İçeriğe Yönlendir

98 mondeo glx hava yastığı lambası

Aytaç Akyel

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Aytaç bey ne biçim yetki veriyorlar anlamadım :rolleyes: (Yaşar usta Wds airbag arızasını okur?)

1. Airbag lambası yanıyorsa, yani arıza okuyorsa kaza anında açılmaz.

2. Spiral sökülerek bozuk olup olmadığı anlaşılmaz.

3. Yaza kadar çözüm bulamazlarsa (Servis Bodruma yakın mı bilemem ama) , yazın Bodrum'da olacağım, yetkili serviste cihaza bakarız dicem ama servis ne der bilemem :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

sonuçta iletken bir malzeme başka özelliği varmı bilmiyorum ama herhangi bir deformasyon görülmüyordu iyice inceledik mercekle de baktık herhangi birşey görülmedi birde yaşar ustam bunun 500 ytl ye malolacağını söylemişti eğer arıza buysa dışardan daha ucuza bulabilirmiyim.vaya yan sanayisi varmı veya onu iptal edip enzazından yolcu airbagini çalıştırabilirmiyiz.

birde hangi makine ile bakılır nerden nasıl girilir en azından onu söylerseniz mutlaka ellerinde test cihazı vardır ama nereye bakacaklarını bilmedikleri için giremiyoruz deyip geçiştiriyorlar en azından nereye bakacaklarını söyleriz belki arızayı okuyabiliriz

yaşar ustam da test cihazıyla ona bakamıyacağımızı söyledi ışık sayarak arızayı bulabileceğimizi belirtiyor yaşar ustam büyük ihtimalle gerdiriciler sağlam 7 saniyede tek ışık yanıyor sizce başka neler sebebi olabilir

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

lambanın kaç kez yanıp söndügünü saymanız gerekiyor. arızanın yeri bu yanıp sönmelerde gizli. eger sayamıyorsanız videoya çekin ben sayıyım

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

ustam bir kez yanıyor sönüyor(maksimum 1 saniye yanık kalıyor) yedi saniye sönük tekrar bir kez yanıyor sönüyor anlayacağınız yedi saniye aralıklarla bir kez yanıp hemen sönüyor bunu dediğim gibi sabit yedi saniye aralıklarla tekrarlıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yok sabit kalmaz. Arıza kodu ne ise yanıp söner devam eder. Çift arıza varsa, ilk arıza bir defa verilir, daha sonra ikinci arızayı verir.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

valla benimki sabit 7 saniyede bir kez yanıyor maksimum 1 saniye yanık kalıyor tekrar sönüyor 7 saniye sonra tekrar 1 saniye yanık kalıyor

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
(düzenlendi)

yanık kalır. dolayısıyla sürücü tarafı hava yastıgı ve clockspring saglamsa hava yastıgı modülü arızalıdır

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

yaşar ustam benim arızayamı hava yastığı modülü diyorsun yoksa hakan beyin arızasınamı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yaşar ustamızın söylediği ince bir nokta ve çok haklı. Modül de arıza varsa önce başka arıza var gibi davranıp sonra kendi arızasını algılarsa yanık kalacaktır ama arkadaşınki devamlı flaş halinde galiba? Yarın biraz inceleme yapıp yazıcam.

Aytaç bey siz bir daha araç alırken mümkünse ustanıza göstermeyin:)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
yaşar ustam benim arızayamı hava yastığı modülü diyorsun yoksa hakan beyin arızasınamı

araçlarınızın donanımları farklı. dolayısıyla farklı arıza

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel
(düzenlendi)

eyyy ustalarım bugün yetkili servisde 7 saniyede bir kere yanıp sönen lambam için tam 2 saat uğraştılar sürücü airbagi ,airbag beyni (başka bir adı vardı hatırlamadım )gerdiriciler (diğer adı spiraller) ne varsa hepsini değiştirerek denediler (servisde aynı model ve markada ki araçtan söküpte denediler)bütün jack ları ve soketleri söküp temizlediler yine de bulamadılar işin içinden çıkamayıncada bir yerden şase alıyordur deyip tamgün arabanızı bırakın kontrol edelim dediler delireceğim söktükleri yerden ses eksik olmuyor ustalar şaseyle bu arızanın alakası varmıdır yoksa beni başlarından savsaklamak içinmi öyle söyledir nolur ya yardım edin burdaki servis beni delirtecek bu. yoksa arıza kodu oluştu bilgisayla silinmesi mi gerekiyor

ha hatırladım airbag beyni dediğim modüldü:modüle kadar değişti ustalarım aynı sonuç

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...