İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Mehmet Tüysüz
(düzenlendi)

Atiker kadar dandik bişey görmedim ben kendi servisi bile kurcalamaya korkuyor var mı böyle birşey, bütün yorumlar atiker tank yapar yazılıma diğer ekipmana yatırım yapmaz. Ben şahit oldum aracımda, servisine gidiyoruz bende yazılımı yok biz bundan pek anlamıyoruz filan diyorlar...

bundan onceki aracımda atiker vardı ankaradan kayseriye giderken mola verdim bir daha calıstıramadım taksi tutup sanayiden atiker ustası getirdim nafile elime çakmagı aldım arabayı yakacaktım mola verdigim yer dinlenme tesisleri olunca etraftakiler mudehale edip elimden cakmagı aldılar. coluk cocuk yagmurlu bir günde 4 saat bekledik. sonra derin bir nefes alıp dusundum karbüratörü acıp 30 dk bekledim ve temizleyip kapadım gazla ilgili baglantıları kapatıp iptal ettim ve benzinle calıstırıp devam ettim. kayseride motor ustasına gittim gaz kesici arızalanmıs dedi atikere gittim. yenisini takarız ama yine bozulur dediler bana sade yuh demek kaldı olabilirmi boyle bi sey. tam 2 yıl yanımda gaz kesici acmayınca 1,5 metre kablo kullanarak aküden takviye ile actım ustamın tavsiyesi ile. ATİKER BOYLE İSTE

tarihinde ismail can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bundan onceki aracımda atiker vardı ankaradan kayseriye giderken mola verdim bir daha calıstıramadım taksi tutup sanayiden atiker ustası getirdim nafile elime çakmagı aldım arabayı yakacaktım mola verdigim yer dinlenme tesisleri olunca etraftakiler mudehale edip elimden cakmagı aldılar. coluk cocuk yagmurlu bir günde 4 saat bekledik. sonra derin bir nefes alıp dusundum karbüratörü acıp 30 dk bekledim ve temizleyip kapadım gazla ilgili baglantıları kapatıp iptal ettim ve benzinle calıstırıp devam ettim. kayseride motor ustasına gittim gaz kesici arızalanmıs dedi atikere gittim. yenisini takarız ama yine bozulur dediler bana sade yuh demek kaldı olabilirmi boyle bi sey. tam 2 yıl yanımda gaz kesici acmayınca 1,5 metre kablo kullanarak aküden takviye ile actım ustamın tavsiyesi ile. ATİKER BOYLE İSTE

Arkadaşlar bu kadar yerden yere vurduğunuz markayı ben 1,5 yıl(40bin km) kullandım amcamın mondesundada 1,5 yıldır kullanıyor ve daha bir çok arabada gördüm. Bende dahil bu kadar sorun yaşan görmedim. Tamam çok kaliteli olmayabilir. Ama adamın arabası 7-8 bin tl ve adam kalkıp 2000 tl verip lpg taktırmaz. Bakın lpg de en önemli etken usta etkeni.

Yenisi takarız yine bozulur ne demek. Niye bozuluyormuş. Tesisatta mutlaka sorun var demektir. Maden bu kadar sık sık gaz kesici bozuluyormuş bu atiker nasıl bu kadar çok satılıyor. Benim aracımdaki atiker safefast modeliydi.Ben bir konudan rahatsız olduğumdan değiştirecektim. iki tane usta (biri Mehmet Özyürek abimin ustası biri benim usta) ikiside prins takıyor bu sistemde sorun yok değiştirmeden binebilirsin demişlerdi.

Bu kadar yerden yere vurduğunuz Atikerin en büyük sıkıntısı usta sıkıntısı. Piyasadaki atiker ustalarına bir bakın çoğu derme çatma usta. Böyle bir işlem yaptıracaksanız yetkili bayilerde taktırın. Buradaki Prins takan usta aynı zamanda atikerde takıyor. Şu anda çevremde atiker takılı o kadar çok araç varki hiç birinde ne arıza lambası nede başka sorun görmedim.

Saygılarımla.

Not: Benim atikeri savunmam bazı hatalara bakarak bir markayı bu kadar yerden yere vurmayın demek için. Benim arçelik istikbal demirdöküm klimadan vestel bilgisayardan MONDEOdan çektiklerimi çekseydiniz şu anda hiç birini kullanmıyor olurdunuz. Ben şu anda hepsini kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Katılıyorum bende aracı sanayide yakacaktım :) Her zaman bişeyi satana kadar firma olanları sevmedim ve atikerde bunlardan birisi, yap sat ama ürünle sonrasında ilgilenme... Bunlar bi yere kadar gider diğer ithal firmalar nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama onlardan bu kadar sorun duymadım açıkçası..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Burada Atiker oranlarına bakarsanız Türkiyedeki araçların kaçta kaçı atiker ve bu kadar satışta mutlaka sorun yaşanır.

http://www.lpgsitesi.com/atiker/lgp-fiyatlari/53-lpg-atiker-sirali-fiyatlari-sorunlari.html#atiker-lpg-sorunlari

Birde BRC de yaşanan sorunlara bakın.

http://www.lpgsitesi.com/brc/lgp-fiyatlari/52-lpg-brc-sirali-fiyatlari-sorunlari.html

Buda Prinsde yaşanan sorunlarla ilgili analiz.

http://www.lpgsitesi.com/prins/lgp-fiyatlari/112-lpg-prins-sirali-fiyatlari-sorunlari.html

Yani her markada mutlaka sorun yaşanıyor.

1000 tane satışın 300 tanesi A markası 50 tanesi B markası ise A markasındaki sorun sayısı mutlaka fazla olacaktır.

Bu arada kesinlikle Atiker çok iyi marka demiyorum. Ama bu kadarda kötü değil arkadaşlar. Kullandım kullananda gördüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüysüz

Burada Atiker oranlarına bakarsanız Türkiyedeki araçların kaçta kaçı atiker ve bu kadar satışta mutlaka sorun yaşanır.

http://www.lpgsitesi...r-lpg-sorunlari

1000 tane satışın 300 tanesi A markası 50 tanesi B markası ise A markasındaki sorun sayısı mutlaka fazla olacaktır.

Bu arada kesinlikle Atiker çok iyi marka demiyorum. Ama bu kadarda kötü değil arkadaşlar. Kullandım kullananda gördüm.

Bütün bu aşamalardaki bilgilere destek mahiyetindeki lpg analiz sonuçları verilmektedir. Kullanımı en yaygın olduğu tespit edilmiş olan Lpg Markaları ( Atiker, BRC, Lovato, Zavoli, Tartarini, Prins ) için bu analiz çalışmaları detaylandırılarak sizlere sunulmuştur. LPG analiz çalışmalarında kullanılan veriler 1.000 kişilik katılım sonrası incelenerek grafikler oluşturulmuştur. Analize katılım seviyesi 3.000 kişiye ulaşmış olup sıralı lpg dönüşüm sistemleri için sonuçlar yayınlanmıştır. Yakında analiz sonuçları verilen markalara yeni markaların eklendiğini göreceksiniz.

uzun lafın kısası kullanıp gormek gerekiyor. lpg sitesine giren ve oylayanlara gore istatistik olmaz bence fiata gore bir oylama yapılmıs kullanan ve servisine gidip surekli rahatsız olanlara sormak lazım..

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

atiker safefast taktırdım bugün 40 lt silindir tank ile hadi hayırlı işler.ilk kullanıma göre pek fark göremedim araçta.ilerleyen zamanlarda ne olacak bakalım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

uzun lafın kısası kullanıp gormek gerekiyor. lpg sitesine giren ve oylayanlara gore istatistik olmaz bence fiata gore bir oylama yapılmıs kullanan ve servisine gidip surekli rahatsız olanlara sormak lazım..

Benim söylemek istediğim her LPGde sorun var. Örneğin Maraş'ta Teleflex taktırıp sorun yaşayan kişilerin buradaki servisten memnun kaldığını düşünmüyorum. Teleflex kötümü? Prins taktırıp Diyarbakır'da sorun yaşayıp merkezle çözen arkadaşımızda var.

Atiker çok iyi olduğunu iddia etmiyorum. Ancak bu ürün burada bahsedildiği kadar kötüyse hala niye bu kadar satışı var ve insanlar hala birbirine tavsiye edebiliyor. Sizlerde yaşanan sorunların ben hala iddia ediyorum servislerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunu yukarda yazılan "Yenisi takarız yine bozulur" diyen ustaya istinaden söylüyorum. Ben safefast modelini kullandım. Amcamın mondeosunda da aynısı var. Dün bir mondeo baktık ondada aynısı var. Kaçtane Opel vectra c ve b kasalarda gördüm sıkıntı yok. Sıkıntılı vectra B de gördüm. Araç tekliyor. Bu üründenmi kaynaklı araçtanmı tesisattanmı kaynaklı sizce? Ben atikeri övmüyorum. Ama milletin dediği kadarda kötü değil. Maraş'ta kaç tane atiker servisi var bunların kaçtanesi gerçek servis bunları araştırıp ondan sonra o ustaya taktırmak lazım. Benim Atikerin ayarını bir usta bozdu ondan sonra rahatsız oldum değiştirdim.

Buna ek olarak Petlas nasıl lastik diye sorsam herkes yerden yere vuruyor. Ben aldım benimle beraber 5 arkadaşta aldı.(17' petlasla goodyear arasında 420-165=255 tl fark vardı) Hepsi çok memmun. Ben 20bin km yol yaptım 1 yıl dolmadı daha. çok memnunum. Diğer kullananlarda lassadan daha sessiz ve yumuşak olduğunu söylüyor. Size soruyorum petlasta sorun yaşayan yokmu? Vardır elbet.Çünkü bir conti michelin goodyear kadar olamaz. Lassa Phenomada benim yaşadığım sorunu bir bilseniz. 2 aylık lastik çatladı lassa değiştirmedi ve 3-4 sefer garantiye gönderdik her seferinde kullanıcı hatası olarak geri döndü. Ben bir daha lassa almam. Lassa kötümü? Hayır kış lastiklerim lassa fabrikasında üretilen ürün.

atiker safefast taktırdım bugün 40 lt silindir tank ile hadi hayırlı işler.ilk kullanıma göre pek fark göremedim araçta.ilerleyen zamanlarda ne olacak bakalım

Hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Güle güle kullanın. Ustanız inşallah iyi bir ustadır.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

sağolasın abi.işin en iyisi olduğu için ona gittim zaten hayırlısıyla kullancaz artık inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Ekinci

Arkadaşlar bende yaklaşık 2 hafta önce taktırdım yaklaşık 1000km oldu hala birşey yok benzinde nasılsa lpg dede öyle gidiyor araba.Dolapderede ismet usta var daha önce ki 2 aracımıza daha taktırmıştık.

Benim anladığım kesin birşey var.Önemli olan marka değil,Ustalık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Sürgit
(düzenlendi)

Saygı değer Forum uyesi arkadaşlar, aracım da Atiker sıralı sistem takılı ve 66 TL gaz ile ( 27 litre ) 234 km full sehiriçi yol kat ettim. Eşim de işe giderken kullanıyor , 0,28 TL civari yakıyor.

Araç 2.0 i mondeo sadece şehir içi kullanım da normal mi sizce? Kişlik bakıma girmedi daha

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Lütfen Türkçe karakter kullanımına dikkat edelim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Saygı değer Forum uyesi arkadaşlar, aracım da Atiker sıralı sistem takılı ve 66 TL gaz ile ( 27 litre ) 234 km full sehiriçi yol kat ettim. Eşim de işe giderken kullanıyor , 0,28 TL civari yakıyor.

Araç 2.0 i mondeo sadece şehir içi kullanım da normal mi sizce? Kişlik bakıma girmedi daha

11lt ortalama ile kullanmışsınız aracınızı bence normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence gayet normal. Neredeyse 1.6 motor yakıtına yakın bir yakıt değeri. Ancak şehir içi dediğiniz trafik kaç km yol ve bu yoldaki yoğunluk nasıl.

En ideal yaktı kontrolü uzun yolda 120 km hızlarda 3000 deviri geçmeden yapılan testtir diye düşünüyorum.

Çünkü ben Ankara'da 12-13 lt /100km ancak Maraş'ta 1 defa 14.5 lt yaktı haricinde 15 lt altına düşüremedim. Ne demek isteğim anlaşılmıştır inşallah.

Yorum bağlantısı
Uğur Sürgit

Mehmet Bey Konya trafigi bilirsiniz, isiklar ,dur kalklar, kisa mesafeler, Esim de hastaneye işe gidip geliyor , git-gel 11 km .

Gecen temmuz ayinda ailemide alip tatile ciktim.Uzun yol,izmir Ayvalik Canakkale.. O zaman yine ne kadar yakar diye test etmistim, klima acik, 100/120 arasi 210 civari yakti asagi yukari.

Sizin araciniz nedir?

Bu arada benim mondinin normal yaktigini duymak guzel bir duygu :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Bey Konya trafigi bilirsiniz, isiklar ,dur kalklar, kisa mesafeler, Esim de hastaneye işe gidip geliyor , git-gel 11 km .

Gecen temmuz ayinda ailemide alip tatile ciktim.Uzun yol,izmir Ayvalik Canakkale.. O zaman yine ne kadar yakar diye test etmistim, klima acik, 100/120 arasi 210 civari yakti asagi yukari.

Sizin araciniz nedir?

Bu arada benim mondinin normal yaktigini duymak guzel bir duygu :-)

210 civarı dediğiniz değerde 1lt lpg ne kadardı? Bu tür hesaplamalarda para olarak değil litre olarak hesaplayın. Çünkü bayramdan önce Bingöle taziyeye gidip geldik. Arkadaşlar araç çok yakıyor falan dediler. Kardeşim LPG maraşta 2.43-2.55 arası alırken doğuda hep 2.83 ten aldık. bir sefer Malatya'da 2.73 tlden aldık. O yüzden benim size tavsiyem mümkün olduğunca 100 km de kaç litre yakmış o şekilde hesaplayın derim. Ancak ilk verdiğiniz değer gayet başarılı bir değer. Aynı zamanda sürücü yenge hanım olunca bu değer çok daha başarılı demektir :) Bu arada Benzin durumu nasıl Atiker sistemde benim araç çok fazla benzin eksiltiyordu. Şimdi prins taktırdım ne zaman benzin aldığımı unutuyorum. Ancak usta buna benzin pompasını durduran bir sistem taktı ondanda olabilir.

Benim aracımda 2004 otomatik mondeo.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

atiker 500 km ilk arıza ışığına yaktı :biggrin:

p0171 sistem fakir karışım diye yazmış.60 km geldim herhangi bir çekiş tekleme sallanma sorunu yoktu.(usta gaz az gelmiştir dedi 1 diş gaz vardı.)

bir arıza daha vardı şuan kodu hatırlamıyorum yarın sabah yazarım.şunu söyleyim lpg takılmadan öncede vardı bu kod.buji ve buji kabloları değiştirildi.

bugün bilgisayara bağlandığında aynı hata kodu yine vardı usta bu niye çıktı yine yahu ilk geldiğindede vardı dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

atiker 500 km ilk arıza ışığına yaktı :biggrin:

p0171 sistem fakir karışım diye yazmış.60 km geldim herhangi bir çekiş tekleme sallanma sorunu yoktu.(usta gaz az gelmiştir dedi 1 diş gaz vardı.)

bir arıza daha vardı şuan kodu hatırlamıyorum yarın sabah yazarım.şunu söyleyim lpg takılmadan öncede vardı bu kod.buji ve buji kabloları değiştirildi.

bugün bilgisayara bağlandığında aynı hata kodu yine vardı usta bu niye çıktı yine yahu ilk geldiğindede vardı dedi.

Bu gazın az olması ile alakası yok. Bu ustanın yaptığı ayardan kaynaklı. Ben atikerde birkez olsun arıza ışığı yanmadı. Taki bir usta kurcalayıp sistemi bozana kadar. Prins taktırdım 3 kez yandı. Sonra Mehmet Özyürek abimin ustası ayar yaptı şükür birşey kalmadı.

Ustanın ayar hatası sistem hatası değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Bu gazın az olması ile alakası yok. Bu ustanın yaptığı ayardan kaynaklı. Ben atikerde birkez olsun arıza ışığı yanmadı. Taki bir usta kurcalayıp sistemi bozana kadar. Prins taktırdım 3 kez yandı. Sonra Mehmet Özyürek abimin ustası ayar yaptı şükür birşey kalmadı.

hocam hiç sorun olmamıştı he ışık yandı tırstım biraz ya bassam mı basmasammı diye zorlamadım direk sanayiye daldım.gitmişken evrakları hazırlamışlar onları aldım .

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar
(düzenlendi)

Serkan Bey işlem basit fakir karışım hatası veriyorsa haritayı biraz yukarı çeksin yeter.Ama çok az yukarı(0.5).Tam doğru ayar yapılmamış aracınıza.Anladığım kadarıyla bilişim sektöründesiniz.Vaktiniz varsa arabayı da uzun vadeli kullanacaksanız.Ayar kablosu alın derim.Atiker bayilerinden benim kadar çeken olmamıştır.Şu an işi tam kavradım diyebilirim.Sizin sorununuz benzin ve lpg enjektör zamanlarının farklı olması.Doğru ayar yapılmış olsa o ışığın yanma şansı yok gibi bir şey.Kabloyu temin ederseniz size her konuda yardımcı olurum.Umarım iyi bir usta bulup sorununuzu çözersiniz.İyi bir kalibrasyon en az 15 dk sürer aklınızda bulunsun.Çoğu bayi otomatik kalibrasyon yapıp gönderiyor.Tespitim Atikeri'in proğramları yeterli düzeyde değil mutlaka ufak dokunuşlar yapmanız gerekli.

tarihinde Ünal Doğar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Serkan Bey işlem basit fakir karışım hatası veriyorsa haritayı biraz yukarı çeksin yeter.Ama çok az yukarı(0.5).Tam doğru ayar yapılmamış aracınıza.Anladığım kadarıyla bilişim sektöründesiniz.Vaktiniz varsa arabayı da uzun vadeli kullanacaksanız.Ayar kablosu alın derim.Atiker bayilerinden benim kadar çeken olmamıştır.Şu an işi tam kavradım diyebilirim.Sizin sorununuz benzin ve lpg enjektör zamanlarının farklı olması.Doğru ayar yapılmış olsa o ışığın yanma şansı yok gibi bir şey.Kabloyu temin ederseniz size her konuda yardımcı olurum.Umarım iyi bir usta bulup sorununuzu çözersiniz.İyi bir kalibrasyon en az 15 dk sürer aklınızda bulunsun.Çoğu bayi otomatik kalibrasyon yapıp gönderiyor.Tespitim Atikeri'in proğramları yeterli düzeyde değil mutlaka ufak dokunuşlar yapmanız gerekli.

Bu yüzden sıkıntı oluyor. Her aracın kalibrasyonu aynı olmayacaktır. Dediğiniz gibi ufak dokunuşlar yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

hocam dediğiniz gibi ayar yapmadılar ama 1000 km olduğunda gel ince ayarı yapılacak denildi.dediğiniz kablo olayını daha önce duymuştum ozaman lpg olmadığından pek ilgilenmemiştim.araştırmaya başlayacam yeniden.

atiker 500 km ilk arıza ışığına yaktı :biggrin: p0171 sistem fakir karışım diye yazmış.60 km geldim herhangi bir çekiş tekleme sallanma sorunu yoktu.(usta gaz az gelmiştir dedi 1 diş gaz vardı.) bir arıza daha vardı şuan kodu hatırlamıyorum yarın sabah yazarım.şunu söyleyim lpg takılmadan öncede vardı bu kod.buji ve buji kabloları değiştirildi. bugün bilgisayara bağlandığında aynı hata kodu yine vardı usta bu niye çıktı yine yahu ilk geldiğindede vardı dedi.

ilk verdiği arıza P0723 çıkış Hız sensör devresi aralıklı

dün bağlandığında bu arızayı yine vermiş bunu sorun neden kaynaklanıyor nasıl öğrencez

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Aynen katılıyorum aracı ilk aldığımda neredeyse 10 bin km hiç ışık yanmadı sonra bir bakım yapıldı ehliyetsiz bir ustanın (ki maalesef sonradan bunu tespit ettim) temizlik yapıyorum diye söktüğünü saatlerce takamadı ve sonuç lpgde sürekli yanan ışık ve şuan değişmesi gereken bazı parçalar ha ışık yanınca araçta herhangi bir sıkıntı olmuyor ama neden yanıyor hatta araca sistemi akan yere gittim masanın yanına yazmışlar sayın müşterilerimiz bazı araçlarda hava sensöründen kaynaklı ikaz lambası yanabilir bu normaldir böyle kullanabilirsiniz diye demekki çok şikayet gelmiş bu konuda benim benzine geçince 10 km gideyim hemen sönüyor sonra lpgye geçince bir müddet sonra yine yanıyor bu sefer benzine geçmeden söndür bakalım ne zaman yanacak yeniden bence de tamamen ustanın hassas ayar yapmamasından kaynaklanıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynen katılıyorum aracı ilk aldığımda neredeyse 10 bin km hiç ışık yanmadı sonra bir bakım yapıldı ehliyetsiz bir ustanın (ki maalesef sonradan bunu tespit ettim) temizlik yapıyorum diye söktüğünü saatlerce takamadı ve sonuç lpgde sürekli yanan ışık ve şuan değişmesi gereken bazı parçalar ha ışık yanınca araçta herhangi bir sıkıntı olmuyor ama neden yanıyor hatta araca sistemi akan yere gittim masanın yanına yazmışlar sayın müşterilerimiz bazı araçlarda hava sensöründen kaynaklı ikaz lambası yanabilir bu normaldir böyle kullanabilirsiniz diye demekki çok şikayet gelmiş bu konuda benim benzine geçince 10 km gideyim hemen sönüyor sonra lpgye geçince bir müddet sonra yine yanıyor bu sefer benzine geçmeden söndür bakalım ne zaman yanacak yeniden bence de tamamen ustanın hassas ayar yapmamasından kaynaklanıyor...

Benim yukarda bahsettiğim konular bunlar. Atiker bayiliğini herkes alıyor. Asıl sorun burada. Her önüne gelen taktığı için işin ehli olan ustaların yaptığında sorun yok ama ehil ustanın takmadıklarında sorun çok.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Arkadaşlar acil olmamakla birlikte bana Atiker Fast sıralı sistem'in enjektör (Valtek), SGİ Regülatör, Gaz filtre ekipmanı ve Gaz sensörü lazım aracımda zaman zaman soğukken ilk çalışmada kısa bir süre gaz yememe, dolayısıyla tekleme oluyordu yalnızca lpgde benzinde sıkıntı yok ancak araç ısınınca (yaklaşık 1-2 km sonra normale dönüyordu) düzeliyordu lpg sistemini takan bayii regülatörde sorun olduğunu o sorunun enjektörleri bozduğunu söyledi ve bu parçaların değişmesi sıkıntıyı ortadan kaldıracağını söyledi ancak verilen fiyat sistemin toplam fiyatına yakın olduğundan taktırmadım ki ilgilenen kişi de ben olsam böyle kullanırdım problem olduğunda benzinde kullan ısınınca gaza geçersin dedi...Ben de zaten öyle yapıyordum ama yine de uygun fiyatlı bu parçaları bulabilirsem değiştirtmeyi düşünüyorum bu parçaları en uygun nereden temin edebilirim bir fikri, tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam siz sorun bakalım ustanıza Safefast beyin enjektörü ile fast beyninin enjektörleri farklımı?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Arkadaşlar acil olmamakla birlikte bana Atiker Fast sıralı sistem'in enjektör (Valtek), SGİ Regülatör, Gaz filtre ekipmanı ve Gaz sensörü lazım aracımda zaman zaman soğukken ilk çalışmada kısa bir süre gaz yememe, dolayısıyla tekleme oluyordu yalnızca lpgde benzinde sıkıntı yok ancak araç ısınınca (yaklaşık 1-2 km sonra normale dönüyordu) düzeliyordu lpg sistemini takan bayii regülatörde sorun olduğunu o sorunun enjektörleri bozduğunu söyledi ve bu parçaların değişmesi sıkıntıyı ortadan kaldıracağını söyledi ancak verilen fiyat sistemin toplam fiyatına yakın olduğundan taktırmadım ki ilgilenen kişi de ben olsam böyle kullanırdım problem olduğunda benzinde kullan ısınınca gaza geçersin dedi...Ben de zaten öyle yapıyordum ama yine de uygun fiyatlı bu parçaları bulabilirsem değiştirtmeyi düşünüyorum bu parçaları en uygun nereden temin edebilirim bir fikri, tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bu parçaları LPG Montajı yapan yerler toptancıdan alıyor ve maalesef parça değişimi her zaman çok daha külfetli olur, karbüratörlü sistemde bile bi gaz regülatörü değişimine montaj parasının neredeyse yarısı isteniyor ha keza depo değişiminde de... Diyelim parçaları buldun kendin mi değiştireceksin yoksa ustaya mı gideceksin? Eğer ustaya gideceksen bence sıkıntı olabilir çünkü bi sorun olursa gittiğin usta sorumluluk almaz bir sürü de laf sokuşturur, yanlış anlaşılmasın (kötü niyetli biri ise) bi ihtimal usta ders vermek için küçük bi hile ile bozuk olmayan parçanı bozuk gibi algılamanı sağlayıp sana aynı parçadan "gazlayabilir" de... (bazı arkadaşlarım usta olmadan önce ustalarının yaptığı benzer sahtekarlıkları anlatmıştı) Ama yine de Sakarya'da bu işin toptancılığını yapan birisi bulamazsan ben ustama bi sorarım istersen...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...