İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Özgür Atar

ABi bir düşün türkiye de medya sektörünün % 70 i kimin?

Ve bu medya patronunun Akaryakıt ve Madeni Yağ sektöründe yıllık 9 Milyar $ cirosu var.....

Adam nasıl reklam yapsın....

taklit konusunda net bilgim yol sadece adamdan duyduğum bir kaç şey var o kadar....

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Özgür bey kusura bakmayın ama böyle adamlar bana hiç güven vermez.

Hakan abiye %100 katılıyorum + bu cihaz nasıl tanınmışta bu kadar taklidini yapmış bizim ustalar demekki reklamı yapılmış ama sanayilerde...Yerel gazetelere versin reklamın tek yayın aracı tv mi?

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Aslında kısmen haklısın sonuçta iddia büyük adam ya kahraman ya şarlatan malum böyle mevzularda başka seçenek yok....

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

adamın reklamları zaten sağ basında çıkıyor STV,Hilal tv gibi....

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

İşte burası türkiye.Kurşun yarası darp izlerini göstermek sölemek bile zorunda değildi size zor bir aşamadan geçtikten sonra filan diyebilirdi görsel bi şova gerek yoktu.1000ytl az bir para değil.Ve 10 yıl garanti diyor bi arıza çıkarsa araba büyük bir motor arızası gitseniz benden kaynaklanmıyor dese ne diyeceğiz?Büyük bir firma değil tanımış bir marka değil.LPG fırmalarında lpgden kaynaklanan arızalarda ellerinden gelip düzeltiyorlar aracı + zaten bir sorun yaşanmıyor...Bence özgür bey bu eko 66 çok sağlıklı bişi değil.Bedava verip üstüne para verseler denek bile olmam :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Arkadaşlar ben yarın taktırıyorum size buradan durumu aktarırım kendimi ve 500 ytl mi sizin için feda ediyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Arkadaşlar ben yarın taktırıyorum size buradan durumu aktarırım kendimi ve 500 ytl mi sizin için feda ediyorum...

Bizim için feda etme abi bence inşallah memnun kalırsında 500ytl sokağa gitmez.

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

arkadaşlar adam beni efsunladı mı ne ya?

Şuraya bak sanki adamdan para alıyormuş kibi amma reklam yaptım yaa...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
arkadaşlar adam beni efsunladı mı ne ya?

Şuraya bak sanki adamdan para alıyormuş kibi amma reklam yaptım yaa...

Efsunlamadıda çok güzel inandırmış sizi herşeyin güzel olucağına :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Mucitin dediğine göre tasarruf taktırır taktırmaz başlıyormuş ancak tam performansı alabilmek için arabanın km sinin % 5 i kadar yol almak gerekiyormuş

örneği aracınız 50.000 km de ise motorun tam temizlenmesi 2500 km yol aldıktan sonra mümkünmüş....

mehmet bi malum istanbulda yaşadığımız için arabamı çok fazla kullanmıyorum ekseriye toplu ulaşımı tercih ediyorum

arabamı sadece ailece gidilecek günlerde kullanıyorum...

LPG dönüşümü için ustam TARTARİNİ yi önerdi ancak maliyeti taktırma+ruhsata işleme 2000 ytl yi buluyor bu çok büyük masraf benim

bu rakamı amorti edebilmem için şu anki kullanım periyodumla aracı en az 3 yıl kullanmalıyım ki amorti edebilsin....

bu 3 yıl içinde satsam arabayı külliyen zarar ederim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg de yine amorti etme şansın var... Ya bunda... :D

Sen memnun değilim diyerek geri gittiğinde bu adam sana vücudundaki yara izlerini gösterip git 2500 kilometreyi tamamla gel diyecek..

Tamamlayacaksın.. Bu sefer de iade süresi geçmiş diyecek..

Benzin rekorunun üstüne Mıknatıs taktır... O daha ucuz...

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

abi biliyorum risk ama adrenalin yükseldi merakım mantığımı yeniyor bugün taktırıyorum ve size sonuçları rapor ediyorum....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk söyleyecekerini aktarayım ben sana...

-Araba daha sessiz çalışıyor...

-Beygiri sanki 10-15 beygir artmış gibi hissediyorum..

-Önceden duman atardı.. Artık atmıyor..

-Sanki torku yükseldi gibi...

-Arabam eskisinden daha seri..

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

bizim burda bir televizyoncu taktırdı mareasına epey bir denedi yüzde 22 tasarruf sağladım dedi o memnun

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bir satın alma kararı almışsınız. Bu durumda önce kendinizi bunun doğruluğuna ikna etmişsiniz, buradaki tutumunuz bunu gösteriyor. 500 YTL'nizi harcamadan önce biraz bekleyin, daha sağlıklı karar verirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bizim burda bir televizyoncu taktırdı mareasına epey bir denedi yüzde 22 tasarruf sağladım dedi o memnun

Uzun yolda 6 litre yakan arabası 4,68 litremi yakmaya başlamış...

% 22 diyorsunuz... Bidaa okuyun yazdıklarınızı...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Ölçüm kriterleri önemli. Eğer aracının max yaktığı/min yaktığı gibi birşey yapıyorsa kite gerek yok. LPG öncesi focusum şehiriçinde 35 ykr de yakardı 24 te yakardı. Eh demek ki %40 tasarruf yaptırmışım.

evet benimkide öle kullanıma bağlı kendinizde tasaruf yapabilirsiniz ekonomi kitlerinde LPG üstüne yok :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Noter gözleminde pilot uygulama yapılsın. Mesela belli yerlerde taksilerle anlaşılsın ve herhangi bir arıza vs durumunda garanti vermek koşuluyla denemeler yapılsın. Sonuçta taksiciler epey şehiriçi km yapıyorlar ve madem ekonomi sağlıyorsa en iyi orda kendini gösterir alet. Örnekleme ne kadar çok olursa istatistiki olarak o kadar anlamlı sonuç çıkar. Benim için ikna edici olan budur. Aksi taktirde birçok TV kanalında, şurada, burada reklamı yapılan uyduruk zayıflama aletlerinden veya bilmem neye yaradığı iddia edilen ilaçlardan farkı yoktur. Büyük bir hevesle alınır sonra hüsrana uğranır. Çok mu uçtum acaba? :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uçmadınız, mantıklı...

Valiliklere takana kadar taksicilere taksalarmış ya... Türkiye'de ne kadar taksici olduğunu bilmiyor mu bunlar...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Atar

Arkadaşlar daha önce burada bu konuyu tartışmıştık en sonunda eko 66 yı taktırdım

şu anda takalı 600 km oldu ve ilk test sonucunu açıklıyorum...

Aygıt takıldıktan sonra araç 444,6 km deyken aracın deposu piyale paşadaki shell istasyonunda

95 oktan kurşunsuz ile tamamen fullendi(taşacak kadar) ve TEKİRDA

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...