bende hiç bir işlem yaptırmadan geri döndüm. Öğrenmek istediğim bu ses ile daha önce karşılaşan ve bir çözüm üretebilen olup olmadığı.

Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak

sorununuzu anlıyorum olayın izahı basit ilk çalıştırma veya kontağı çevirme esnasında oluyorsa

tırrr tık tırrr tık tık

bu ses göstergeden değil klima sisteminden gelmekte

klima açık konumdayken aracınızın kontağını kapatınca otomatikman klimanın iç kısmındaki yönlendirme kapaylarının takılı olduğu motorlar enerjisiz kalıyor ve açık konumda bekliyor ilk kontağı çeviriğinizde açık konumdaki klima kanal kapaklarının motorları bu kapakları kapalı konumuna çeviriyor ve ses gidiyor.

sanırım klimanız dijital

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Cihan Bey sesin klimadan geldiğini düşünmüyorum. Zaten aracımda dijital klima yok. Ses araç hareket halinde iken bir rezonans sonucu oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

motor evinde westinghouse emiş borusu klipsten çıkmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Ersin Çetin

Kontağı kapattıktan sonra km ve saatin olduğu ekranın ışığı sönmüyor. Hatta 1 saat geçti hala sönmedi. Akü biter diye endişeleniyorum. Ayrıca Aracım 2007 model 1.6 tdci

Ne yapmam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Işığın yanması normal. Kapıları kitledikten 30 dk sonra ışıklar sönecektir.

Yorum bağlantısı
Ersin Çetin
Işığın yanması normal. Kapıları kitledikten 30 dk sonra ışıklar sönecektir.

2 saat geçti de hala sönmedi,

Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
2 saat geçti de hala sönmedi,

Sorun ne olabilir?

Bu iki saat içinda kapı kilitlerinizi hiç açtınız mı?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ustam kapıları kilitlemeyi unutmuşundur aynısı banada oldu sonradan farkettim yol bilgisayarıda kapıları kilitledikten sonra 5-10dk arası yanıyor bu normaldir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ünlü
hiçbiri değil..servis'e gidin tüm kabloları kontrol etsinler..aynı sorunlar bende de oldu hatta abs de yandı c.c. çalışmadı..

meğersem abs kablosunda sorun olmuş değiştiler herşey düzeldi.

tabi ilk önce pc'ye bağladılar orda sorun gözükmedi :rolleyes:

her an'da arabanın başındaydım.

Merhaba ,

Focus 2 ghia 115hp 52000km aracım var.

Benzer olay yani hiz gösterge sıfırlaması ve ABS yanıp sönmesi bendede oluyor. ABS kablosu derken , 4 teker rulman yatak kitine bağlı olan kablolar mı? Ben servise gidip ABS kablosunu değiştir desem maliyeti nedir?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Arkadaşlar benim sorun akdenmiş bu arada... Akü değişti sorun halloldu... Epey oldu ancak yazmayı unutmuşum buraya...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ünlü

Aküm şu anda orjinal , ölçümü de yaptılar , normal dediler.

Tekrar olduğunda bakarım artık...

teşekkürler....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Yıldız

Merhaba arkadaşlar bu sabah fII aracımın gösterge panelinde turuncu buz sembolü göründü.bu uyarı sadece yolda buzlanma riski oldugundanmı yoksa aracda bir problem oldugunumu gösteriyor.yardımcı olursanız memnun olurum

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

yolda buzlanma riski olduğunu ikaz eder,sanıyorum +5 dereceden itibaren ikaz yanmaya başlar,köprülerde ve viyadüklerde daha erken donma olacağından sizi uyarmak içindir.

Yorum bağlantısı
Olgu Temurtürkan

4.0 ile 0.5 derece arasında turuncu, 0 derece ve altında kırmızı olarak yanar.

sesli ikazını açarsanız. bazen sinir bozucu şekilde 0.5 derece hava oynaması sebebiyle yol boyu öter...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klima çalışır...

Benim mondeoda 4,3,2,1 derece turuncu 0 ve altında kırmızı yanar...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Klima çalışır...

Benim mondeoda 4,3,2,1 derece turuncu 0 ve altında kırmızı yanar...

Bircok aracin kullanma klavuzunda yazar zaten, disarisi uyarı verecek derecede ise klima isigi yansa bile, klima devreye girmez. A/C yanar ama aslinda calismaz, normal bir durum. Sebebi ise klima evaparatörünün çatlama riski olduğundadır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...