İçeriğe Yönlendir

Koltuk Temizliği

Nedim Erol

Recommended Posts

Nedim Erol

Merhaba Arkadaşlar, :rolleyes:

Orjinal koltuk kılıflarımı temizlemek istiyorum.

Ancak bunu ne şekilde yapacağım konusunda karar veremedim.

Acaba içinizde temizlik için daha önce ;

1)Halı yıkama makinası

2)Kimyasal köpükler

kullananlar var mı?

Bunlar ne kadar etkili oluyor iyi yada kötü yanları var mı?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk önce mevcut tozlardan arındırmayı unutma...

Petrollerdeki kompresörler bunun için çok iyidir...

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca
(düzenlendi)

Biz halı yıkama makinesiyle yıkıyoruz şu ana kadar hiç bir zararını görmedim...

Yalnız fazla kimyasal kullanmayın.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat İmeci

En güzel neticeyi yıkama makinesi ile alırsınız ,sade köpuk kullanmayın kumaşı kuruyunca sertleştiriyor ve dalga dalga iz bırakiyor ,

makinenizin icine özel köpüğü ayarlı ilacı ölcusune göre ilave edin ve döşeye püskürtün ,yumuşak plastik bi fırca ile daire şeklinde ovalayın ,inatcı lekelere sade ilacinızdan az az püskürterek uygulayın ve fırcalayın ,fazla zaman gecirmeden vakumlayın ,ilacınız biraz kalitelı olsun ,

neticeyi göreceksiniz ,cok iyi olacak ,biraz zahmetli ama değecektir ,şimdiden kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Nedim Erol
En güzel neticeyi yıkama makinesi ile alırsınız ,sade köpuk kullanmayın kumaşı kuruyunca sertleştiriyor ve dalga dalga iz bırakiyor ,

makinenizin icine özel köpüğü ayarlı ilacı ölcusune göre ilave edin ve döşeye püskürtün ,yumuşak plastik bi fırca ile daire şeklinde ovalayın ,inatcı lekelere sade ilacinızdan az az püskürterek uygulayın ve fırcalayın ,fazla zaman gecirmeden vakumlayın ,ilacınız biraz kalitelı olsun ,

neticeyi göreceksiniz ,cok iyi olacak ,biraz zahmetli ama değecektir ,şimdiden kolay gelsin...

Murat Bey;

Özel bir yıkama şampuanaı veya ilacı tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

benimkininde çok ihtiyacı var işlemi yaptıktan sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yararlı olur bizim için.

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Nedim bey ,bulundunuz yerde bulurmusunuz bilmem ama ben burda GİMAT tan aliyorum ,cok kaliteli bir ilac , henkelin bir ürünü ,dsc02695600x800uh0.jpg,soğuk suda bile kiri cabuk cözme etkisi var ,

5 litre olarak bulunuyor ,evdeki halı ve koltuklarada kullanabilirsiniz ,dozajını iyi ayarlayın yeterli ,5lt su=200ml ilac kirine göre biraz daha az veya cok ,

umarım size yardımcı olabildim ,tşk...

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mehmet Atak
(düzenlendi)

Kosla ile bende sildim,sizin aracınızda kine benzer durumlar vardı,işin aslı çokta başarılı olmadı.

Sonra A101'de satılan asprinn isimli leke çıkarıcıyı denedim,biraz pürkürtüp bekledim,sonra mikrofiber bezle bastırarak sildim..

Sonuç umduğumdan daha iyi idi,ayrıca aracın içinde ki plastik aksamlarıda bu spreyle temizledim,gerçekten işe yarıyor.

750 ml asprinn 2.5 tl :)

tarihinde Mehmet Atak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Elle temizleme olayında, şu parça kumaş satan yerlerde peluş dediğimiz tüylü kumaştan alıp onu deterjanla iyice köpürtüp lekeli yerleri silerseniz güzel sonuç alabilirsiniz ama halı yıkama makinesi ile sıcak su olursa daha makbuldür. Kolay gelsin herkese.....

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Bende Fakir marka halı yıkama var.

Kendi şampuanı ile yıkıyorum.

Hem sonuç güzel hemde uzun süre dayanıyor.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bende Fakir marka halı yıkama var.

Kendi şampuanı ile yıkıyorum.

Hem sonuç güzel hemde uzun süre dayanıyor.

Fakirliğimiz peluş ile temizlemeden belli değil mi? ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

halı yıkama makinem yok :(

çocuklar ayakkabısız benim arabama binmez malesef ,

dökülebilecek her şey dökülür ayrıca ,

ayrıca su bile dökülse izi kalıyor ,

haliyle gri tonu olan koltuklar , harita benzeri görünüm kazanmış .

kosla yı sulandırıp bezle iyice silsem çıkarmı ? onun da leke bırakma durumu var mı ?

veya daha farklı aracı kokutmadan bir yöntem varmı ?

kurutamassan, sonsuza kadar leke kusan bir koltuun olur doktor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aklıma gelmedi değil . bu mevsimde koltuk temizlemek sakat iş ,bahara kadar bekleyelim en doğrusu bu heralde .

oto kuaför denen yerler var, ben kendi kendimi ameliyat etmediğime göre :mangal:

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak
(düzenlendi)

Ağartma olmadı,hatta scenic aracımın arka koltuk ve pandizotta kakaolu süt lekesi vardı,sonaxta boya koruma yaptırırken söyledim,yanımda uğraştılar,çıkaramılar.

Sonra asprinn ile denedim,inanmayacaksınız ama heriki lekedende eser kalmadı,sadece bir kez sıktım,2-3 dakika bekledim,kirin çözüldüğünü görünce bezle bastırarak sildim,tertemiz oldu,şuan lekenin nerede olduğu bile belli değil...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

süt gibi protein bazlı lekede farklı kimyasal şart, belirtelim aspirin denen ilaç değil bir fısıfıs

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak
(düzenlendi)

Sonaxta kimyasallarla denediler ama çıkmadı.Bende denemek için üzerine sıktım ve tertemiz oldu.

Demek ki asprinn de farklı kimyasal :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...