İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Vedat Çakır

Merhaba arkadaşlar. Forumda daha önce tartışıldımı bilmiyorum ama son günlerde eko66 adında bir yakıt tasarruf sisteminin reklamları dikkatimi çekti. İddia büyük, %20-30 arasında yakıt tasarrufundan bahsediliyor hatta bununla da kalmayıp 15 beygir güç artışından bahsediliyor. Üstelik uygulama için benzin, mazot, lpg de farketmiyor hepsine takılabiliyormuş. Bahsedilen sistem hakkında fikri olan ya da kullanan var mı? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Birol Yılmaz-2
:) arkaşlar merhaba eko66 kullanun varmı? tavsiye edermisiniz? %30 a varan tasarruf yapıyormuş :)
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emin Sonkaya

merhabalar

biz yanı 5 kişi piyasada bulunan eko66 adlı tasarruf cihazından taktırmayı düşünüyoruz taktıran yada blgisi olan lütfen acil cevap yazsın ilginize şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamamen hayal boş ürün, almayın üzülmeyin test sonucu falanda hikaye zaten. 90 ı geçmeyin sakin kullanın bakımını yapın alın size tasarruf.

Yorum bağlantısı
Ufuk Arslan

İyi arkadaşlar

Arkadaşların yazdıklarının hepsini okumadım ama 2002 den beri önce brodway de sonra r 19 da ekoyak değil ama benzeri birşey kullandım

motor hacmine göre renkleri vardı.r 19 da bir büyük boyu olan 2200 hacme kadar olanını 5 sene kullandım

uzun yolda(haziran ayında) amasyadan ankaraya kadar km ye 127 bin lira ankaradan bursaya kadar 132 bin lira yaktı.127 bin ve 132 olmasının

sebebi ankarada lpg daha ucuzdu ve 2 seneden beri bujileri değiştirmedim.ustaya arabayı götürdüğümde bujilerin iyi olduğunu söyledi. sadece

kabloları değiştirdim.araba şehir içi mesaisini hergün 8:00 17:00 de yapar ve uzun yoldada kullanılır.

Ancak eko yak değil üzerindekini okuyamadım ama ilk alırken dışardan geliyor burdaki büyük üniversitelerin falan tanıtım broşürleri vardı ,onları

gösterdiler

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

EKO 66 zaten dükkanı yazın açıyor kışın kapatıyor anlamış değilim :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ufuk Arslan

Ancak bu yazdıklarımı tamamen yoruma sunuyorum

ekoyak vb şeyleri övmek için değil..

sadece kullandım

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Bu zımbırtı nasıl yağı 50.000 km dayandırabiliyormuş,yağ zaten sağlıklı bir motorda eksilmeden 50.000 km kullanılabilir fakat 15.000 km sonra yağ özelliğini kaybediyor ve bu zımbırtının kimyasal olarak yağın özelliğini değiştirmesi mümkün değil.Sizinde hangi mantıkla bu zımbırtıları satanların söylediklerine inanmasanız bile belki bir ihtimal doğru olabilir gözüyle bakıp aracınıza taktırıp bu tür dolandırıcıların piyasada çoğalarak yurdum insanının cehaletini kullanarak sırtlarından para kazanmasına yardımcı oluşunuza anlam verebilmiş değilim.

Lütfen bu tür insanlara prim vermeyelim.

+ onbinyüzmilyon.

bana teknik üniversite raporu kaşeli imzalı getirsinler hemen takayım.

yazık verilen paralara.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansel Yavuz
Muhakkak ki bir psikoloji var daha iyi olacagına dair ama bu da cok normal. Belki şu anda bulunan bu ürün cok daha geliştirilebilir. Kendini ıspatlamadıgı düşünülüyor hep ama 2 seneden fazla bir süredir piyasada kullanan insanlar artmış durumda. Taktıranı gördüm ama söktüreni görmedim acıkcası. Bu forumda da yazılanlarda ,özellikle cevaben yazılarda, örnegin özgür bey 30 kuruştan 22 kuruşa düştügünü yazmış, arkadaşlar da uzun yolda 22 kuruşun neresi iyi demiş..Oysaki yüzde 25 tasarruf eder.

Özgür Bey in verileri gercekten yüksek ama tasarrufu ortada bence.Ben şahsen 1.6 focus ambiante zetec-s motorumla ş.arası 5.84 lt/100 km, ş.içi 8.30 lt/100 km lik tüketime sahibim. Yani 3 tl/lt lik benzine göre 17.5 ş.arası, 25 kuruş da ş.içi tüketiyorum.Yüzde 20 tasarruf bu degerlerimi 14 ve 20 kuruşa düşürecek.500 artı kDV lik bu ürüne o kadar para yatırıp da amorti etmesini bekleyemem acıkcası.o Parayla 3-4 bin km yol yaparım keyfime bakarım :)

Uzun yolda 22 kuruş çok zaten,100 km de 6 litre yaksa km ye 18 kuruş yakar normal bir araç.

90-100 km sabit hız ile zaten yol-hava-yük şartlarına göre 5.5-6 lt arası yakar,herhangi bir zımbırtı ile bunu %20 düşürmeniz mümkün değildir,böyle bir teknoloji henüz yoktur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Genel:

Eğer ki %20 tüketim düşüren herhangi bir zımbırtı keşferdeseniz:

1. Bunu kimseye söylemeyin, ömrünüz 15 dakika ile sınırlanabilir

2. Bunu kullanmamak , yaymamak için istediğiniz petrol firmasından bol milyon Euro talep edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar ankara erzurum arası yolculuğumda 90/km sabit hızla 45lt benzinle 800 km yol yaptım araç tam yüklü idi iki yetişkin bir çocuk full bagaj hatta koltuk altları ve ön koltuk dolu idi.dört lastigimde vakumlu yakıta ne kadar etkisi var bilemiyorum.

5,6 litre...

Hesap hatası vardır...

Tam yüklü bir araba ve kışlık lastikler ile imkansız bu değer...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne yapıyormuş da yakıtı % 15 düşürüyorken performansı artırıyormuş.. ?

ve kaç lira... ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o paraya lpg takarlar :D

şu manyetik ürün değil mi yakıta bir düzen veriyordu motora giderken.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Doğan Uzgun

diesel motorlara takılan yakıt tasarruf cihazlarından kullanan arkadaşlar varsa sistem gerçekten yakıt tasarrufu sağlıyormu ayrıca maliyeti nekadar bilgilendirirlerse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Maliyeti bedava, buyurunuz:

Aşırı beslemeli diesel yakıtlı bir araçta, meblağların cepte kalmasını sağlayacak, en iyi tasarruf yöntemleri:

1. Motor hakkında kısa teknik bilgi araştırmak (tork-devir)

2. Zamanında, doğru parçalar ile bakım yaptırmak

3. Fabrikasyon üretim harici parçalara kanarak satın almamak.

Yorum bağlantısı
Doğan Uzgun
Maliyeti bedava, buyurunuz:

Aşırı beslemeli diesel yakıtlı bir araçta, meblağların cepte kalmasını sağlayacak, en iyi tasarruf yöntemleri:

1. Motor hakkında kısa teknik bilgi araştırmak (tork-devir)

2. Zamanında, doğru parçalar ile bakım yaptırmak

3. Fabrikasyon üretim harici parçalara kanarak satın almamak.

bunları zaten biliyoruz aracı devirli kullanmak ani kalkış ve fren yapmamak yağını filtrelerini zamanında değiştirmek vs. vs. ben araca monte edilen sistemleri merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Uzgun
Dogan bey, paraniz coksa deniyebilirsiniz bu tur sistemleri, ama ben henuz bunlarin yakit tasarrufu yaptirtanini gormedim. Yaptirtiyorsa bile, o kadar az ki, cihaz kendini cikartamiyor.

öğrenmek istediğim buydu teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ezginler
(düzenlendi)

Degerli arkadaşlar bu gün arabama bir el ilanı konmuş merak ettim inceledim ve yakıt tasarrufu saglayan bir cihazdan bahsediliyor adı economy hatta % 30 tasarruf sagladını yazmışlar benzin,dizel ,lpg tüm araçlara uyuyormuş nedir bu işin aslı bilen veya bilgi sahibi olanlardan cevap bekliyorum aracın yakıt borusunun üzerine monte ediliyormuş.

http://img687.imageshack.us/img687/551/sdc18449.jpg

tarihinde Mehmet Ezginler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:yes::ohooh: :ohooh: %5 tasarruf sağlayan sistemi yapan bana gelsin , 1.000.000 Euro kredisi hazır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sulu sistem dışında hiçbir yöntem tasarruf sağlamaz. Sulu sistemin ise korozyon ve emisyon sorunları vardır. Yasaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...