İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Torpido Aydınlatması

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Eski kasa focusların makyajsız olanlarında torpidoda aydınlatma yok malesef. Daha doğrusu yoktu. 4 Adet 3.2 voltluk superflux led, bir adet 70 ohm'luk direç, uygun plaket, bir adet anahtar ve yarım metre kablo kullanarak, torpidoya aydınlatma yaptım.

İlk iş olarak led takımını hazırladım.

torpido_1.JPG

torpido_2.JPG

Kullandığım cwitch bu

torpido_3.JPG

Anahtarı buraya taktım. Elektriği çakmaktan aldım; Park yanmazken veya araç çalışmazkende yanmasını istedim. Kapak kapatılınca devreyi kesiyor ve lamba sönüyor

torpido_4.JPG

İşte sonuç; Her ne kadar mavi görünse de malumunuz gece çekim yapmayı beceremiyorum.

Bir de telefonla çekince böyle görünüyor. Ama aslında beyaz.

torpido_5.JPG

Yorum bağlantısı
Sertaç Selim Sarıca

Eline sağlık abi, bu ledleri nereden buluyosun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi elektriği nerden aldın?

Arada yazmıştım Sinan atladın heralde.. Çakmaktan aldım..

Abi kac tane led oldu arabada toplam :D

12 tane ön tavan, 14 tane arka tavan, 8 tane bagaj, 1 tane sub, 6 tane plaka, 4 tanede torpidoda oldu.. 4+ 4x4 tane de yolda.. ;)

Eline sağlık abi, bu ledleri nereden buluyosun :)

Bu ledleri Alanya'daki ledci arakdaştan almıştım.. Ama 30 tanede Kayseri'den aldım.. Kayseri'den aldıklarım daha güzel ve daha beyaz..

Bu sebeple tavandaki ledleri yeni plaket ve yeni ledlerle değiştirdim zaten..

süper olmuş...

connectte hala yok :( çok şaşırmıştım. doğanda bile vardı :) bi karışlık torpidonun en arkasına koymuşlar. sadece içi boşken aydınlatıyor :D

Bi el atmak lazım..

mehmet abi eline sağlık..ford dava açcak sana..bütün eksikleri buluyosun valla..:)..bide bulmakla kalmıyosun tamamlıyosun..:)

Yaptıklarım yapacaklarımın yanında sönük kalıyor ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

hayırlı olsun mehmet abi yapmışsın sonunda.

9 tane iç aydınlatma,6 ön ayak,6arka ayak,6 plaka aydınlatma,6 bagaj aydınlatma,1 sub,2 parklar.ııh sen kadar olmamız zor. :D

Yorum bağlantısı
Sertaç Selim Sarıca

Abi bu ledleri aldığın yerin bir adresi falan varmı? Isparta'da bulamıyorum bari oradan getirteyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi bu ledleri aldığın yerin bir adresi falan varmı? Isparta'da bulamıyorum bari oradan getirteyim.

Supeflux'ları Alanyadaki Gökmen'den almıştım..

Galiba sizin Caner'in arkadaşıydı..

Ama istersen Kayseri'den alacağım yine o zaman çok alır sana da yollarım..

Alanyadaki ledcinin cebini yolluyorum sana..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
eskiden varmış sende. neler yapmıştın bi anlatsan...?

Benim hiç olmadı.. Çok yakın arkadaşımın var.. En az 10-15 bin km kullanmışımdır.. Ne olduğunu iyi bilirim..

Ama bu arabaya hiç bişey yapma imkanım olmadı.. Sadece tatile giderken benim teybi söker buna takardık..

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Benim arkadaşım :D Bağlantıya geçersen irtibat sağlarız :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim arkadaşım :D Bağlantıya geçersen irtibat sağlarız :D

Tabii ya.. Engin.. Kusura bakma..

Ledlerin parasını ödedin değil mi ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağol CUB

Tabii ya.. Engin.. Kusura bakma..

Ledlerin parasını ödedin değil mi :D

Şakaydı Engin.. Ödemiştim merak etme..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Güzel olmuş.Tebrikler...Şu kaputun resimlerini de göndersen artık...Doğru söyle ayakkabında da var mı led? :D

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Abi eline sağlık..güzel olmuş..led zengini oldu valla senin araba..Bu arada kapak kapanınca ışığın söndüğünü nasıl anlıyosun abi :D :D ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi eline sağlık..güzel olmuş..led zengini oldu valla senin araba..Bu arada kapak kapanınca ışığın söndüğünü nasıl anlıyosun abi ;):D;)

Kapağın altına bi led taktım.. İçeri sönünce bu yanıyor.. Bu şekilde anlıyorum.. :D:)

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel
(düzenlendi)

mehmet bey harikasınız.. Şu led olayı hoşuma gitti..

bu hafta kayseriye gideceğim gitmişkten ben de alayım diyorum adres verirmisiniz?

tarihinde Orhan Veli Dincel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet bey harikasınız.. Şu led olayı hoşuma gitti..

bu hafta kayseriye gideceğim gitmişkten ben de alayım diyorum adres verirmisiniz?

Gökdelen'i sor..

Gökdelenin altında Öz inanç olması lazım.. Kaleye yakın bir yerde..

Ama onsa super flux yok..

Zaten super flux'de alma.. Onlarda ucu kesik 3 voltluk beyaz led var.. Ondan al..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...