İçeriğe Yönlendir

Mondeo ne kadar yakar?

Murat Karahan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benimki 9-10 litre yakıyor..

+2 İstanbul

+2 Otomatik

+2 Duratech

+2 Güzergah yoğunluğu, düğün konvoyları, yüksek ısı, yüksek nem..

Normal galiba... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz
Benimki 9-10 litre yakıyor..

+2 İstanbul

+2 Otomatik

+2 Duratech

+2 Güzergah yoğunluğu, düğün konvoyları, yüksek ısı, yüksek nem..

Normal galiba...

Daha dün Osman Usta'ya götürdüm aracımı kendisi yakıtın araca göre normal olduğunu söyledi.Aracım Ghia-X 17 inç jantlar var belkide aradaki küçük fark bu yüzden olabilir :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Geçen hafta İstanbul'dan çıktığım ve gündüz gerçekleşen yolculuğumda Eskişehir üzerinden Çolaklı'ya (Antalya) geldim. LPG henüz bitti.

• 2 depo ile 858 km yol yapmışım. (SHELL'den Yaklaşık 43-44.5 lt. depoya gaz alabiliyorum. Burda 41 lt alabildim ama neden sıcaklar ya da buradaki OPET istasyonu.) Yolculuğun 100 km.'si şehir içi sayılır ve 30 km'de benzinle yolculuğum var.

• Hızım GPS ölçümü ile duble yollarda 105 km'di. 90 km hız sınırlaması olan çok sınırlı yerlere ek olarak virajlı Eskişehir-Afyon ve Isparta-Antalya arasında 88 km hızla yolculuk ettim.

• Araçta tam anlamı ile FULL yük ile yolculuk yaptık. İkiz çocuklarım ve 3 yetişkin, full bagaj ve ayak uçları ile tavanda port bagaj doluydu.

• Ek olarak klima da sürekli açıktı.

2 depoyu 44 lt'den hesaplayınca, 10.73 lt ile yolculuk yapmış görünüyorum. Fazla gibi ama bence etkenleri düşünüce gayet iyi.

Geri dönüş yolculuğunda da benzer şartlar geçerli olacak şekilde yolculuk yaptık. Nasıl oluyorsa? Araca gidiş yükümüzden fazlasını yüklemem gerekti. Tempom biraz daha yüksek olmasını istedim ama çocukların tuvalet eğitimlerine denk gelmesi nedeniyle 6-7 çiş molası verdik. :D Biraz trafik nedeniyle sollama ihtiyaçlarının olması ve tam gaz gerektirmesi dışında Adapazarı sonrası GPS verisi ile 122 sabiy hızla İstanbul'a varmaya çalıştım. Navigasyon cihazı verileri ile

Ortalama Hız 3km. (:) anlayamıyorum. Toplam Süre 127 saat. Durma Süresi: 116 saat.)

Ortalama Sürüş Hızı 68 km. (Sürüş süresi 10:53dk.)

Maks. Hız 131 km

Toplam Mesafe 779 km.

Bu sefer son 50 km'yi benzinle geldim. Yakıt tüketimim 12.1 lt. Yüksek kullanım gibi gözüksede 2 çocukla tek seferde uzun yolculuk biraz hız gerektiriyor.

Toplam 2300 km yol yaptım. Yol bilgisayarına göre 11.lt. gaz tüketmişim. Gaz ölçümleri hep 1 lt. eksik gösterir. Yakıt tüketimi daha iyi olabilir belki ama 2003'de aldığım günden beri 145 bin. km'dir yolda kalmadığım aracımdan performans ve keyif olarak gene çok zevk aldım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz
Mesajımı editlemiştim :D Tekrar bakın isterseniz Özgür Bey...

Dün gece çıkmak durumunda kaldım göremedim editinizi.Ozaman hiç birşey demeyim ben bu şartlarda :)

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Bir sey daha eklemek istiyorum, bir arkadasimin aracinda da teleflex var, benzine gecince lpgyi kapat sonra tekrar ac 10-20 km. daha goturur dedi, dogru mudur? Dogruysa zararli midir, bazen 10-20 km. benzinle kullanmak zorunda kaliyoruz, kalmayalim bari ;)

Not: Yol bilgisayarim mucadelesine devam ediyor, her gun 200 km menzil gosterip aksama isigi yakiyor :)

Yorum bağlantısı
Bir sey daha eklemek istiyorum, bir arkadasimin aracinda da teleflex var, benzine gecince lpgyi kapat sonra tekrar ac 10-20 km. daha goturur dedi, dogru mudur? Dogruysa zararli midir, bazen 10-20 km. benzinle kullanmak zorunda kaliyoruz, kalmayalim bari :)

Not: Yol bilgisayarim mucadelesine devam ediyor, her gun 200 km menzil gosterip aksama isigi yakiyor :)

Benim eski mondeo'da ben de yapardım Teleflex varken. Ötmeye başladığında, benzine alıp, tekrar lpg'ye geçerdim. 10km kadar ses kesilirdi. 2-3 sefer yapıp devam ettiğim olmuştu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir sey daha eklemek istiyorum, bir arkadasimin aracinda da teleflex var, benzine gecince lpgyi kapat sonra tekrar ac 10-20 km. daha goturur dedi, dogru mudur? Dogruysa zararli midir, bazen 10-20 km. benzinle kullanmak zorunda kaliyoruz, kalmayalim bari :)

Doğrudur... Petrol uzakta ise ben de yapıyorum..

Zarar verecek bir şey yok.. Bu esnada da aracı sıkıştırmazsanız 20-30 km yol gidebilirsiniz.. Ama bunun teleflex ile pek alakası yok bence.. Tüm kitlerde bu olabilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yüksek hızlarda giderken, yakıt az kalmış ise çok daha erken benzine geçebilir..

Kötü lpg'de bu daha sık ve daha erken olabilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bilmem. Unuttum o zamanları. Şimdi mazot var. Uzun yolda 800 km'den önce doldurmuyorum ;)

Ben de lpg ile 650 km yapıyorum... 150 km'mi; o kadar dumanın, gürültünün, titreşimin getirisi :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tabii sen bunu yaparken, sol ayağın ve sağ elin de çalışıyor di mi?

Enerji sarfiyatı mı demek istiyorsun. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğraşamam diyorum.

Bi köprü, bir elmadağ bi de feribot trafiğine takıl da göreyim seni.

İstanbulda yaşasam kesinlikle otomatik alırdım...

2 km yolu belki 1000 kez dur kalt yaparak 2 saatde geçtiğimi bilirim.. Üstelik torostu...

Çok şükür memleketimize, halimize...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Elmadağ'da 4 km yolu 1 saat 45 dakikada geçtik. Üstelik yokuştu.

Baskı balata biter yolda kalırdım...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Dün gece benim bacanakta Elmadağda perişan olmuş.2 aylık fluancenin balatalarını yakmış...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Her hafta cuma ve pazar oluyor. Yol yapım çalışması var. İlerde tek şeride iniyor. Yol karşı tarafa geçiyor. Mesele o tek şeride indiği yere kadar. Ondan sonra 20-30'la falan geçiliyor.

İyi de o kadar yoğun bir trafik yokki orda... Bazen tamamen durduruyorlar demekki...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

kırıkkale samsun yolu her hafta sonuna dogru müthiş trafik oluyor kırşehire giderken tek şerite binen yoılda yaklaşık 3km den fazla kuyruk vardı ankara istikameti genelde tıkanıyor.dönüşte biraz serbetti ama fazladan 30dakikam gitti orada 5km tek şerit uygulaması var.

adamların yaptıgı yolda gerçekten güzel olmuş sanırım 50metrelik falan bölümü kalmış yakında biter.o elmadag iniş kavisinin böyle genişlemesine çok sevindim.

durdurma degilde agır tonajlı kamyonların sollama yapması çok tıkıyor buda var diger unsurlarda var.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Doğrudur... Petrol uzakta ise ben de yapıyorum..

Zarar verecek bir şey yok.. Bu esnada da aracı sıkıştırmazsanız 20-30 km yol gidebilirsiniz.. Ama bunun teleflex ile pek alakası yok bence.. Tüm kitlerde bu olabilir...

Guzel, bunlari ogrendigim cook iyi oldu :s Artik benzinle isim, arabayi calistirdiktan sonra en fazla 500 m. ileriye kadar :(

Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bende depoyu doldurduğumda 5 lt eksik doldurabildim. Yokuş çıkarken ve tam gaz sırasında sinyal vermişti. Erken kapatmışım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Guzel, bunlari ogrendigim cook iyi oldu :s Artik benzinle isim, arabayi calistirdiktan sonra en fazla 500 m. ileriye kadar :(

Tesekkur ederim.

bu işlem düz yolda sonuç veriyor ben genelde yaparım rahat 10km farkettiriyor ama araç hız yapmıyor aheste kullanılcak.yokuşta geçersiz

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Tamam iste Oktay Bey, Konya yolundan asagiya gaza basmadan 5 km. gitsem 10 km. de LPG goturse, Ostime kadar varirim, depoyu doldururum. :rofl:

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Depo bittikten sonra 45TL gaz almistim. Bugun istasyona girerken benzine gecti, odometre 223.4 km gosteriyordu.

Yorum bağlantısı
Depo bittikten sonra 45TL gaz almistim. Bugun istasyona girerken benzine gecti, odometre 223.4 km gosteriyordu.

45 tl lpg 30litre civarı yapıyor galiba.223 km fazla yakmış.ama şehir içi hiç belli olmuyor bazen şaşırtıyo bazen yuh dedirtiyo sonuçlar.

ben hala gaz almadım kırşehirde aldıgım lpg bitmedi.485km oldu.bakalım kaçta bitecek.ankara içi 75km yol yapmış oldum.410km dönüş bitimindeki deger.galiba 20km lik falan daha lpg var gibi.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
45 tl lpg 30litre civarı yapıyor galiba.223 km fazla yakmış.ama şehir içi hiç belli olmuyor bazen şaşırtıyo bazen yuh dedirtiyo sonuçlar.

ben hala gaz almadım kırşehirde aldıgım lpg bitmedi.485km oldu.bakalım kaçta bitecek.ankara içi 75km yol yapmış oldum.410km dönüş bitimindeki deger.galiba 20km lik falan daha lpg var gibi.

27.5 litreydi yanlis hatirlamiyorsam. Km. basina 20 kr. Opup basima koyuyorum, hamdolsun diyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...