İçeriğe Yönlendir

C5 vs Mondeo

Guest Sinan Akg

Recommended Posts

Guest Sinan Akg

yolda gördünüzmü bilmiyorum ama florya yeşilköy civarında 2 adet gördüm bi siyah bir gri sıkışık trafikte iyice inceledim aynadan kafamı çevirerek ama :nazar: arkası reklamlardaki kadar hiç güzel değil çok kaba yeni audi a4 ve e92 bmw 3 serisinin bir kopyası ön taraftan ise aynı 407 tarzı biraz daha kaslı ve tombişi o kadar uzun bir burnu yok ama geniş ızgara vs vs.yandan ise çizgisi yüksek sportif bi duruşu var ama 3ü aynı araba olunca bence biçimsiz asla mondeoyaya rakip olamaz bence...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Citroene olan kıllığıma rağmen Sw olcaksa bence mondiden yakışıklı c5. Bu sefer tasarımda ciddi bi iş yapmışlar bence.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

c5 in tasarımı mondeodan daha yenilikçi duruyor. donanımı bilmem.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

Bence kötülediğiniz c5 in arka tasarımı mondeonunkinden daha alımlı, ayrıca piyasaya çıkan yeni araçlardan hangisi hangisine benzemiyorki, citro sahibi olduğum için değil ama bence yeni mondiden daha güzel tasarlanmış bir araç.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
C5 e hayrandım, taa ki arka camının iğrenç dizaynını yakından görene kadar. Tekrar passat hayaline geri dönüyorum ben :nazar:

dikkat et , ön cama burnunu çarpma :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

öncedende demiştim oto haber dergisinde mondeo , a4(yeni), c5(yeni) sıralama şöyle oldu siz çıkartın artık :

1. Mondeo

2.A4

3.C5

Citroen için motor teklonojisi düşük yazıyordu

A4 için spor damarlarında var yazıyordu

Mondeo içinde tam bir çağ atlamış yazıyordu (aynı zamanda mondeo aralarında en uzun olan araç olduğu için dev demişler)

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş

tasarım olarak ikisi de hoş.yalnız c5 in arka camı yüzünden mondeoyu tercih edebilirdim,bir de citroen olması çok istek uyandırmıyor bende.gene de hakkını yemeyelim c5 in,oldukça başarılı çok heybetli duruyor %51 modeo %49 c5 olurdu tercihim

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş
Arkasına bir sözümüz yok, süper olmuş. Sözümüz arka cama . İstersen bir ara galeriye gidip yakından incele. Arka cam, içe kavisli duruyor. Sanki yapım aşamasında, cam sıcakken top çarpmış ta içine göçmüş gibi.

+1 bariz bi kavis var... arka cam hariç 10 numara zaten araba

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

2008 mondeonun yanına yaklaşamaz bence tamamiyle değişikliğe gidilmiş...Yolda bir görün derim ben resimlerden belli olmuyor...Resimlerde reklamlardan anlayamazsınız...O heybetli gözüken tipi yolda öle durmuyor işte...Bi 407 gibi akıcı değil stili onu demek istemiştim.Zevkler ve renkler tartışılmaz bana göre...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Aynı saçmalık C6'da da var. Bu adamlar arabanın %90'nını doğru düzgün tasarlayım kalanında öyle bir saçmalıyorlar ki, arbayı alma şansın kalmıyor...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
nuevocitroenc5spy02cx8.jpg

Yukarıdaki resim biraz açıklayıcı gibi. Cam içe kavisli duruyor. Çizdiğim gibi dışa kavisli olsa araba tadından yenmeyecekmiş.

Bagajı açıp bakarsanız, arka camın içe doğru göçmüş gibi durduğu bariz farkediliyor!

Bağaj ağzının daha geniş olmasını sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
2008 mondeonun yanına yaklaşamaz bence tamamiyle değişikliğe gidilmiş...Yolda bir görün derim ben resimlerden belli olmuyor...Resimlerde reklamlardan anlayamazsınız...O heybetli gözüken tipi yolda öle durmuyor işte...Bi 407 gibi akıcı değil stili onu demek istemiştim.Zevkler ve renkler tartışılmaz bana göre...

Ben yolda görünce vuruldum. Test aracını yaklaşık 60km süratte 10-15 sn kadar inceledim. Arka cam da öyle aman aman kötü durmuyor ama evet iç bükey bi tasarımı var. Takılabilecek tek yeri eciş bücüş,girintili çıkıntılı far tasarımı bence. Daha yalın ve agrasif olabilirmiş. Ama 19"luk jantları,siyah rengiyle oldukça sportif bi havası vardı. Sedandan çok coupe havası var. 407 de verilmeye çalışılan his bu araçta verilmiş tam anlamıyla. 50k liralık giriş modeli bile ağzına kadar dolu. Bence gayet başarılı bi atak olmuş.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

İyi de Sefa bey ben 56 kağıt saydığım arabanın her .oka yaramsını isterim. Geniş yükleme ağzı da olsun. Yeri gelir kum da taşırım çimento da tv de sokarım bagajına en 102 ekranından. Bunu yapmak için berlingo mu alayım gidip? Arka cam bence kötü değil yine de.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence en az 5 serisi kadar çekici bir tasarıma sahip bu alet. Fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla da kalitesi de yüksek. Arka cam ise kötü değil, sıradışı sadece.. Yeni mondeo yerine bunu alırdım sanırım...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Demir

Bencede araba güzel olmuş. Ama; Biz millet olarak bir arabaya sadece kullanıcı olarak bakmıyoruz, daha arabayı almadan 2-3 sene sonra otopazarında yada yeni bir model almak için takasta yapacağı parayı hesap ediyoruz. oyüzden gecenlerdede bir c5 ile ilgili konu açılmıştı, bu kadar dolu, bukadar süper, daha 3 yıllık araba, ancak 20binytl. İşte bu sebeplerden dolayı genelde FORD tercih ediyoruz (citroen'e kıyasla)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Okuyunca çok şaşırıyorum bu forumu, tutmuş beğenileri tartışıyorsunuz :)

Camı kötü denmiş, bence tuhaf ama çirkin diyemiyorum. Auto Motor & Sport dergisindeki testi ben de okudum, gayet başarılı bulunmuş ki bu derginin testlerine güvenirim.

Mondeo'ya rakip olur mu? Hatta Mondeo ona rakip olabilir mi diye sormak lazım çünkü C5'te bizim piyasaya çok uygun 1.6 dizel versiyon var ama Onur'un da dediği gibi bir arabayı almadan satma planı yaparak alışveriş yaptığımız için pek şansı yok gibi geliyor bana da.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...