İçeriğe Yönlendir

Acaba Lastikten Midir

Zafer Ofli

Recommended Posts

Zafer Ofli

Bugün farkettim arabayala trafikte yavaşladığımda arabanın ön tarafında (aşağı yukarı)bir salınım oluyor.Hızlandığımda hissedilmiyor.Aracımın ön tekerlerini yeni değiştirdim acaba lastikte olabilecek balondan mı kaynaklanır bu durum(gerçi sabah park ettiğimde 4 tekerede baktım birşey yoktu(iç yanaklarda varmı tabii bilmiyorum)) yoksa başka bir sebebi olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Balon salınım yapmaz. Jantlar orjinal mi?

Jant oturma göbeği veya amortisörden şüphelenirim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Jantları yeni kontrol ettirdim eğrilik yok dediler araçta çelik jant (Öyle diyorlar) var. Amortisörlere de baktırayım o zaman.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Misafir

Salınım esnasında ayağınız frende mi oluyor zafer Bey? Belki sorun disklerdendir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

yoo kesinlikle değil çünkü öncesinde (frene bastığımda)titreme vardı tornalattım düzeldi.Bu dediğim tamamen arabayı boşa aldığımda ve hızım nerdeyse 10 km

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Zafer Bey eski arabamda başıma gelmişti.Benim araçta arkada meydana geliyordu.Soğuk havada buz uzerinde kıpırdamadan 3 gün bıraktıktan sonra lastik tabanlarında deformasyon olmuştu ,problem bundan kaynaklanıyordu. Ama sizin lastiklerde yeniymiş....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Etem Şenkurt

lastikten olsaydı hızlanınca titreşim artardı. sorunu başka yerde aramak lazım alt tablalar gibi...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

frene basmadan oluşan sallama ya lastiktendir yada canttandır. tablalardan dolayı sallama yapmaz

Yorum bağlantısı

Benim araç da durmaya yakınken sallanıyor diye daha önce başlık açmıştım Zafer Bey ben. Ancak son zamanlarda kullandığım değişik marka araçlarda da bu durumu gözlemliyorum. Sanırım çok takıntılı davranmışım. Ankara'nın bozuk yollarında kusursuz frenaj beklemek hayalcilik sanırım. Birkaç araçta bu durumu gözlemleyince bu durumun arıza olmadığı yol şartlarından kaynaklandığını düşünmeye başladım. Hatta arabayı çok güzel asfaltlanmış bir yer bulup test ettim. Sorun olmadığını gördüm. Şimdi araba dururken salınım yapınca yoldandır diyip, keyfimi de bozmuyorum :( Büyük ihtimalle sizin sorununuzda bozuk yollarda nüksediyordur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

salınım hareketini frene bastığımda yapmıyor.Yakın zamanda tekrar balans ayarına baktıracam lastiklerin onda da birşey çıkmazsa yoldan diyecem artık ne yapayım sorun balanstan çıkarsa burayada yazarım

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...