İçeriğe Yönlendir

Focus'larda Ses Yalıtımı Durumu

Bayram Köksal

Recommended Posts

Bayram Köksal

Mrb Arkadaşlar,

2001 veya diğer focuslarda taban ses yalıtımı nasıl (donanıma göre değişiyor mu) ve sonradan yaptıran arkadaşların yorumları nedir acaba?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sw lar biraz fazla dış ses alabilir ama sedanlarda sınıf standartındadır. Zaten aslında sesi yapan yoldur. Kaymak (yeni dökülmüş) asfalttan geçerken hiç ses kalıyormu araçta dikkatinizi çekiim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Akif Özkan

Motor üstü kaput altına konulan o siyah izole malzemesi(tdci lerde olan) motorun sesini dışarı mı kabine mi izole etmek için kullanılmış?

İçimden motor sesi dışında aracın içeride olan takır tukur gürültüleri için (belli bi km den sonra oluyor bu ) derby yada siyah silikonla parçaları birbirlerine yağıştırasım geliyor.

Yorum bağlantısı
Bayram Korkmaz
(düzenlendi)

Benim aracımda arka tekerlek üstleri ve bagaj döşeme içlerine ekstra izocam döşemesi yapmıslar. etkili olmasada faydalı olmus... ön tekerlek içlerinede tabaka zift yaptırmıslar buda ön tekerden gelen sesleri azaltmıs. bende jantlara michelin taktım su anda lastik sesi aracın içinde hemen hemen sıfıra yakın... :)

tarihinde Bayram Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ee bi sorun çıktığı zaman sesinden anlar genelde şoförler, herşeyi yalıtırsak nasıl olacak bu iş?

Yorum bağlantısı
Bayram Korkmaz

ben aracımda ekstra bir sese asla tahammül edemem.. yeni aldıım aracın lastiklerini amortisörlerini, ön takımında ne var ne yoksa hepsini degiştirdim. şuan asfaltta sanki kayıyor. bence en güzeli sessizlik sorun olursa zaten saga cektigimizde anlarız... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sw lar biraz fazla dış ses alabilir ama sedanlarda sınıf standartındadır. Zaten aslında sesi yapan yoldur. Kaymak (yeni dökülmüş) asfalttan geçerken hiç ses kalıyormu araçta dikkatinizi çekiim.

kırıkkele keskin arası tam tarif ettiğin gibi abi bi ara acaba araç havada gidiyor sanmıştım hayatımda öye asfalt görmedim

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Şahsen anfi ile sesleri izole etme taraftarıyım.

+604

Bu kadar etkili olacağını bilsem daha önce yapardım. Konfor x10 oldu. :) Hatta müziği kapatınca bile belli bi süre hiç bi ses duymuyorum. :lol2:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
+604

Bu kadar etkili olacağını bilsem daha önce yapardım. Konfor x10 oldu. :) Hatta müziği kapatınca bile belli bi süre hiç bi ses duymuyorum. :lol2:

+258 :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Motor üstü kaput altına konulan o siyah izole malzemesi(tdci lerde olan) motorun sesini dışarı mı kabine mi izole etmek için kullanılmış?

İçimden motor sesi dışında aracın içeride olan takır tukur gürültüleri için (belli bi km den sonra oluyor bu ) derby yada siyah silikonla parçaları birbirlerine yağıştırasım geliyor.

motor bölümüne dışarıdan ses girmesin diye. (espirdim, alınmayın hemen. malum; forumun delisiyiz ya) :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
+604

Ne dediiinnn :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Eski Focusuma taban halısının altına izolasyon yapmıştım. Faydasının fazla olduğunu söyleyemem. 1.Kasa focuslar sesi genelde göğüsten alıyor. Bu sebeple hiç kafanızı yormayın.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
Eski Focusuma taban halısının altına izolasyon yapmıştım. Faydasının fazla olduğunu söyleyemem. 1.Kasa focuslar sesi genelde göğüsten alıyor. Bu sebeple hiç kafanızı yormayın.

İki yıl önce içeriye aldığı ses daha azdı ve konforluydu.Ama şimdi çukurdan geçerken hep bi şekilde bi yerlerden ses duyuluyor.Bunu bi şekilde hafifletmek istiyorum.Ufak tefek yapılcak illaki birşeyler olmalı.

motor bölümüne dışarıdan ses girmesin diye. (espirdim, alınmayın hemen. malum; forumun delisiyiz ya) ;)

Yo gayet iyisiniz hocam:)

Benim aracımda arka tekerlek üstleri ve bagaj döşeme içlerine ekstra izocam döşemesi yapmıslar. etkili olmasada faydalı olmus... ön tekerlek içlerinede tabaka zift yaptırmıslar buda ön tekerden gelen sesleri azaltmıs. bende jantlara michelin taktım su anda lastik sesi aracın içinde hemen hemen sıfıra yakın... :)

Michelinin izmirde kullanımı çok zor malesef.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mazhar Uzun
kırıkkele keskin arası tam tarif ettiğin gibi abi bi ara acaba araç havada gidiyor sanmıştım hayatımda öye asfalt görmedim

bahsi geçen yoldan yeni geldim 9 9 2009 tarihinde hayatımda böyle asvalt görmedim meger bizim focusta ses diye bişi yokmuş geçekten mükemmel yol ankarada havaalanı yolu biraz buna benzer fakat bu yol mükemmel tam sessiz asvalt

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Güzel bir uygulama ancak o ek yerleri ve dalgalı asfalt yüzünden kaç defa balans yaptırdım bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan

Benim araba da asfalt sesinden ziyade camlar tam kapalı olmasına rağmen kapı aralıklarından ses alıyor gibi.Resmen fırtına kopuyor yüksek hızlarda. Fitillerden midir sizce?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
bahsi geçen yoldan yeni geldim 9 9 2009 tarihinde hayatımda böyle asvalt görmedim meger bizim focusta ses diye bişi yokmuş geçekten mükemmel yol ankarada havaalanı yolu biraz buna benzer fakat bu yol mükemmel tam sessiz asvalt

demek yol sesi sorunu yokmuş :voltron: yol sorunumuz varmış

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Metrobüsten sonra çok şikayet alan E5 karayolunun asfaltını söküp sessiz asfalt döküyorlar. Belediyenin söylediğine göre mühendisler gürültüyü kessin diye hesap kitap yaparak oluşturmuşlar bu asfaltı. Gerçekten harika ama işçiliği yine beğenmedim. parça parça dökülen asfaltın ek yerleri belli olmuş, arabayı zıplatıyor.

Adam gibi bir işçilik olsa şaşardım zaten. Ne yol yapmasını biliyoruz, ne kaldırım döşemesini. Rezil etmeseler bari güzelim asfaltı.

Haber linki burada.

kanalın birinin ana haber bülteninde yayınlanmıştı, muhabir desibel ölçerle ölçüm yapmıştı, 5 desibellik ses farkı vardı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemil Çınar
(düzenlendi)
Hiç fikri olan yok mu bu konuda!

Fikir var boşuna uğraşmayın, çağlar beyin sistem iyidir, onu deneyin...

Motor üstündeki kapakta dahil hepsi var bende çok işe yaradığını söyleyemem, en azından ben farketmedim

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Rüzgar bu doğal bir sorun :)

Ford hiç kafasına takıp çözeceğim diye uğraşmaz, biz de alıştık (!)ne yapalım

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Doruk

benim araç 100km nin üstüne çıktığı zaman sürücü kapısından ıslık sesi geliyo. kapıyı kendime çeksem de kesilmiyo. çözemedim bu durumu. bir nevi takometre gibi , uyarıyo beni sanki yavaş git diye :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...