İçeriğe Yönlendir

Bu da Bizim S-MAX

Kerim Bilge

Recommended Posts

Çağlar Bayur

3.Carbon Clean yapılmadı sanırım? Enjektörlere yazık olmadan yapılsın derim.

2.Malum Vkayış kasnağı ses yapmaya başlamış gibi.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilge
3.Carbon Clean yapılmadı sanırım? Enjektörlere yazık olmadan yapılsın derim.

2.Malum Vkayış kasnağı ses yapmaya başlamış gibi.

CC yapıldı abicim 45.000 bakımda. :) Baya fark yaptı CC ya :)

2. Ne yapcağız peki? Ayrıca diğer sorunlarla ilgili bir fikrin yok mu abi? Malum sen bu işin pirisin :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Kerim Bilge

Herkese merhaba değerli fordclubtr ailem. Malum okullar sömestıra girdi bize de teyzemlerin yanı yani Van yolu gözüktü. Finallerimden de yüksek almam neticesinde eniştemden modifiye için izin ve destek de aldım. :) Bizim aile yadigarı bugüne kadar kahrımızı çekmiş 82 binde olan s-max a gözümü diktim ve birkaç eksiğini giderdim. İlk önce patlak olan arka kapı hoparlörünü değiştirdim. (pioner ile) Ardından soyulan vites topuzunu değiştirdim orjinal topuz ile. Sonrasında ise göğüsteki ön çıtadaki çiziği kapatmak için ST amblem yerleştirdim. Resimlerde sırıtmış gibi duruyor ama orjinalde çok güzel durdu. Cuk oturdu. İç ortam ampullerini led olanlarla değiştirdim. Ancak hala kargoda olan ledlerim var. Tepe aydınlatmasındaki 2 adet ampulü değiştirmek için kargonun gelmesini bekliyorum. Detaylı iç temizlik yaptım. Dışını daha yıkatmadım o yüzden fotoğraf çekmedim. Malumunuz Van'da yerler hep çamurlaşmış kar. :D Bugün sony mp3 çalar siyah teyp siparişini de verdim teypi değiştirmek için. App plaka siparişini de vereceğim şimdi. Yaza doğru da komple detailing car yapacağım inşallah. Allah nasip ederse aracın üzerinde fırça çiziği vs kalmayacak cam gibi olacak siyah boya. :) Şimdilik sizleri fotoğraflarla baş başa bırakayım. Devamı geldikçe yazarım inşallah... :)

Vites topuzunun eski hali:

KgVpqO.jpg

Yeni hali:

KlrpdQ.jpg

Geniş açıdan bakış:

KnmpRN.jpg

Çitadaki çiziği kapatan ST amblemimiz.

w1DBLB.jpg

e7XdqL.jpg

Led ampul ile standart ampulün karşılaştırması

Kq8pbZ.jpg

eQYNaj.jpg

wbMprm.jpg

Coming Soon ;):D:p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Maşallah, ilerde alacağım inşallah. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

İnşallah ağabeyciğim. S-max bambaşka bir dünya hele ki uzun yolda... :nazar::)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

Sağolasın Mesut abi. Aaah aaaah Almanyadaki imkanlar burada olacak varya... :) Arabanın zar zor parçasını buluyoruz burada. Mondeo vites topuzu diye aldım topuzu :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Çok güzel yöntemmiş... :D

Bilgehan Ankara'ya geldiğin an C-Max hoparlörü değiştiriyoruz bilgin olsun. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Eline sağlık, öyle yada böyle bulmuşsun. Güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Fuat Boran

araciniz cok guzel tam benim dusundugum den gostergede ekranli olanlari cok daha guzel.duruyor uzun zamandir sizde.sanirim genel anlamda memnunsunuz sanirim..bende almayi planliyorum yakit tuketim ve yillik vergi dilimini paylasirmisiniz

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlısı olsun Bilgehan. Ellerine sağlık. Bende iç aydınlatmaları led yapmayı düşünüyorum. Kısmet nezamana bilinmez. Teybi siyah renk ile değiştirirsen sırıtmaz mı acaba?

Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

araciniz cok guzel tam benim dusundugum den gostergede ekranli olanlari cok daha guzel.duruyor uzun zamandir sizde.sanirim genel anlamda memnunsunuz sanirim..bende almayi planliyorum yakit tuketim ve yillik vergi dilimini paylasirmisiniz

Evet ankarada uygun fiyatlı o göstergelerden bulup bizimkinide satarsam alıp takacağım ben de. Araçtan çok memnunuz . Hacim sıkıntısı sıfır. Ayrıca 1700kg ve 2.0 tdci motoru olmasına rağmen şehir içi ortalama 8.0 litre, şehirler arası 5.5 litre. (şehirler arası daha da düşebilir 5.0 a kadar. Benim dediğim değer 120-130 civarı.) Aracın tadını uzun yolda alıyorsunuz. Eksilerine gelecek olursam, 235/45/R18 jantlar ve lastikler bozuk yolda çok rahatsız edici ve balon yapmaya çok müsait. Ayrıca araçta park sensörü yoksa şehir içi parkta sıkıntı olabilir. Ama böyle bir arabanın hatrına bu zorluklara katlanılır düşüncesindeyim. Çıkalı 8 yıl oldu ama estetiği şu anki çoğu ford ve diğer modellerden daha güzel. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Hayırlısı olsun Bilgehan. Ellerine sağlık. Bende iç aydınlatmaları led yapmayı düşünüyorum. Kısmet nezamana bilinmez. Teybi siyah renk ile değiştirirsen sırıtmaz mı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-s-max-dizel-otomatik-titanium-87-000-kmde-149105572/detay

Abi buradaki gibi olacak bizim arabanın teybi de inşallah. Zannetmiyorum sırıtacağını çünkü orjinal 2. partilerde hep böyle geldi teypler. İyi dileklerin için teşekkürler abi. :) 

Topuzun fiyatı ne kadar?

Maşallah. :nazar:

Teşekkürler abi. :) Topuz fiyatı 55 TL + kargo. :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

-App plaka

-Detaylı iç ve motor temizliği

-Sipariş verdiğim sony mp3 teyp kargoya verildi.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-ford-focus-titanyum-sonny-teyp-orjinal-sorunsuz-139406027/detay

Bugünlük bu kadar bakalım. Teyp gelsin montaj edilmiş halinin fotoğrafını da koymak nasip olur inşallah. :)

Bizim farlar H1 miş. (Adaptif Bi-xenon) Markası ise Hella imiş. Umarım işe yarar bir bilgi olur.

xRkVJ1.jpg

epzoR0.jpg

ekBgjW.jpg

eNA45O.jpg

xYklv6.jpg

x8Zbla.jpg

en kısa zamanda yıkayıp dışarıdan detaylı fotoğraf koymak istiyorum ama Van'da havalar berbat. Bir yağıyor bir yağmuyor. Ortalık hep çamur. Bu yüzden 2 günde 2 defa iç temizlik yaptım. :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Allah nazarlardan saklasın. Güle güle kullanın Bilgehan kardeşim.  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

Teşekkür ederim abi. :) Allah daha güzellerini sizlere nasip eylesin inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Maaşallah. Çok diri duruyor. Güle güle kullanmaya devam edin.  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. :) Bugün teypin montajını yapmayı bekliyorum bakalım. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...