İçeriğe Yönlendir

Hangi Hafif Ticari Araç

Ozan Baba

Recommended Posts

Ozan Baba

Şirket için 2004-2006 arası hafif ticari araç almayı düşünüyorum.

Fiyat/Performans,ikinci el hızı,yakıt,yedek parça ve sorunsuzluk kriterlerini göz önüne alırsak aşağıaki araçlardan tavsiyeniz ne olurdu.Araç Kargo tipi koltuksuz olacak.

1-Connect

2-Berlingo

3-Doblo

4-Partner

5-Kango

Saygılar

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Biz Partneri çok uzun zamandır kulanıyoruz ama devamlı sorunları ile kullanıyoruz.

Connect kullanan tanıdıklarımız bizim partnerden daha kötü ve sert şartlarda kullanıyorlar ama sorun yok.

Connect dağ taş yük at arabası gibi kullanılmaya müsait :) Taş gibi araba. Herşeye geliyor. Partnerin heryeri plastik güvensiz araba. Devamlı biryerlerden arıza çıkartıyor ve parcaları pahalı.

Benim sıralamama göre

Connect( yakıyor ama hakkını vererek yakıyor, boşa değil. Aralarında yola en iyi oturan ve en güvenlisi, aynı zamanda sağlam)

Kangoo(ekonomik ve kalkışlarda seri)

Partner( kalkışlarda çok hantal, vitesler çok kısa. Heryer plastik.)

Doblo(Motor ömrü çok kısa)

Berlingo( Partnerin biraz daha kötüsü, Zaten piyasası yok)

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ağır yük taşınacak ya da uzun yol ağırlıklı kullanılacaksa Connect, nispeten hafif yükler ve şehirçi ağırlıklıysa Kangoo. Diğerlerini düşünmeyin bile...

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt

hafif ticari aracların bence en iyisi connect.. saglam,yol tutusu iyi,parcası ucuz ama yakıtı biraz var tabi yakıtınıda

hak edererek yakıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Connect daha ferah gibi geldi. cady'nin "+" ları fazla ama yinede alcak olsam connect alırdım

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tütün
doblo..

1.3 multijet her yönüyle yetiyor..

+1

Doblo(Motor ömrü çok kısa)

motor ömrü kısa dediğiniz araçları çalıştığım firmaya bağlı taksi durağınada çalışan 25 30 adet doblo geneli 250 bin ila 350 bin arası ve tek şikayetleri bakımı düzgün yapılmayan va kaza geçiren araçların kapıları ses yapıyor yoksa hala taş gibi önemli olan kullanmak ve bakmak

araçlar genelde şehirler arası ve yüksek devir yüksek sürratlerle kullanıyorlar

ağır yük taşımayacaksanız 1.3

orta tonaj da yük ise 1.9 doblo

yük taşıyacaksanız connect daha gaddar diyorlar

Yorum bağlantısı
Ozan Baba

Herkese yorumları için çok teşekkürler.

Çok ağır yük taşımayacaz.Yani taşınacak yükün ağırlığı arkada oturabilecek iki insanın ağırlığından fazla olmayacak.

Genelde şehirler arası kullanılacak ama şehir içinde kaldığında şehir içide kullanılacak.

Birçok Doblo görüyorum taksi olarak.Yani motoru sıkıntılı olsa taksi olarak kullanılmaz diye düşünüyorum.

Birde sormak istediğim;malum bu araçlar ticari araçlar ve genelde 1-2 yıllık araçlar bile 100 bin km nin üzerinde.Yüksek kilometreli bi araç almak ticari araçlar konusunda sıkıntı yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Binek olarak en mantıklısı doblo. Yakıtı ve bakımı külfetsiz,connecte göre(ticarilerini kullandım bineklerini bilmem)biraz daha yumuşakça. Yol tutuşu connectle karşılaştırılamaz ama. Uzun yolda boşken yandan rüzgar alınca yaprak misali savruluyor.(Abuk lastik-jant kombinasyonundan olaiblir) 450 km kadar kullandım dobloyu uzun yolda. Connecti de yaklaşık 150-200km kadar.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Fiat'ta satış temsilcisi arkadaşım var... Doblo hem alırken ucuz hem de bakımı ucuz diyor. 10.000 bakımları yetkili serviste 50 YTL altındaymış. Ama Kangoo kadar dayanıklı değil, ucuzluğundan kazanıyor dyor. Aynı bakımlar Kangoo'da 250 YTL civarı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş
(düzenlendi)
Ağır yük taşınacak ya da uzun yol ağırlıklı kullanılacaksa Connect, nispeten hafif yükler ve şehirçi ağırlıklıysa Kangoo. Diğerlerini düşünmeyin bile...

+1907

tarihinde Mustafa Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Fiat'ta satış temsilcisi arkadaşım var... Doblo hem alırken ucuz hem de bakımı ucuz diyor. 10.000 bakımları yetkili serviste 50 YTL altındaymış. Ama Kangoo kadar dayanıklı değil, ucuzluğundan kazanıyor dyor. Aynı bakımlar Kangoo'da 250 YTL civarı...

o biraz yalan olmuş..

geçen hafta götürdüm 2-3 servise sordum 100ytl tutuyor..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ben kesinlikle connect derim,ticaride yük taşımak için alınabilecek en sağlam araç.Ben transit kullanıyorum girmediğimiz dağ-taş yok banamısın demiyor,müdürde de connect var onlarda hafif yüklerde ideal bence.

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu

Güzel bir resim adlı forum konusunu incelerseniz doğru tercihi yapabilirsiniz.Ayhan arkadaşımızın sıralaması doğruya yakındır.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Fatih Demir

tek bişey söylüyorum!!! 75 psı lık conettimizle arkada 6 torba gübreyle (50*6=300) sürülmüş tarlada zevkle gidiyorum üstelik acımadan :p

Yorum bağlantısı

ben aranıza yeni katıldım öncelikle forumda emegi geçen tüm arakadaşlara teşekkür ediyorum bencede connect sınıfının en iyisi fatih bey bu arada bende malatyalıyım yemşeriyiz

Yorum bağlantısı
Veyis Durmuş
(düzenlendi)

Kara Caddy :p. Konfor, güvenlik, sağlamlık, hız hepsi bir arada.

tarihinde Veyis Durmu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Demir

memnun oldum emre kardeş sanırım izmirde ikamet ediyosun.Ben malatyalıyım malatya merkezdeyim yeniden memnun oldum.(Yakında forumda malatyalılarr köşesi bile açarız böle gidersee) :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(Yakında forumda malatyalılarr köşesi bile açarız böle gidersee) :)

Açtırmaaam... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

1 connect 2 fiat fiorino :rolleyes: bayılıyorum onlara 3 doblo 4 partner şahsi fikrim :) ama berlingo kullanan tanıdıklarımızın hiç sikayet ettiklerini duymadım yedek parça haricinde :)

Yorum bağlantısı
Ozan Baba

Arkadaşlar bir araç buldum. Pazarlığıda bitirdik ama....

Araç Renault Kangoo 1.9 D ve 65 Hp.

Araç 64 binde ve satıcı orjinal olduğunu garanti ediyor.

Bu araç eski teknoloji analadığım kadarı ile yeniler 1.5 DCI.

1.9 D ile ilgili internetten veya kullanan kişilerden(tanıdığım kimse yok) bir bilgi alamadım.Bu araç ve motor için yorumunuz ne olur.

Fiyat KDV dahil 12 bin YTL.Ticarilerin kdv si %18.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...