İçeriğe Yönlendir

Fusi10--stop Lambası Değişimi

Beyhan Yılmaz

Recommended Posts

Beyhan Yılmaz

Arkadaşlar daha öncedende açtığım konuda yazıyordu stop lambam patlamıştı bugün dedim değiştireyim bari buyrun..

bildiğiniz gibi araç bu :)

resim01fj0.jpg

öncelikle torklu anahtarla iki tane vidayı söküyoruz

resim001zf9.jpg

gördüğünüz gibi

resim002us8.jpg

sonra stopu komple çıkarabilmeniz için kelebeği sökmeniz gerekiyor 1 adet var

resim003jt8.jpg

böylece farın üstünde geçmeli somun var üstten kuvvet uygulayarak çıkarıyorsunuz

resim004kc2.jpg

ampullerin olduğu yeri çıkarmak için klikler var onları açtırarak çıkartıyorsunuz

resim005og1.jpg

farı çıkardığınızda çok kirli silmeyi unutmayın :p unutmadan soket

resim006uu7.jpg

son halii işlem tamam

resim007fi2.jpg

kolay gelsin :p:):):)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

sanırım aynıdır muhittin beyciğim birde ilk resimde gördüğü gibi gaz pedalını söktüm polen filtresi için ordaki kutuyu açtım içi boş :) içinden filtre çıksaydı değiştiricektim ölçtüm boşluğu filtre ile aynı uzunlukta ama takılması çok güçtü emin olamadım birde boş olunca bakalım :) yalnız söktüğüm ampul philipsti ben ışık mı ışın mı marka taktım bacanak verdi bu kutuda içim rahat etmedi onunda birdaha patlaması yakındır sanırım :p birde teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

allah allah Bu Ford Hiç polen Filtresi Takmıyor mu. Keşke Taksaydınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaç binde bu :)

Şaka bir yana eline sağlık.. Sorunlu görünen bir işlemdi, aştın ve değiştirdin..

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

30,000 altı :):):) teşekkürler mehmet beyciğim nice kendin yaplara :)

allah allah Bu Ford Hiç polen Filtresi Takmıyor mu. Keşke Taksaydınız.

orası olduğuna emin olamadığımdan takmadım olmama ihtimali yok diye düşündüm ama onu pazar takayım bari

Yorum bağlantısı
Barış Günay
Alkış :)

Bu Arada Fiestayla Aynımı Bunların Stop u ?

galiba fiesta lar da da 2 vida bi de kelebek var aynı yerlerde

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

arabada hakkatten kız gibiymiş :) yan şeffaf sinyal istiyoo :):)

şaka biyana elinize saglık sayenizde nasıl olcagını gördük (yoksa kesin kırardım bişeleri ben)

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
galiba fiesta lar da da 2 vida bi de kelebek var aynı yerlerde

Aynı Yerlerde Aynı Vidalar Var Ama Boyut Önemli Biliyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
:lol: yan şeffaf sinyal istiyoo :):)

Ya Onur sorma Muhuttinin açtıığı konuya bayağı bi okudum ama şimdi cesaret edemedim sanayici adam anlamaz etmez kırar mırar katil olurum orda :) alım ben değiştiricemde teşvik lazım :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

birgün buluşalım ben o sinyallerin nasıl cıktıgını göstereyim inanın görünce cok güleceksiniz okadar kolayki. bir türlü fırsat bulamadım bitane cıkmacı var bildigim orada fusionla ilgili hiç bişe yok ama vw'nin dolu parcası var ona bi sorayım belki ucuza düşürürüz. 15-20ytl ye ayarlarsak ne mutlu bize :lol:

ben size bahane bulayım; ufak bi ayrıntı ama gercekten cok degiştiriyo havasını arabanın, yolda turuncu sinyalli fusion görsem ıyyh diyorum... Beyhan bey sizinki hariç sizinki kız gibi :) :) :)

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

:lol: :) Onurcum ben gelemem çalışıyorum bi gün iznim var zaten oğlanı yolluycam yanına :) değiştirirsiniz peki sokeylerde işleme gerek varmı sök tak mı?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

bahane 2 dogru amac buluşmak :lol: alış veriş iyidir hem Muhuttin beyden şu arka stop boyama işinide ögrenmem lazım. Beyhan bey izmirin neresinde oturuyodunuz?

hiç birşeye gerek yok tırnaklı kaydırıyosunuz cıkıyo sonra koblosuyla aşagı sarkıyo cekiyosunuz ayrılıyo yerine şeffaf takılıyo ancak bir problem var bizimkilerin içinde klasik renksiz ampul var şeffafı taktıgınızda sinyal cakınca renk yok. ben içine beyaz led taktım ve parklara sabitledim parklar yanınca oda sabit yanıyo. ikinci alternatif ampul alınır turuncu oraya takılır ilk zamanlar öle yapmıştım ama sabitleyince devamlı acık kaldıgından fazla ısındı ve sinyalin içindeki soketin kenarını eritti bende led taktım. hatta bakayım eski sarı turuncu ampuller duruyodur belki varsa hediye edebilirim...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Beyazları takınca sarı yansın istiyorum ben havalar iyice soğusun ocak şubatta bi mangal içimizi ısıtsın :blush: güzel bi yerlere gideriz hemde izmir club tr buluşması yaparız :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bazı servislerin sıfır araclardaki polen filtrelerini söktüğünü ve ilk bakımda o filtreyi size takıp üçretini aldığını duydum.

Örneğin gititniz sıfır bi araba aldınız,teslimat ertesi gün,sizin haberiniz olmadan filtre söküldü.5 ays onra bakıma gittiniz o filtre size takılıyor ve filtre deişimi olarakta işleniyor :blush: .

Serviste araç başında durmak yasak hehe :rolleyes: nie? görmüyelim boş olduğunu die demi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle düşündüklerini zannetmiyorum bu hırsızlıktır.. Ama bence işlerini iyi yapmadıklarından kaynaklanıyor..

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

ne demek istiyorsun yani ford işini iyi yapmıyor mu :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söküp takması çok zor olan bir filtreyi çalacak kadar adileşeceklerini zannetmiyorum..

Evet işlerini iyi yapmıyorlar..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Beyazları takınca sarı yansın istiyorum ben havalar iyice soğusun ocak şubatta bi mangal içimizi ısıtsın :blush: güzel bi yerlere gideriz hemde izmir club tr buluşması yaparız :rolleyes:

Abi O da Olur Modifiye Fuarı var 31.10.2007-04-11-2007 arası Oradada Mangal Yakabiliriz.

Tabiki Mangalda FordClubTr Yazar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Ya Muhittin benim ocak ayına kadar işler acayip yoğun o yüzden söledim ben ocaktan sora şubata doğru güzel bi İzmir toplantısı yapalım tabi ondan önce fuardada yapabilirsiniz resimlerine bakarım ben :blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...