İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarı

Mustafa Alemdar

Recommended Posts

Mustafa Alemdar

Aracımda yol bilgisayarı yok fakat elektronik km sayacı var kadranda. Acaba diyorum serviste programla flan o ekranı aynı zamanda yol bilgisayarı yapamazlar mı? Öyle bir şansımız varmı?

Saygılarlaa......

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Keşke olsa, birçok müşteri mutlu olurdu ama öyle bir şans yok. Gerçi bu forumda buzdolabından, saatten çıkma parçalarla dış sıcaklık sensörü yapan var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Hadiii yaaaa :kutlama: O zaman şu bizim işide bi halletseler yaa çok makbule geçer vallaa :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Keşke olsa, birçok müşteri mutlu olurdu ama öyle bir şans yok. Gerçi bu forumda buzdolabından, saatten çıkma parçalarla dış sıcaklık sensörü yapan var.

Bidaa bişi yaparsam, gidip donanım haberde yazacağım... :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Kızma mehmet abii yaaaa :lol2: Bu arada can bus nedir?

olup olmadığını nasıl anlarım acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

bülent abii baktım ama pek bişi anlamadım ayrıntı vardı. benim kafada basmadı.:):):)

keşke olabilme gibi bi seçenek olsa harika olurdu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Yüce

Bende bi kamyonet vardı daha önceden opel combo kamyonet bildiğiniz camsız. O arabada dereceyi koymuşlar. Ya senden yol bilgisayarı mol bilgisayarı istemiyorum kardeşim. Parayı bastık en full modelini aldık bari kenara köşeye bi dere sıkıştırsaydın :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

peki bir şey daha sormak istiyorum. hani şu citroenlerde ön konsolun ortasında üstte elektronik hız göstergesi var acaba bunların hazırı var mı? yani connectede takabilirmiyiz bir alet olarak varsa? çok şahane olur bence :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Yol bilgisayarı yakında olacak (6 ay gibi bir süre) universal birşeyler yapmayı planlıyorum

gerçi buzdolabı komporesörü :) var içinde ama hallederiz :)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
Yol bilgisayarı yakında olacak (6 ay gibi bir süre) universal birşeyler yapmayı planlıyorum

gerçi buzdolabı komporesörü :) var içinde ama hallederiz :)

muhittin abii peki bu son dediğim olurmu varmı piyasada böyle bir şey? citroenlerde elektronik hız sayacı varya onu bizim connectede uygulama şansı var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

gerçi buzdolabı komporesörü :melek: var içinde ama hallederiz :rolleyes:

merakla bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

ben dolmuşla gelirken bir şey farkettim araçta renkli ekran pıoneer teyp vardı. ekran üstünde elektronik hız göstergesi vardı araç durunca rölanti devrine düşüyordu gösterge hızlanınca devir sayısı artıyodu. acaba müziğe göremi hareket ediyor dedim yol boyunca izledim harbiden aracın motoruna göre hareket ediyordu. şaştım kaldım. varmı böyle pıoneer teypler?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknolojide sınır yoktur... Benim teypte de park sensörü girişi var...

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

neler varmışta haberimiz yokmuş yaaa ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

muhittin abi bizim yol bilgisayarı ne alemde abii ? hani hazırlık aşamasında birşeyler vardı ne oldu abi? :) durum ne :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Alemdar

arkadaşlar aslında bu bizim connectlerde yol bilgisayarı varmış yaa :) yani şu gage olayı. denedim açtım hız göstergesini hareket ettirdim aracı hoşuma gitti. bu arada aracı çalıştırdığımda depo testine geldim 790 820 arası gidip geliyordu acaba bu gidebiliceği yolun km girdisimi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

birde kontak 2 nolu yerdeyken depo bilgisinde 53 yazıyordu bu da kaç lt olduğunu mu söylüyor acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

kimse cevap vermicek mi? <_<

birde bu h-L olayı var aşırı şarj akü şasi flan. bunlarla abs flan devrenden çıkmaz demi arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

yaa biliyorum çok sorum oldu ama son bişe daha sorucam araçla belli bir yolu kattettikten sonra bu gage test olayından km de kaç lt yaktığını öğrenebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
depo testine geldim 790 820 arası gidip geliyordu acaba bu gidebiliceği yolun km girdisimi ?

motor devriymiş öğrenmiş oldum :)

Yorum bağlantısı
Fahri Fatih Özer

gage testi bizim araçlardaki gibiyse ki öyle olma ihtimali çok yüksek , be testten devir, dijital olarak mil ve km cinsinden hız ve yanlış hatırlamıyorsam ortalama yakıta da ulaşabiliyordunu. Bu sonuncusundan tam emin değilim.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Bu gage tesitinden dijital olarak devir , hız, ortalama yakıt bilgilerine ulaşılabiliniyorsa bunu başka bir ekrana aktarma ihtimalimiz yok mu? Bir de dış sıcaklık için termometre koyarız olur basit bir yol bilgisayarı.Biraz noksan olur ama olur mu? Bu dediğim yapılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
Bu gage tesitinden dijital olarak devir , hız, ortalama yakıt bilgilerine ulaşılabiliniyorsa bunu başka bir ekrana aktarma ihtimalimiz yok mu? Bir de dış sıcaklık için termometre koyarız olur basit bir yol bilgisayarı.Biraz noksan olur ama olur mu? Bu dediğim yapılabilir mi?

inanmıyacaksın ama gece bunu düşündüm :rolleyes: bir ekran üstüne aktarabilsek mis gibi yol bilgisayarı işte :D

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
inanmıyacaksın ama gece bunu düşündüm :) bir ekran üstüne aktarabilsek mis gibi yol bilgisayarı işte :(

Bu sitede bunu başarabilecek arkadaşlar eminim ki var. Onların yardımını bekliyoruz :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...