İçeriğe Yönlendir

Transite Isıtmalı Ön Cam Takmak

Yaşar Yurtbay

Recommended Posts

Yaşar Yurtbay

Aracın ön camını rezistanslı yapmak istedik fabrika bunu opsiyonel olarak sunuyordu

uzun sürede geleceği için olmadı ve sonradan biz ön camı ısıtmalı yaptık ama çalıştıramadık

yaptığımız araştırmalarda aracın gem modülüne tesisattan bir kablonun girdiğini ancak çıkmadığını farkettik

gem modülünde araç cihaza bağlansa açma işlemi yapabilirmiyiz

yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön camı nasıl ısıtmalı yaptınız? Sanırım yeni ısıtmalı ön cam taktınız. Ön cam rezistansı basit bir devredir, herhangi bir oto elektrikçide tesisat çektirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yaşar Yurtbay

ben derdime yanlış yerden girdim

benim derdim camım kırılmıştı kırılıncada değiştirmişken aracın camını ısıtmalı yapalım dedim.araçta ıstma ile ilgili her türlü tesisat çekilmiş durumda düğme eksikti düğmeyi taktık ama düğmenin tetiklemesini yapacak yapacak olan kablo aracın gem modülüne kadar geliyor ondan sonra modülden çıkış yapmıyor bundan dolayı cam çalışmıyor acaba gem modülü üzerinde oynama yapılabiliyormu veya camı nasıl çalıştırabiliriz

LÜTFEN YARDIMCI OLUN

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gem modülüne falan ne gerek var ki...

Arka camda ısıtma varsa ondan paralel alıp role ile bağlayın...

Arka camda ısıtma yoksa.. bir role ve bir zaman devresiyle. istediğiniz yerden alabilirsiniz elektriği...

Yorum bağlantısı
Yaşar Yurtbay

arka cam rezistans düğmesi ile ön cam düğmesinin arasına bir kablo atılınca tetekleme yapıyor ama acaba diyoruz tesisata bir arıza verdirirmi yoksa dediğiniz şekilde camı çalıştırabildik zaten sigorta kutusunda ön cam için rolede var sadece sıkıntımız teisata bir arıza verdirirmiyiz diye düşündük teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her hangi sağlam bir yerden muhtemelen sigorta kutusundan alacağınız ana besleme elektriği roleye girecek ve roleden geçecek..

Buralardan çekiniyorsanız, elektriği direk aküden alın..

Roleyi arka cam rezistans düğmesi tetikleyecek...

Bu şekilde bağlanırsa düğme ve tesisat zarar görmez...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yaşar Yurtbay

yeni transit aracı olan arkadaşlar eğer ön camı ısıtmalı cam ile değiştirmek isterlerse korkmadan değiştirebilirler. ben yaptım ve çalıştı

nasılmı ; sadece aracın sigorta tablasına 2 adet role taktık ve aracı serviste bulunan bilgisyara bağladık ve gem modulünde yapılan programlama ile cam ısıtma işlemine başladı.

arkadaşlar hepinize kolay gelsin ..

yardımlarınıza teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Turan Genç
Gem modülüne falan ne gerek var ki...

Arka camda ısıtma varsa ondan paralel alıp role ile bağlayın...

Arka camda ısıtma yoksa.. bir role ve bir zaman devresiyle. istediğiniz yerden alabilirsiniz elektriği...

üstadım çok güzel anlatmış fazla söze ne hacet

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...