İçeriğe Yönlendir

Connect Xenon Far

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Connecte xenon takılmaz...

Bu önde gidenler ve karşıdan gelenler için katliam olur...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Katliam olur çünkü farınızın reflektürü epeyce büyük.Dolayısıyla ışık çok fazla dağılacak ve insanları kör edeceksiniz.

Ha "kardeşim ben ampulün önüne mercek koyacam" diyorsanız o başka :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kusura bakmayın arkadaşlar ama takmışsınız bir katliama :agla: elbetteki hiç bir aklı başında sürücü karşısından gelen veya önünde giden arabayıo rahatsız etmek istemez :alkis: Çok kesin bir şekilde kestirip atmak bana hiç mantıklı gelmiyor.Aynı zamandda mercek kullanmak mı gerekiyor ?

Sayısını hatırlayamadığım kadar araca xenon taktım..

Connect yüksek bir araç, özellikle şehir için arkasına yanaştığınız aracın sürücü ayanadan size bir kez baksın, en az 15 saniye önünü göremeyecektir..

Connectin reflektörleri büyüktür.. Araç yüksektir.. Sorun budur.. Xenon takılı reflektörlü bir farın istenmeyen yeri aydınlatma kapasitesi 10 kata yakın artmaktadır..

Focuslarda da durum buna yakın ama focuslar yere yakın olduğu için bu kadar abartılı sorun oluşturmuyor..

İlla beyaz ışık istiyorsanız, kaliteli ve beyaz ışık veren ampuller var onları kullanmalısınız..

İlla kuvvetli ışık istiyorsanız Night Breaker kullanmalısınız...

Yorum bağlantısı
Aziz Karabay
(düzenlendi)

Ben taktım şuan kadar hiç bır sorun yaşamadım 1 hafta önce istanbuldan bursaya gıttık gece ben arkada abim önde rahatsız etseydı önümde gidemezdi sordumda rahatsız olmadıgın soylede abimin arabası albea benım araba ford connect glx h4 mtec 6000 k takılı far ayarı en aşagı sevyede.

tarihinde Aziz Karabay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Mercek olmadığı sürece problem olur.İnsan hayatını bu kadar basite almayın.Karşınızdan gelen aracın önünü görememesi sizin de hayatınızı tehlikeye atar.Kısacası bu işin mercek olmadan hayati tehlikesi var.Zaten özelleşen muayene istasyonlarıyla beraber merceksiz ve far yıkamasız xenon tarihe karışacak.Bu bence çok iyi birşey olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Argo ve chat dili içeren mesaj silinmiştir..

Buna bağlı ve bu mesaja gelen cevaplarda mecburen silinmiştir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

şimdi babam gece farın yeterli aydınlatmadığını söylüyor. connectime ne marka ve ne çeşit ampul takmalıyım. phılıps h4 yazıyor üstündeki far çerçevesinde

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
şimdi babam gece farın yeterli aydınlatmadığını söylüyor. connectime ne marka ve ne çeşit ampul takmalıyım. phılıps h4 yazıyor üstündeki far çerçevesinde

H4 farlar için xenon taktırmak görüntüsünün havalı olması dışında bir işe yaramaz, odak noktaları düzgün tutturulamadığından iyi bir aydınlatma elde edilemez. Farın aşağı çekilmesi de görüş mesafenizin azalmasına neden olur.

Osram NightBreaker H4 taktırın. Çifti en fazla 40 liradır. Seviye ayarını da kontrol ettirin. En güvenli ve düzgün çözüm bu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Önceki mesajlarıma bak bakiim mustafacım alemdarım...Philips'in 2 tip ampulu var bende,ancak kışın ve yağmur olayı olunca genelde 3color'u tutuyorum,onun haricinde NightGuide süper.Osram NightBraker maalesef kötü kesme yerleri yaratıyor,düzgün oranda aydınlatmadan çok uzak.Daha önce denendi bu zaten.

Sevgiler

iyi optik=iyi aydınlatma

Bahsettiğiniz kötü kesme yerleri sorunu ampulle değil farın optiği ile alakalı. H4 farların teknolojisinin zayıflığından bahsetmeye gerek yok zaten. Performans ampulleri daha gelişmiş H7 türü farlarda daha iyi sonuçlar verir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

abi ben xenon demiyorum :) yemişim zaten xenonda neymiş :) ben ampul soruyorum. aracın orjinal ampulü phılıps h4. fakat yeterli gelmiyor gece. birde yeterli uzaklığı aydınlatmıyor sanki. yükseklilk ayarı 0 olduğu halde. ne çeşit ampul takarsam yeterli aydınlatma yapar? birde sarı değilde daha beyaz tonlarda olursa iyi olur ama yağmurlu havada baya kötü oluyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Neden sizce Philips gibi kaliteli bir markada bu kesme çizgileri gayet düzgünde ? Avrupa'da yasak olan bu NightBraker'da yamuk yumuk ? Yada Osram'ın normal standart olan ampullerinde düzgün ? Farın optiğinden olsa hepsinde bu sorun olur,zaten tartışma konusu H4 veya H7 değil,sadece ampuller.

Bu aracı 2 yıla yakındır kullanıyorum belki 20 farklı ampul denedik hemde test çizgileri olan bir yerde yaptık bunları.Ama nedense philips'in her ampulu ve osram'ın standart dışı olmayanları gayet güzel.

Saygılar

NightBreaker ECE R37 normlarında (Avrupa standardı) üretilen bir üründür : http://www.osram.com/osram_com/Consumer/Au...mily/index.html

Bahsettiğiniz kesilme çizgisi sorunu ampulun tam oturmamasından bile olabilir, reflektörlü bir test ortamında deneyeceğim, merak ettim.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Guest Ali Kemal Yeni
Connecte xenon takılmaz...

Bu önde gidenler ve karşıdan gelenler için katliam olur...

abi ben takdırdım bi problem olmadı karşıdan gelen aracada bindim hiç göz almıyo herkese tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi ben takdırdım bi problem olmadı karşıdan gelen aracada bindim hiç göz almıyo herkese tavsiye ederim

Yinede takılmaz.. ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Evren Kocabıyık

mustafa bey benim aracımda narva H4 12V 60/55W takılı memnunum tavsiye ederim, xenon düşünmüyorsanız .

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

Arkadaşlar bırakın connecti, benim yeni model binek araçlarda bulunan xenon dan bile gözüm rahatsız oluyor.Connectin yüksekliğini veya bahsedilen özelliklerini saymıyorum bile.Mesela vectra yeni kasasının xenonları çok rahatsız edici.Kullanana sorun yok tabi... Mustafa Alemdar bey, ben farların ayarını yükselttim.Tabi yük atmadığım için bunu yapabildim.Şimdi 2. seviyede kullanıyorum.Gayette memnunum.Farlarıda gece önümdeki aracın tampon hizasına göre ayarlıyorum.Karşımdaki içinde sorun yok yani!Bende Mehmet bey gibi xenona karşıyım.Ama kullanıpta memnun kalanlar var, bişey diyemem.Kimseyi rahatsız etmediği sürece sorun yok. :flowers:

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
mustafa bey benim aracımda narva H4 12V 60/55W takılı memnunum tavsiye ederim, xenon düşünmüyorsanız .

Kesinlikle narva ben focusa taktım gerçekten çok güzel aydınlatıyor 4500 kelvin olduğu için yağmurlu havalardada sorun yaratmıyor hem fiyatıda 25 tl uygun bir fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

Ben benim connecte kullandım. Mükemmel bi görüş var ama tek sorun kaliteli kullanmak. Philips veya mtec. Diğerlerinin uzun-kısa alışverişini yapan bir balast gibi bişeyi var çok çabuk oksitleniyomuş... Ve netekim benimkide öyle olunca çıkardım...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Özen

şimdii genel olarak konuya bakıldığında far reflektörünün büyük olması ve merceksiz olması xenona karşı bir engel connectte..pekala şöyle yapsak nasıl olur farın içini transparan siyah ile boyasak sonrasında ise mercek takıp xenonlarımızı öyle kullansak olur mu ? olur gayet de hoş olur :D ama muayenede sorun çıkarırlar mı ? xenon var e mercekte var kurtarmaz mı yani ? :p

Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

0geçen bi x-enonlu connect kaza yapmamıza neden oluyordu hemde merceğide yoktu :D bu ne ben transite zenon takan biliyorum karşı komşum :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Bülent Dikbaş
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese merhaba, bende 2005 connect, var farlara bayaz ampul taktırmak istiyorum acaba hangi tip uygun olur marka ve wat olarak yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Forumda tamamen b
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...