İçeriğe Yönlendir

Top power cd çalar

Mustafa Alemdar

Recommended Posts

Mustafa Alemdar

Bizim top powerı yuvasından sökmek istedim. yarıya kadarda çıkardım ama sonrası gelmedi. bir şey tutuyo gibi anlamadım.ama sağı çekiyorum rahat hareket ediyor. solda bir şey tutuyomuş gibi gelmiyordu. biraz zorladım küt diye ses geldi komple elektriği gitti teybin acaba enerji kablosumu çıktı? halen zorlanıo çıkaramıyorum. çıkarsam ne olduğuna bakıcam ama dediğim gibi küt diye ses geldi çıkmadıda yerinden ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

acil yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alemdar.. yapmak için önce sökmek lazım...

Muhtemelen kablo bir yere takılmıştır...

Torpidoyu söküp bi bakmak lazım.. ordan ulaşılabilir teybin arkasına diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

peki nasıl sökebilirim abi? varmı bir yöntemi? teybin takılı olduğu o siyah panelimi çıkarmam gerekiyor? nasıl çıkarabilirim? uraşsam sökerimde püf noktası varsa zarar ziyan vermeyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paneli değil.. torpidoyu sök ve ordan kablolara ulaşmaya çalış...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sakin sakin.

Teybi sökecem diye işi büyütmeyin. Takılan yer muhtemelen teybin arka üst tarafında bulunan beyaz ve sabitleme görevi gören ray üzerinde hareket eden parça idi. Yani teybi hafif alttan yukarı doğru kastırsaydınız rahatça çıkardı. Bence şu aşamada daha fazla uğraşmayın ve yarın bir servise giderek çıkarmalarını rica edin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
Sakin sakin.

Teybi sökecem diye işi büyütmeyin. Takılan yer muhtemelen teybin arka üst tarafında bulunan beyaz ve sabitleme görevi gören ray üzerinde hareket eden parça idi. Yani teybi hafif alttan yukarı doğru kastırsaydınız rahatça çıkardı. Bence şu aşamada daha fazla uğraşmayın ve yarın bir servise giderek çıkarmalarını rica edin.

aracı servise götüremem bu işi benim halletmem gerekiyor çağlar bey. ehliyet yok şuan elimde trafiğe çıkamam yani

bu arada elektrik komple gitti hiç çalışmıyor. acaba kablo mu komuştur yoksa yerinden mi çıkmıştır? dediğim gibi küt diye ses geldi.

yalnız taybin sağ tarafı rahat hareket ediyordu. sol tarafta bir arıza vardı oynatamadım bir türlü. yarıya kadar çıkarabildim gerisini alamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kablonun kopması imkansız gibi. Soket yerinden çıkmıştır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

çağlar abi yarıya kadar çektim diyelim sonra tam olarak ne yapmam gerekiyor çıkması için. am önce torpidonun ordan kablolara ulaşmaya çalışcam sıkışmışmı diye

çok teşekkür ettim ilgilendiğiniz için çaglar abi mehmet abi çok sağolun

saygılar, sevgiler....

umarım başka problemlerle karşılaşmam :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yarıya kadar çektikten sonra hafifçe alttan yukarı doğru eğmeye çalışır gibi kastırın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

çok teşekkür ettim çağlar abicim. bugün bakıp uraşıcam umarım yaparım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
Torpidoyu açın önce,tutan kulakları içe bastırın aşağıya serbest kalsın.Sonra bir küçük fener ile görürsünüz orayı zaten,hatta eliniz bile rahatça ulaşır oraya.Muhtemelen ray gibi olan kısım takıldı kablolara.Kopacağını sanmam,ama fazlada zorlamayın.

Sevgiler

bülent abi dediğn gibi yaptım. torpidoyu yanlardan kastırdım baktım çıktı yuvadan. sonra teybi yarıya kadar çektim torpidonun oradan baktım altta ray var kablo ona takılıyor. elimle kurtardım kabloyu çektim aldım dışarı.

herkese çok teşşekür ederim. bu arada kopmamış soket çıkmıştı allahtan taktım yuvasına

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
ISO soketler kolay kopmaz,onlar burada yapılmaz yurt dışından gelir zaten :) Halletiğine sevindim.

Sevgiler

sağol abi çok teşekkür ederim herkese

sevgiler saygılar ....

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erkan Özel

top power cd çalar teybimin hafızadaki kanalları direksiyonun yanındaki kumanda üzerinde bulunan mode tuşuyla değiştiremiyorum mode ye bastığımzaman sadece radyo bandı atlıyor fm1 fm2 fm3 gibi bunun herhangibir yerinde ayarı varmı bilenler varsa yadımcı olsun

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

iyi olur kardeş yoksa kumanda bişeye yaramıyor kanalları elle değiştiriyorum

Yorum bağlantısı
Murat İmeci
top power cd çalar teybimin hafızadaki kanalları direksiyonun yanındaki kumanda üzerinde bulunan mode tuşuyla değiştiremiyorum mode ye bastığımzaman sadece radyo bandı atlıyor fm1 fm2 fm3 gibi bunun herhangibir yerinde ayarı varmı bilenler varsa yadımcı olsun

Hafızadaki kanallar dediniz tam olarak,hafızaya kayıt ettiniz fm radio kanallarimi?Bahsettiniz mode tuşu bendede aynı şekilde fm bandını değiştiriyor ancak seek tuşu fm kanallarını veya cd'deki şarkı parcalarını ileri veya geri aliyor.

Hafızaya alınan fm kanalları ben sadece teyibin alt kısmında 1.2.3.4.5 tuşlara basarak değiştiriyorum!

Direksiyon kumandasından hafızaya alınan kanalları değiştirmeye öyle bir sistem varsa,benimde bilgim olsun. :s

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

böylebir sistemin olmasılazım çünkü eski focuslarda kumanda connctlerle aynı teypleri bizimkinden daha kötü ama mode tuşuyla hafızadaki radyo kanallarını değiştiriyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

erkan abi baktım. yok abi olmuyor. komple bandı tarıyor. yani hafızadaki kanalları değişmiyor. onu elle 1 2 3 4 5 6 tuşlarına basarak yapıyoruz. seek tuşu adece komple band taramaya yarıyor abi.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
böylebir sistemin olmasılazım çünkü eski focuslarda kumanda connctlerle aynı teypleri bizimkinden daha kötü ama mode tuşuyla hafızadaki radyo kanallarını değiştiriyor

Bizim araç 2006 model ve eski nesil 6000CD RDS EON var.Bahsettiğiniz tuşla radyo kanallarını dolaşabiliyorum.Tuşa basılı tutunca fm1 fm2 gibi bandlarda dolaşıyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

içine ederim ben böyle teybin ya snirden ölecem bu nasıl dandik iş ya böylebir özelliğin olmaması mümkün değil servis te bir halt bilmiyor

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
6000 top power'dan güzel. Ben de top power var. İsteyen 6000 sahibi ile değişirim.

Bu top power nedir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...