İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Yildirim Karaca

Yıldırım bey, Saygınlar Makine Ankara...Telefonu aklımda yok ama buraya yazayım birazdan..Dişliyi tek isteyin gönderirler, siz orada bir tornacıya taktırırsınız...Sorun olur derseniz dişli ile beraber birde mil göndersin..Sadece motora takmak kalır size tornacı ile işiniz olmaz..Ancak görebildim kusura bakmayın..

Tel: 0312 397 03 08 Mustafa bey...

http://www.sayginlar...r/iletisim.html

teşekkür ederim saygılar

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

bu dişliden bende alabilirmiyim.araç 2007 mondi x sürücü yüksseklik ayarı motıru çalışıyor lakin her mondide olduğu gibi bundada dişli haşat.bu telefonu arasam gönderirlermi ücreti nedir acaba

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

söküp götüreyim ama ben mersindeyim burada bu dişliyi yapacak usta varmı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Profilde Ankara yazıyor diye öyle demiştim, şimdi de motoru söküp gönderin diyorum..Bir günde buraya gelse aynı gün geri gönderilse 3 günde motor çalışır durumda olur...Denizli' den bana motoru gönderdiler aynı gündü galiba geri gönderdim...

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

serkan bey siz mi ilgilenyorsunuz sizemi göndereyim adres telefon alabilirmiyim.ben mersindeyim ama ankaralıyım evim ostim de

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yok, doğrudan Saygınlar Torna Mustafa beye ulaşın...Benim şu aralar hiç ama hiç vaktim yok gerçekten...:(

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Ayrı bir konu açmak istemedim. Sonunda ben de arabamı aldığımdan beri kafama takılan koltuk motoru dişli problemini hallettim.

Sağolsun Serkan Bey'in yönlendirmesiyle Ankara'ya yolum düşmüşken Saygınlar Makinede Mustafa Bey sayesinde koltuk motorlarından 2 dişliyi eskisinden sağlam olacak şekilde yaptılar. Şuan sorunsuz çalışıyor.Fotoğraflar şöyle;

Koltuğun sökülmüş hali:

8eELS.jpg

Kırık Dişlinin biri bu(baya bi dağılmış...)

qwr6v.jpg

Diğeri de bu,

eUqc7.jpg

Yeni halleri ise bunlar:

hWhqE.jpg

eBFaM.jpg

Yaptırmak isteyen arkadaşlar için Saygınlar makinenin telefonu:

03123970308

Koordinatı da var verebilirim ancak navigasyon cihazı şuan aracımda kaldı, bir ara eklerim buraya :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk27
(düzenlendi)

yorumlarınız için teşekkürler sizin sayenizde bir çok kişi sorununu çözdü inşallah bende çözecem :)

Ve, Fiyatı ne kadara yaptırdınız, en son bana 40 TL dediler de.

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Büyük harf kullanımı
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Evet tek dişli 40 TL, Ben iki tane yaptırdım, 80 TL'e tuttu dişliler.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Saygınlar Makinenin Koordinatlarını veriyorum arkadaşlar,

yalnız bu koordinatlara gidince siz de acaba nerede yanlış mı geldim demeyin böyle ağaçların arasından zor görünüyor tabelası iş yerinin.biraz dikkatli bakarsanız görebilirsiniz.

Koordinatları : K 39.94861°- D 32.76417°

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mahmut Gökçe Uzun

selam,üye olmadan bu konuyu okuduğumu hatırladım,ben de hala gideremedim aynı sorunu,sizlerden ricam eskişehirde de bu işi yapan eden bi yer var mı bildiğiniz,tavsiye edeceğiniz? ankaraya gitme ihtimalim az bu iş için,bir de ek olarak koltuk ısıtma çalışmıyor sürücü koltuğunun.teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mahmut Gökçe Uzun

Sağolun Evren bey.Bendeki koltuk arızası aslın farkedilmez bile. Yolcu koltuğunun ön kısımdaki motor dişlisi. Asıl sorun arkadaşın mondeosundaki yolcu koltuğunun arka indirme kaldırma motor dişlisi sorunluydu. Oda yenge hanım kullanırken sıkıntı yaşıyordu. Hatta geçen hafta aracın burnunu göremediği için aracın burnunu sürtmüş. Onunki yaptırmışken benimkide aradan çıksın dedim. Benim asıl sorun koltuk ısıtmalar ona baktıracağım. Başka sorun yok şükür. Serkan abiden allah razı olsun. Saygınlar Makinadaki Mustafa abi bu işin ehli olduğunu gidince gördüm. İçerideki çalışmaları gördüm ve hayran kaldım. Ellerine sağlık. Maraşta bu işi yaptırmak biraz sıkıntılı olabilirdi.

Saygılarımla.

mehmet hocam ben bu yaz mersinde bulamadım bu işe bakacak usta! bayram öncesiydi bi de o buna pasladı bu şuna,kaldı yine bizim iş,ısıtma bende de çalışmıyor benim taraf,bi de hanım 1 yıldır boyunu uzattı kullanırken arka taraf yükselmediğinden :) şu bosch servisler filan baksa rahatlıycam da hep ankara -ist.çıkıyo bu işi yapanlar..görüşürüz..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

selam,üye olmadan bu konuyu okuduğumu hatırladım,ben de hala gideremedim aynı sorunu,sizlerden ricam eskişehirde de bu işi yapan eden bi yer var mı bildiğiniz,tavsiye edeceğiniz? ankaraya gitme ihtimalim az bu iş için,bir de ek olarak koltuk ısıtma çalışmıyor sürücü koltuğunun.teşekkürler...

Koltuktan motoru söktürüp kargo ile gönderin, ertesi gün geri verilince kargoya 3. gün elinizde olur...Bu torna iş ve kalıp işidir...Saygınlar torna hem ekonomik hemde düzgün olacaktır..Deneme yanılma olmayacağından kesin çözüm olur..Tavsiye ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bilindiği üzere birçok Ford kullanıcısının başına gelen koltuk yükseltme motorunun dişli arızasını aldığım mk2 2001 model araçta da vardı. Müsait bir zamanda formdan İlker Kadılar beyin ve Şefkatli admin Serkan Toker in sayesinde giderdim.

Tamiri çok basit eli tornavida tutan herkes yapabilir.

Önce koltuğun taban ile bağlantısını sağlayan 6 adet vidayı söküyorsunuz. (4 adet arkada 2adet önde)

IMAG0254.jpg

Arka tarafta 2 adet plastik kapak var onları da sökmelisiniz

IMAG0255.jpg

vidalar görünüyor kapak çıkınca onları da söküyorsunuz.

IMAG0279.jpg

Sonra koltuğun kafalığını çıkarıp sırt kısmının üstüne yatırıyorsunuz o halin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum.

Şöyle bir manzara çıkıyor karşımıza

IMAG0274.jpg

Soketleri çıkartıyoruz baş parmağımın ucundaki yere hafiften bastırıp çekiyoruz.

IMAG0258.jpg

Sonra motoru yerinden sökeceğiz iki adet pim tutuyor vida yok üstteki kanırtma yöntemiyle çıkıyor sağdan soldan düz tornavidayla kanırtarak çıkartıyoruz.

IMAG0246.jpg

Çıkartmaya çalıştığımız pim şu

Pim çıktından sonra çıkarttığımız taraftan tornavida vb şeyle ittirip motorun üstteki bağlantı demirini çıkartıyoruz

IMAG0253.jpg

Sıra alt tarafta, alt taraftaki basit ucu açık şöyle bir pim açık olan yerden esnetiyorsunuz.

IMAG0274.jpg

Alttaki pim şu

alttaki pim.jpg

Sonra motorun elektrik soketini ve kendisini yerinden çıkartıyoruz.

http://zxro.com/di/PSSZ/motor çık hal.jpg

Serkan Toker abiyi aradım adresi aldım Saygınlar Makinaya bu şekilde motoru götürdüm Serkan abinin selamını ilettim 15 dakikada yapıp söküp yapı takıp verdiler 30 TL ücret ödedim ki bişey değil gerçekten.

İlk baştada dediğim gibi eli tornavida tutan herkes yapabilir.

Buradan ilker ve Serkan abiye tekrar teşekkürler.

Motorun çıkmış hali şu,

IMAG0259.jpg

Kusura bakmayın boyutlar biraz büyük oldu, konuyu açmamda teknik emeğini esirgemeyen Mehmet Özyürek abiye teşekkürler.

Umarım konu birilerin işine yarar.

Üstteki çıkartmaya çalıştığımız pim de şu

IMAG0261.jpg

Fotoğraf yüklemede sıkıntı yaşadığım için ayrı yerde oldu.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eline sağlık. Artık ustalığa başlamışsın. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

çok güzel paylaşım tam resimli tam açıklamalı elinize emeğinize sağlık.

hem iyi oldu bende bu aralar sökmeliyim benim yükseklik ayar motoru şimdi sadece masaja yarıyor :p:D

tatil dönüşü artık...

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Eline sağlık. Artık ustalığa başlamışsın. Kolay gelsin.

Yok Mehmet abi yapamayacağım birşey olsa geri vidalayıp kapatacaktım.

çok güzel paylaşım tam resimli tam açıklamalı elinize emeğinize sağlık. hem iyi oldu bende bu aralar sökmeliyim benim yükseklik ayar motoru şimdi sadece masaja yarıyor :p:D tatil dönüşü artık...

Taner bey çok basit,takmadan önce dişlileri gress yağ ile yağlamayı unutmayın yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Taner bey çok basit,takmadan önce dişlileri gress yağ ile yağlamayı unutmayın yeter.

tamamdır teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Soner Özler

Bilindiği üzere birçok Ford kullanıcısının başına gelen koltuk yükseltme motorunun dişli arızasını aldığım mk2 2001 model araçta da vardı. Müsait bir zamanda formdan İlker Kadılar beyin ve Şefkatli admin Serkan Toker in sayesinde giderdim.

Tamiri çok basit eli tornavida tutan herkes yapabilir.

Önce koltuğun taban ile bağlantısını sağlayan 6 adet vidayı söküyorsunuz. (4 adet arkada 2adet önde)

koltuk sökülmeden de motoru sökebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...