İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Özgür Atar

otoban ve duble yol da 140km en fazla yaptığım hız genelde yüksek vites kullandım...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ortalama 100 km de 6.2 litre yakmışsınız ve o zımbırtı olmadanda zaten bu civarda yakardınız,yani hiçbir işe yaramadığını kanıtlamış oldunuz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
100 km de 6.2 litre

Bmw 540i M: 130km de CC ile sabit (1750d/d) de 6.1 lt ye kadar düşüyor. Yani eko66 yalan olmuş burda.

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

adamın iddiası var esas 2000 km den sonra tasarruf başlayacak diyor...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Aynı değerleri bende yakıyorum otomatik vitesle o süratte.Eko 66 bi işe yaramamış.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

2000 km ne alakaymış anlamadım? BU eko66 nasıl çalışıyor manyetik zımbırtı değil mi bu?

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

en çok yağ değişimini merak ediyorum iddia 50.000 km

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Aynı değerleri bende yakıyorum otomatik vitesle o süratte.

Aynen bende Sinan gibi otomatik arabayla o değerleri yakalayabiliyorum uzun yolda o süratte

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
en çok yağ değişimini merak ediyorum iddia 50.000 km

O iddaa yüzünden yatak sarmayında yağ değişmeme inadı yüzünden.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
yalnız 130 km nin 30 km si yaklaşık şehir içi...

o zaman yakalayamam :) uzun yolda düşüyor 6 lara ama şehir içinde çok zor hatta imkansız..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Atar
O iddaa yüzünden yatak sarmayında yağ değişmeme inadı yüzünden.

yok sinan kardeş yağı devamlı kontrol ederim de adamın iddiası gerçekleşecek mi

merak ediyorum.

Gerçi araba daha 11.800 de ama artık 5 yıl beklerim heralde 60.000 km için

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
o zaman yakalayamam :) uzun yolda düşüyor 6 lara ama şehir içinde çok zor hatta imkansız..

30 km ne ki Çağatay ya kaç litre fark edicekki 30 km de. 1 litre oda 3.5 ytl :unsure:

yok sinan kardeş yağı devamlı kontrol ederim de adamın iddiası gerçekleşecek mi

merak ediyorum.

Gerçi araba daha 11.800 de ama artık 5 yıl beklerim heralde 60.000 km için

Özgür bey inşallah biz yanılırız sizde paranızı boşa harcamamış olursunuz.Ama 2000km beklemek niye peki açıklamasını yaptımı adam?Örnek bi lpg takıyorsunuz hemen ayarları yapıldak sonra başlıyor ekonomiye.Chip tuning yapılıyor araba hemen dyno da beygiri yükseliyor.Yani neden 2000km?

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Doğru diyorsun, ama 130 km lik yolda 30 km şehiriçi de az değil.. 6.2 olmaz gibi geliyor benim araba, ama full uzun yol olursa 90-100 civarında sabit hızla 6 yakalanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Yalnız aygıt takılmadan önce aynı koşullarda tüketimim 0,3 ytl yani 30 kuruştu hatırlatırım....

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Doğru diyorsun, ama 130 km lik yolda 30 km şehiriçi de az değil.. 6.2 olmaz gibi geliyor benim araba, ama full uzun yol olursa 90-100 civarında sabit hızla 6 yakalanabiliyor.

Ya tabiki yakalayamazda 30 kmde çok büyük bi km değil.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Yalnız aygıt takılmadan önce aynı koşullarda tüketimim 0,3 ytl yani 30 kuruştu hatırlatırım....

aygıt takılmadan sadece şehir içi için 30 kuruş ise normal ama, dediğiniz uzun yolda 30 kuruş fazla geldi bana...

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Bence de normal..30 km şehir içi yuz km de 10 lt yaksa ki bu da 2-3. viteslerde gittiğiniz baz alınırsa 3 litre yakar..100 km de de 5.5 lt yakmıssınız yaklasık olarak..Yine de tam olarak bir fikir edinmek için daha uzun km lerde denemek gerek.

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

arkadaşlar aracın tüm bakımlarını yaptırdıktan sonra şehirlerarası ve şehiriçi karışık 30 kuruş yakmıştım.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)
aygıt takılmadan sadece şehir içi için 30 kuruş ise normal ama, dediğiniz uzun yolda 30 kuruş fazla geldi bana...

Her 1.6i otomatik focus 28ykr yakıyor normal kullanımda.Şehir içi.

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
arkadaşlar bu tüketimler lpg değil di mi....

valla bende ve Sinanda lpg yok..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...