İçeriğe Yönlendir

Ufak bir sürtme...

Malik Altındiş

Recommended Posts

Malik Altındiş

arkadaşlar dün aracım park halindeyken başka bir araba yanından geçerken sürttü,orada tutanak falan yazmadık (yer uygun değildi). aracıma sürten araç sahibi de avukatmış,pazartesi gel ofisime sigortalardan hallederiz dedi.şimdi asıl olarak sormak istediğim iki konu var.

birincisi; bu tamiratı yaptırırken ben nasıl bir yol izleyecem? yani şimdi gitsem yaptırsam herhangi bir yere cebimden versem daha sonra sigortadan mı alacağım parayı?yoksa kaza raporu ile gidip para vermeden yaptırıp,yaptırdığım yer mi sigortadan alacak parayı? ve de herhangi bi kaporta-boyacıda yaptırmam sorun teşkil eder mi(fatura vs. olmalı mı?) yoksa serviste mi yaptırayım?

ikincisi ise; resimleri aşağıda ekledim.pek belli olmuyor ama çamurlukta göçük de var.özellikle zırh,dodik diye anılan lestiğin hemen üzerindeki kısımdaki biraz daha belirgin.araç daha 2 aylık o yüzden özellikle çamurluğu boyatmak istemiyorum ama son çare olarak o da boyanabilir.eğer boyamadan düzeltirsek ufak bi göçük kalır,boya istersen orjinali gibi %100 düzletiriz göçük falan olmaz dediler.bu konuda biraz kararsız kaldım.tampon zaten kesin boyanacak servise sordum en kötü ihtimal yarıya kadar boyarız dedi komple boyamaya gerek yok dedi.ben de çiziğin yeri nedeniyle sadece rötuş yapılsa kurtarır diye düşünüyorum çünkü tam arkadan bakıldığında belli olmuyor çizik.

fotoraf0191jh2.jpg

fotoraf0193cw7.jpg

fotoraf0192pe1.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Kardeşim geçmiş olsun. Nazara geldin sen.

Hemen bir kaç üniversite öğrencisini yemeğe götür bişeler yap. Ben Bahçelievlerde 3 tane biliyorum :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun; Kurallar:

1. Yeni yasaya göre iki aracı yan yana koyar ve resim çekersiniz. Evrakları doldurup sigorta şirketlerinize yollarsınız.

2. Hasar nispet takdiri sigortaya ait (kim kaç oranda suçlu)

Bence:

1. Bu hasar için çamurluğu boyatmazdım.

2. Tampon boyanabilir sorun olmazdı.

Yeni yasa ile bunu düşünmüştüm, 2 aklı başında sürücü kaza yaparsa, zaman kaybetmemek için daha sonra evrakları doldurur diye ama keşke olay yerinde foto çekseydiniz.

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş
Kardeşim geçmiş olsun. Nazara geldin sen.

Hemen bir kaç üniversite öğrencisini yemeğe götür bişeler yap. Ben Bahçelievlerde 3 tane biliyorum :D

sağol mtk cım,ben de öyle düşündüm de bahçelievler uzak kaldığı için 52evlerde halletim o işi :D

Geçmiş olsun; Kurallar:

1. Yeni yasaya göre iki aracı yan yana koyar ve resim çekersiniz. Evrakları doldurup sigorta şirketlerinize yollarsınız.

2. Hasar nispet takdiri sigortaya ait (kim kaç oranda suçlu)

Bence:

1. Bu hasar için çamurluğu boyatmazdım.

2. Tampon boyanabilir sorun olmazdı.

Yeni yasa ile bunu düşünmüştüm, 2 aklı başında sürücü kaza yaparsa, zaman kaybetmemek için daha sonra evrakları doldurur diye ama keşke olay yerinde foto çekseydiniz.

olay yerinde foto çekemedik çok kalabalıktı adam zaten beni görmedi ben dışardayım vurduğu gibi durmadı ilerlemek zorunda kaldı dar bi yerdi ve arkası konvoydu.hemen kartvizitleri alıp devam etmek zorunda kaldık. ama iki tarafta mutabık olay ile ilgili olarak yani ben dururken o vurdu. o yüzden hata onda o da kabul ediyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Bence tamponuda ufak rutuşlarla doldurup ardından pasta cila ile kurtarabilirsin. Sıfırı gibi olmaz olmaz ama çok aşırı bellide olcağını düşünmüyorum. Autoking'e bi uğra bakalım nediyecekler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Resim zorunlu değil...

Kaza formunu düzenleyin.. Çarpan adan ben çarptım desin ifadesinde..

Aracı şimdi yaptırmayın

Çarpan kişinin trafik sigortasına kaza raporunu fakslayın, eksper göndereceklerdir.. Yada beyanla ödeyeceklerdir..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Arada bana anlatılanlardan dolayı bahsediyorum, Ziebart Otoking gibi şirketler bu konuda oldukça iyiler.

Ziebart yeni bir sistem getirecekti çok daha kısa sürede ve aracın orijinalliğini bozmadan yapabileceklerini söylüyorlardı. Bir araştırmanızı ve En kötü ihtimalle bende olsam Çağlar beyin dediği gibi yapardım.

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş

teşekkürler,

autoking e uğradım,500ytl altı masraflarda exper gelmiyor genelde dedi.o yüzden rapor yazıldıktan sonra hemen başlarız dedi.tamponu yarıya kadar boyarız dedi.çamurlukta kesin boyanacak bel altından dediler.

daha sonra devamlı gittiğim kaporta-boyacıma gittim onlar alttan biraz düzeltiriz az bi şey iz kalır ama boyamayalım çamurluğu dediler.

sanırım çamurluğu boyatmayacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir sonraki hasarda da boyatabilirsiniz. Nasıl olsa bir gün gelecek araç boyanacak. (siz ya da başkası)

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş
(düzenlendi)
geçmiş olsun da

bu tampon boyanmadan olmaz

tampon boyanacak şart zaten de ben çamurlugun peşindeyim :nazar:

iyi temennileriniz için teşekkürler

tarihinde Malik Alt?ndi? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...