İçeriğe Yönlendir

Ford Ka'yı Nasıl Bilirsiniz?

Hilmi Cavlı

Recommended Posts

Hilmi Cavlı

Selamlar,

Yeni ehliyet alacak olan eşime bir araba alma niyetindeyim.

Ucuz ve küçük arabalara bakıyorum ve Ford Ka fiyat/donanım açısından cazip geliyor.

Kullananlar bilenler varsa bu araç hakkındaki tecrübe ve bilgilerini yazabilir mi? Yakıt tüketimi nasıldır? Kronik sorunları varmıdır? Birde parça fiyatları ne durumdadır?

98 model 50-60 bin kilometrede ve klimalı bir Ka'yı sanırım 8.5-9 arasına bulmak mümkün gibi. Bu fiyat aralığında başka küçük araç önerilerinede açığım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aracın bir sorunu yoktur. dizel kadar az yakar. parçaları tofaştan pahalıdır. mondeo gibidir. problemi yoktur. vardır da önemsiz şeylerdir. buursanız collection alınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zamanından önce piyasaya çıkmış bir tasarımdır. Günümüz ufak diesel motorla piyasada olsa yok satardı. Veya VW gurubu yeni vosvos diye çıkarsa idi ( bence iç tavan kapı dizaynı benzerlik gösteriyor) en çok satan araç listesine girerdi. Bildiğim kadarı ile Avrupa da hala satılıyor ama bizim cin Ford Pazarlama departmanı Puma gibi Ka yı da getirmiyor.

Kaporta/kaza açısından çok sağlamdır. Motoru ömürlüktür. Susuz gidenine rasladım :) ki zaten motor yağ lambası yandığı için servise gelmişti , motoru sapasağlamdı. Tek dikkat edilecek husus doğru buji takmaktır, yanlış buji takanlar pistona çarpa çarpa gezmektedir yine de pistonu sağlam kalmaktadır. Periyodik olarak Supab ayarı ister Süper az yakmaz. İçi oldukça ferah geniştir. Ivır zıvır parçası araç boyuna göre pahalıdır Kasko yapılması tavsiye olunur.

Düşük km lerde bulursanız alın derim.

Yorum bağlantısı
Hilmi Cavlı

Bilgiler için çok teşekkürler,

araba aklıma yattı açıkçası, tipini eşimde beğendi. Fakat aklıma sadece parça fiyatları takıldı.

Malum aracı yeni ehliyet alan eşim Ankara'da ve Ankara için yoğun sayılabilecek trafikte kullanacağı için ilaki sağını solunu birkaç kez sürter vurur diyorum. Aynası, tamponu dediğiniz kadar pahalı ise işimiz zor. Kasko bence bu fiyat ve modeldeki arabalar için çok makul değil. 8-10 bin ytllik arabayı kasko yaptırmaya gittiğinizde 1000-1500 ytl istiyorlar yıllık. 97 model golfu 1300'e kasko yaptırmış misal arkadaşım geçen günlerde.

Bu aracın çıkmacıda da parçası zor olur gibi, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Hilmi Cavlı
Katılıyorum çok şeker bir araba, 5ay önce arkadaşımın hanımına aldık klimasız 98 model 42000de.

Tabi kasko etmek için istedikleri 2400ytl yi saymazsak, kaskosu çok pahalı bir araba.

yok artık, 2400 ytl mi? :)

Bence Ford Ka'ya 2400 ytl kasko parası istemek, kasko yaptırmayın demekle aynı şey.

Demek ki almamız durumunda kaskosuz binmek zorundayız.

Araba çok çekici ama acaba palio Uno falan mı düşünsem demiyor da değilim.

Mertol bey, direksiyon kutusunda nasıl bir arıza oluyor genelde? Tıkırtı falan mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Katılıyorum çok şeker bir araba, 5ay önce arkadaşımın hanımına aldık klimasız 98 model 42000de.

Tabi kasko etmek için istedikleri 2400ytl yi saymazsak, kaskosu çok pahalı bir araba.

Nevşehir'de ben almışım gibi hesapladım.. (Sırf meraktan) Muafiyetsiz bir poliçe seçtim.. 750 lira gibi bir rakam çıktı karşıma...

Bu 2400 lira diyen sigortacı, ya dayak yememiş hiç, yada para saymasını bilmiyor :)

Yorum bağlantısı
Hilmi Cavlı
Nevşehir'de ben almışım gibi hesapladım.. (Sırf meraktan) Muafiyetsiz bir poliçe seçtim.. 750 lira gibi bir rakam çıktı karşıma...

Bu 2400 lira diyen sigortacı, ya dayak yememiş hiç, yada para saymasını bilmiyor :)

Valla 750 çok iyiymiş Mehmet abi.

demek ki arabayı alırsak kaskoyu Nevşehir'den yaptıracağız :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi bir hata olmasın benim 99 clio'yu 960 a kaskolamışlardı 2004 de.

Yok Murat Bey... :)

Şaka şaka, sadece Murat...

Bu poliçeyi uçursam bile 1000 lirayı zor geçer...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Beni boşver ama bir koç allianz acentesi yardımcı olacaktır...

Şirketlerin bazen böyle abuk fiyat çalışmaları olabiliyor... Biz bu arabayı sigortalamayalım kararı alıyorlar ve bunu bu şekilde yapıyorlar..

İllaki Koç Allianz'dan da ucuza yapanlar bulabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Kısa zaman içinde kardeşimin fiestasını satacağız. Orijinal 63000'de 1998 model, değişen boyanan yeri yoktu biz alırken, kazası belası da olmadı Allaha şükür, kliması yok. Tam yabancıya gitmesin arabası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

biz 3 yıl kullandık 40 binde aldık ve 125 binde sattık. çarpmaların dışında masraf etmedik. kaskosu da gayet ucuzdu. kasko için şehir efsanesi yapacağınıza muafiyetli olarak sigortam.net den kendiniz hesaplayın.

Ayrıca küçük arabanın parçası ucuz olur diye birşey yoktur. neden olsun? ford ka nın kapısı vb teneke gibi değildir. lastikleri 165 65 14 yapmıştım. normalde 165 60 14.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

az yakar kelimesinin arkasında maksimum tork devirinin 2500 de olması da var. arabayı her viteste kullanabilirsiniz üzmeden çeker. kalkışlarda kendisi de hafif olduğundan çok seridir. alt takımı fiesta ile aynıdır yol tutuş iyidir.

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

KA ile bi dünya modifikasyonla 4.2 şehirlerarası tüketmiştim. tutumluluk konusunda hemfikirim. parça fiyatı ve sorunsuzluğu hakkında söylenenlere katılmayabilirim. salıncaklarda ve direksiyon kutusunda sorun çıkarabiliyor. parça fiyatları da abartılacak kadar pahalı değil, bildiğin ford işte. ben lastikleri 185 55 14 yapmıştım galiba, sadece kısa yaylar ve bu lastiklerle kedi gibi tutunuyordu yola. şimdi bi tane temiz(benim anlayışımla) bulsam seve seve oynarım sağıyla soluyla, paşalar gibi de keyifle kullanırım.

2000-2001 collection almanızı tavsiye ederim bulabilirseniz.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

bir tanıdık (malesef :) ) eski kasalardan hondamı ney bişey almıştı işte

kasko parasına uyduruk şahin alınabiliyor diye gidip bi de şahin almıştı :rolleyes:

kaskoya para vereceğime bi tane de şahin alırım onla gezerim böylelikle yeni arabaya bişey olmaz demişti

hiçbişey diyememiştim :rolleyes: tam dumur :o

zaten o gün bu gündür görüşmem :)

Yorum bağlantısı
Hilmi Cavlı
Kısa zaman içinde kardeşimin fiestasını satacağız. Orijinal 63000'de 1998 model, değişen boyanan yeri yoktu biz alırken, kazası belası da olmadı Allaha şükür, kliması yok. Tam yabancıya gitmesin arabası.

Osman bey kendime alacak olsam düşünürüm ama bizim hanım Ka'yı beğendi bir kere. O kasa fiestalar çok güzel aslında sınıfında ama 2001 öncesindeki farlar insanı hüzünlendiriyor :)

Temiz arabaysa ikna etmeye çalışayım hanımı ama zor gibi. Ka tam bayan arabası olduğundan çok sevimli geliyor kadınlara... Ne kadar istiyor kardeşiniz fiestaya?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özgen Acar

Kesinlikle palioyu tavsiye ederim hem parçasını çok kolay bulursunuz hemde istediğiniz an satarsınız..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...