İçeriğe Yönlendir

Bosch Lpg Bujisi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Biz memnunuz...

Özellikle düşük devirlerde ciddi bir tork artışı söz konusu..

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Teşekkürler Mehmet abi ama sen tarafsızlığını yitirdin bence :) En kısa zamanda sipariş edeceğim bujileri, siparişime kim vesile oldu diyeyim bilmiyorum ki :) .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teşekkürler Mehmet abi ama sen tarafsızlığını yitirdin bence :)

Güzeldi :D

Ancak.. Bana hediye gelmeden de hep övdüm ben bu bujiyi... Adamlar sadece takdir etti beni..

İki yıldır kullanıyorum.. Mk2 mondeomda da kullandım ben bunları..

siparişime kim vesile oldu diyeyim bilmiyorum ki :) .

Servet de, kıskançlıktan çatır çatır çatlıyor :D

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Anladım abi Sermet değil mi? :) Bugün çocuklara Karagöz'ü anlattım da biraz Karagözleşeyim dedim.Araç focus1 deyince onlar sipariş edeceğim bujinin nosunu söylüyorlar değil mi?Bujiyi Maraş ve Malatya'da aramadığım yer kalmadı, adamların bu bujiden bile haberi yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon açın (Tel: + 90 264 275 11 76) Burak veya Enis Bey'i isteyin... Selamım yeter :)

Şaka bir yana, motor numaranıza göre bulmaya çalışırlar.. Motor numarasına göre bulamazlarsa motor özelliklerine göre doğru bujiyi bulurlar merak etmeyin..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Nasıl gaysellisin sen ya.. :D

Başkası olsa, parasını emmi ödeyecek derdi :D

Gayseri de çocukların kafası çalışmayan esnaf olamayacaklarını aç kalmasın diye okuturlar. Ben sanırım o sınıfa giriyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar buji ile ilgili son görüşleriniz neler artıları eksileri.Sipariş etmeyi düşünüyorum da .

Bu bujiyi kullanıpta en çok memnun kalanlardan biri benim galiba. (Hiç farketmeyen arkadaşımızda var forumda) Benim aracımdaki eski buji tırnak aralığından dolayı galiba performans çok fark etti. Mehmet Abinin dediği gibi düşük devirlerde araç çok rahat hızlanıyor. Performansında artış hissedilir derecede arttı. Ancak yakıt olarak fark göremedim. Yakıt benim araç için ölçülebilir durumda değil.Ölçülebilir olması için araçta değişiklikler yapmam lazım.

Saygılarımla.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüketim olarak kıyaslama testini bu aracım için ben de yapamayacağım.. çünkü alır almaz taktım diyebilirim...

Düşük devirlerdeki güç artışını bariz şekilde her iki aracımda da gözledim..

Eski aracımda 1 litre civarında tasarruf sağladığını her testimde gördüm.. Biliyorum inanmayacaksınız ama :) Bir kaç defa orjinal bujisi ile değiştirerek test ettim..

Hatta Hakan Gürsoy bagajda bujileri görünce alay etmişti. :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence hem tüketim hem de alt devir canlılığı için rahatlıkla alınır. 2 seneden fazla oldu, kullanıyorum, çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Az önce sanayiden geldim. Psikolojikmi diye düşünmeye başlamıştım. Aracımla ilgilenen usta daha önce yığılma yapıyor dediğim usta aracı test etti. Aracın eski halinden eser kalmamış dedi. Daha önce araç yığılma yaptığı için carbon clean bile yaptırmıştık. Bujilerim 3-4 aylıktı motorcraft orjinal bujiydi. Bosch taktırdım ustam inanamadı bu kadar değişiklik olduğuna.

Not: Mehmet Abi komisyonumu alırım :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Not: Mehmet Abi komisyonumu alırım :)

Komisyon alacak bişey yok.. Belli ki sanada hediye gelmiş :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Komisyon alacak bişey yok.. Belli ki sanada hediye gelmiş :D

Ben hediyemi aldım onların göndermesine gerek yok :D Aracıma şimdi daha bi aşık oldum :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bugün Lpg bujisini taktırmaya gittim ama maalesef olmadı :( gelen buji orjinal bujsinden farklı. Daha kısa ve daha kalın yani yuvaya da olmuyor. Parça net e tekrar telefon açtım araştırıp dönecekler bakalım.

Aracın özelliklerine göre daha önce mail atmıştım bu 0242 236 574 nolu buji olduğunu söylemişlerdi ama gelen bujiler aracıma uymuyor :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Yanlışın sebebi bulundu.0242 236 574 numaralı buji yerine 0242 245 574 numaralı bujiyi göndermişler. Şimdi doğru bujiyi gönderecekler inşallah.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Daha doğrusu ben siparişi veririken sondaki 574 ü görünce yanlış bir bujinin siparişini vermişim. Sağolsunlar şimdi tekrar doğru bujiyi gönderiyorlar . Bne de yanış olan bujiyi geri göndereceğim birazdan :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin bujinin boyunu ve kalınlığını kumpasla ölç..

Onlar da göndereceği bujiyi ölçsünler.. Ben bu şekilde teyit ettirmiştim..

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar
(düzenlendi)

aracım 43.000de 2010 trend focus üzerindeki bujilerin ömrü ne kadardır,yıla göremi km göremi ömür biçiliyor .sanırım bende bosch lpg bujilerinden taktıracam

tarihinde Mehmet Artar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

30 binde bir buji değişmek iyidir...

evet hislerim beni yanıltmamış

Yorum bağlantısı
Misafir

Bujiyi değiştirdikten sonra aracımın tepkisi,

Benzinde motor soğukken, 500 ile 1100 devir arasında sürekli gidip gelme. Bir süre sonra 750-100, 800-900 sonra hafif ısınınca 900 civarında milimetrik titremeler. Gaza geçince sorun yok. Aracımın rolanti sorunu sürekli olduğu için bujiden mi, yoksa bizim yaptığımız bir ayardan mı bilemiyorum ama buji değişiminden sonra başladı gibi geliyor bana. Tabi asıl amaç LPG'de performans olduğu için 2km'lik bu durumu dert etmiyorum. Trafik sıkışık değilse, zaten hissetmiyorum.

Aracımın hızlanmaları gayet seri. Öyle ki, dizel araçlardaki ara hızlanmaları aramıyorum desem yeridir. Yüksek devirde bile çok iyi devir çeviriyor. Limitöre girene kadar ki 7.000d/d'da oluyor araç hızlanma isteğini hiç kesmiyor. Kesinlikle eskiden olan dip gazdaki kesiklikler yok.

Sadece bu sabah LPG'nin bitmesine tahmini olarak 140km civarı varken, bitiyormuş gibi ötmeye başladı. Biraz süratli gelmiştim. Benzine alıp, gaza geçince bir daha yapmadı. Sanırım biraz vakum etkisi fazla oldu. Bunun da buji ile ilgisi yoktur sanırım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bujiyi değiştirdikten sonra aracımın tepkisi,

Benzinde motor soğukken, 500 ile 1100 devir arasında sürekli gidip gelme. Bir süre sonra 750-100, 800-900 sonra hafif ısınınca 900 civarında milimetrik titremeler. Gaza geçince sorun yok. Aracımın rolanti sorunu sürekli olduğu için bujiden mi, yoksa bizim yaptığımız bir ayardan mı bilemiyorum ama buji değişiminden sonra başladı gibi geliyor bana. Tabi asıl amaç LPG'de performans olduğu için 2km'lik bu durumu dert etmiyorum. Trafik sıkışık değilse, zaten hissetmiyorum.

Aracımın hızlanmaları gayet seri. Öyle ki, dizel araçlardaki ara hızlanmaları aramıyorum desem yeridir. Yüksek devirde bile çok iyi devir çeviriyor. Limitöre girene kadar ki 7.000d/d'da oluyor araç hızlanma isteğini hiç kesmiyor. Kesinlikle eskiden olan dip gazdaki kesiklikler yok.

Sadece bu sabah LPG'nin bitmesine tahmini olarak 140km civarı varken, bitiyormuş gibi ötmeye başladı. Biraz süratli gelmiştim. Benzine alıp, gaza geçince bir daha yapmadı. Sanırım biraz vakum etkisi fazla oldu. Bunun da buji ile ilgisi yoktur sanırım.

Saygılarımla.

Kesinlikle katılıyorum. Az önce G.Antepten geldim. Daha önce size bahsettiğim yığılma ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Kesinlikle katılıyorum. Az önce G.Antepten geldim. Daha önce size bahsettiğim yığılma ortadan kalktı.

Buji taktıktan sonra, ilk çalıştırmadan gaza geçene kadar ki geçen sürede sanki gaza bastığımda çok az bir boğulma hissi oluyor. Ama devrini aldıktan sonra düzeliyor. Lpg de ise bir problem yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Buji taktıktan sonra, ilk çalıştırmadan gaza geçene kadar ki geçen sürede sanki gaza bastığımda çok az bir boğulma hissi oluyor. Ama devrini aldıktan sonra düzeliyor. Lpg de ise bir problem yok.

Bende yok olsada belki hissedemem. Çünkü benim araçta küçük çapta rolanti problemi var. Isınınca geçen cinsten.Çözümü için uğraşmıyorum. Haricinde boğulma falan yok.

Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu
(düzenlendi)
Yakup bey bu bahsettiğiniz olay önceden yok muydu ?

Mehmet bey,

Ben bujiden önce hissetmedim. Bujileri taktıktan sonra yaklaşık 400 km yaptım. Sadece son 4-5 çalıştırmada yaptı.

İlk çalıştırıp garajdan çıkarken bir yokuş var, onu çıkmak için gaza biraz fazla bastığımda ilk önce gaz yemiyor gibi oluyor, sonra gazdan ayağımı çekip tekrar basınca düzeliyor. Bu arada araç park halinde iken düz duruyor eğimli bir yerde değil. Depoda çeyrek depo benzin var ama gösterge doğru mu çalışıyor bilmiyorum !!!

tarihinde Yakup Kadri KUŞCU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...