İçeriğe Yönlendir

Cruise Control Ford Connect

Yavuz Deniz

Recommended Posts

Yaşar Şişer

hakan bey kime vekalet ediyorsunuz anlamadım ama aynen dediğiniz gibi oluyor. ama bildiklerinizden emin bile değilsiniz.

Yavuz bey biraz sakin. Kibarca vermiş olduğum bir cevaba yine kibarca cevap beklerim. Mertol 2 üniversite okudu. Biri burada biri hollanda'da. Biri elektronik bundan eminim. İkincisi ise bilgisayarın bir dalı ama mühendislik diye biliyorum. Çağlar abiye gelince o da eski bir servis yöneticisi. Ford'un teknik eğitimini almış bir kişi.

Ne bildiğiniz, mesleğiniz, bu işi yapıp yapamayacağınız önemli değil benim için. İster yapın ister yapmayın. Ama ne yapacaksanız kırmadan, dökmeden, saygı kuralları çerçevesinde yapın.

aynen katılıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mertol iki defa mühendistir...

Birisi de elektroniktir..

Bu konuda bilgisine güvenilecek tek kişi bence...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eğitimim Mak. Müh., mesleğim otomotiv sektöründedir, hız sabitleyici vb. cihazlar hakkındaki CE test faturası 1.500.000.- Euro dur, firmaların Ar-ge bedelleri hariç, yani layığı ile üretilmiş cihazlar hakkında çok genel hatları ile herkese genel bilgi vereyim dedim.

PS: İş teklifi varsa değerlendiririm.

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Valla 7 ay sonra aynı hız helal olsun foruma, Yavuz bey Merol bilmeden konuşmaz emin ol o şekilde yapılamaz diyorsa vardır bir sebebi ki dili döndüğünce açıklamaya da çalışmış bakın bilgisi dahilinde demiyorum çünkü onun mesleği bu zaten. Ama yap o işi anlattığın şekilde morart onu bizide mutlu et. :)

Ben mesleğimi yazayım mı :)

murat bey ben kimseyi kırmak niyetinde değilim öyle bir kişiliğim yok zaten. eğer biraz sitem ettiysem, negatif yorumlarda bulunduysam bunun sebebi fikrime saygısızlık gördüğüm içindir. ben kimseyi morartmak niyetinde değilim sadece kendi emeğimle bişeyler yapmaya çalışıyorum başarırsam ben mutlu olacağım siz değerli arkadaş ve abilerimde bana tecrübelerinizle iyileştirme yardımında bulunacaksınız. inanın hepsi bu. dediğim gibi ben bir elektrik teknisyeniyim ve mühendişlik ve daha yüksek eğitim sahibi insanlarla yarışmak gibi bir saçmalık ve cehalet peşinde değilim. aksine beni hevesli bir kardeşleri saymaları benim için büyük bir ödüldür. mertol bey ile kişisel bir problemim yok. bunu samimiyetimle söylüyorum. işin bu seviyeye gelmesinin sebebi, kendisinden şahsi bir yardım istemedim ama tabiki herkes gibi o da yorum yapma özgürlüğüne sahip ve beklerimde. ben çok yorum aldım ama bilenler bildiklerini, bilmeyenler ise başarı temennilerini yazmışlar. sizinde yazdığınız gibi sebepsiz idda olmaz. fikrin yanlış olduğunu düşünen insan mantıklı bir açıklama ile ikna yoluna gitmeli. mümkün değil deyip susmak hiçbir şey söylememektir. eğer bunu yapıyorsanız ben bunu kişisel olarak algılarım. dediğim gibi ben sadece bu işi başarmak istiyorum. reklam, polemik, ticari amaç, veya daha başka ne varsa bunların hiçbirinin peşinde değilim sadece benim aracım için cc sistemi opsiyon olarak bile yok. satın alma imkanı olsa inanın bu kadar ilgimi çekmez. ben kendim yapmayı seviyorum hepsi bu. umarım bu mesajım yeni tartışalara sebep olmaz. lütfen kimse yanlış anlamasın, hekese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Sizin hatanız şudur : "Bana iddiada bulunanların mesleği ne?" şeklindeki sözünüz.

Bu söze, iddiada bulunanlardan biri burda olmadığı için, ben cevap yazdım ve onun bu alanda uzman bir kişi olduğunu söyledim. İkinci iddia sahibi olan Çağlar abi de kendi eğitimini söyledi.

1-Dediğim gibi. Yaparsınız, yapamazsınız konu bu değil.

2-Karşısındaki kişileri doğrudan "mesleğin ne kardeşim. Ben bu işin uzmanıyım" demekle aşağılayamazsınız. Benim bilgisayar mühendisi ve enformatik alanında doktoralı, yarışma dereceleri olan arkadaşım, windows'su yükleyemeyecek kadar bilgisayar bilgisinden yoksun. Ne meslek herşeydir. Ne de hiçbirşey.

3-Bu iddianıza karşı iddia da bulununca : "sen onun adına konuşuyorsun ama onun ne olduğunu bilmiyorsun" anlamına gelen bir ileti gönderdiniz bana.

Şimdi bu durumda bu son verdiğiniz cevapla bunlar çelişmiyor mu?

Özetle: bu forumda amaç paylaşmak, öğrenmek. Beklediğiniz cevapları alamayınca, insanlara sinirlenmek, onları aşağılamak değil. (Daha önce turbo meselesinde bir arkadaş aynı şeyleri yapmıştı...)

öncelikle niye yazıştığımızı anlamadım ben seninle uzaktan yakından ilgili hiçbirşey yazmadım. önce benim isim kullanmadan yazdıklarımdan kendince isim çıkarttın şimdide insanları aşağıladığımı idda ediyorsun. ben kimseye ''mesleğin ne kardeşim ben bu işin uzmanıyım'' demedim. bu cümle sana ait. sadece açıklama yapan arkadaşların mesleklerini merak ettiğimi yazdım hepsi bu. benim yazdıklarımdan kendince sonuç çıkarıp, bana yakıştırma. benim sorumluluklarım yazdıklarımdan ibarettir. tekrar okuyun lütfen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İşte güvenlik unsuru da CC için bu kadar önemlidir, yanlış algıladığı bir sinyal ile, araç yoldan dışarı savrulabilir. İletilerin yanlış algılanmasıdan da vahimdir. Ben de dil bol :blink:

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
(düzenlendi)

ben yoldan sapanları kurtarmaya çalışıyorum. ama dışarda kalmak için ısrar ediyorlar

tarihinde Yavuz Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İnsan Kaynakları prosedüründe:

1. Mülakatın en son maddesi, başvuranın talip olduğu pozisyon için talep ettiği net aylık meblağdır.

2. Talep ettiği meblağ genel sektörel ortalamanın çok üzerinde ise

a. Başvuran sektörü tanımıyordur

b. Başvuran kendisinin muadil çalışanlardan yukarıda görüyordur

3. Talep ettiği meblağ genel sektörel ortalamanın çok altında ise

b. Başvuran her ne olursa olsun bu pozisyona taliptir

4. İ.K. daki personelin bu meblağ üzerindeki mülakatı aslında en can alıcı noktadır, işinin iyi yapan İ.K. elemelerde bu noktayı göz önüne alır

5. Mülakat ve pozisyon bile belirli olmadan meblağ soruluyorsa, başvuran, bu firma hakkında kurumsal olmadığı düşüncesine kapılması normaldir.

Yani İ.K. yönetiminin çok çok ufak bir detayında bile birçok dikkat edilmesi gereken husus mevcuttur, kaldı ki konu otomotivde güvenlik olunca, bu detaylar çok daha fazladır ve önem kazanır.

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
İnsan Kaynakları prosedüründe:

1. Mülakatın en son maddesi, başvuranın talip olduğu pozisyon için talep ettiği net aylık meblağdır.

2. Talep ettiği meblağ genel sektörel ortalamanın çok üzerinde ise

b. Başvuran kendisinin muadil çalışanlardan yukarıda görüyordur

3. Talep ettiği meblağ genel sektörel ortalamanın çok altında ise

b. Başvuran her ne olursa olsun bu pozisyona taliptir

4. İ.K. daki personelin bu meblağ üzerindeki mülakatı aslında en can alıcı noktadır, işinin iyi yapan İ.K. elemelerde bu noktayı göz önüne alır

5. Mülakat ve pozisyon bile belirli olmadan meblağ soruluyorsa, başvuran, bu firma hakkında kurumsal olmadığı düşüncesine kapılması normaldir.

Yani İ.K. yönetiminin çok çok ufak bir detayında bile birçok dikkat edilmesi gereken husus mevcuttur, kaldı ki konu otomotivde güvenlik olunca, bu detaylar çok daha fazladır ve önem kazanır.

ne anlatıyorsunuz. galiba emeklisiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yavuz Bey.. Farkında değilsiniz belki ama, aşağılıyorsunuz, kırıyorsunuz... Devam etmesin lütfen.

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Yavuz Bey.. Farkında değilsiniz belki ama, aşağılıyorsunuz, kırıyorsunuz... Devam etmesin lütfen.

mehmet bey aşağılamak niyetinde değilim ama benimle dalga geçtiğini sanan insanlar var kendilerince saçmalıyorlar inanın sessiz kalsamda malesef durum değişmeyecek. ayrıca bana karşı yazılan mesajlara kayıtsız kalmamı beklemeyin lütfen. istemezdim ama iş saygı sevgi çerçevesinden çıktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yavuz Bey. darılmayın ama bir alınganlık görüyorum sizde.. Zira hiç kimse burda sizinle alay etmemiş..

Sadece olması gerekenleri, güvenlik unsurlarını, Mertol'da nasıl yapılması gerektini anlatmış..

Dünkü çıkışınız yersizdi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Keşke bizim halkımızdan da birşeyler yapan çıksa, göğsümüz kabarır. Yetkili servis çalışanı iken, Ford yasaklasa da, bu tarz amatörce çalışma içinde olan müşterilerime şema- veri konusunda tüm yardımı yapardım. Kelle koltukta çalışıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...