İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

İki kese atardık bari :)

Hocam kombide de kullanabilirsiniz demiş zaten. Ne bileyim pek inandırıcı demeyeceğim hiç inandırıcı değil :)

Fuelshark dediğiniz içi sadece buysa herkes evde yapar gibi geldi bana.

Yeni trend bu Selçuk abi :) Yersek :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlarla 1 haftadır okulda bunu tartışıyoruz. Arkadaşlar net birşey söyliyeyim.

VW-Opel-Ford-Volvo yatık değerlerini düşürmek için bir taraflarını yırtıyorlar. Argeye dünyanın parasını yatırıyorlar. Bu kadarcık basit bir parçayla 60-100 gibi parçayla çözülebiliyorsa neden bu firmalar kendi arabalarına bu cihazdan takmıyorlar. Patent olayına da gerek yok. Bunu icat eden kişiye kardeşim al parasını bana 100bintane sat diyemezmi. Sizce mantıklımı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Forumda arattım ancak hatırlamama rağmen bir başlık bulamadım. Eğer benim beceri eksikliğimden ise modlar özür dilerim.

http://www.haber7.co...na-odtuden-onay

Haber sitesinde bugün denk geldim ancak başka marka ama tipi ve uygulanışı aynı olan bir cihazı dün inceledim. Bir arkadaşımı arayıp ücretsiz sadece 19 lira kargo ücreti demişler. 34 lira kargo ücreti ödeyen daha doğrusu kargo ücreti ödediği sanan arkadaşım ürünü bana gösterdi. Ürün bedeli olarak üzerinde 33,90 yazıyordu ve 2 tane göndermişler. Ürünü ilk açtım bir kalıp sabun gönderdiklerini sandım zira aynı sabuna benziyordu :D

Sabun şeklinde olan cihazı ikiye bölmüşler içlerine bildiğiniz mıknatıs yerleştirmişler (delikli içi rahat gözükebiliyor) birbirine yapışıyor :)

Yakıt borusuba takılıyor ürün. Birbirini mıknatıs ile çekerek boru için açılan yuvadan tutuyor.

Yani tamamen saçmalık gözüküyor ancak yukarıdaki sitede yaptığı reklama göre ODTÜ onaylıymış ürün :shok::unsure2:

Burda yakınımda kimsede yok o cihazlardan. Senin yakınında varken bizzat kendiniz deneyin sonuçlarını da paylaşın Emre hocam...

Yorum bağlantısı

Burda yakınımda kimsede yok o cihazlardan. Senin yakınında varken bizzat kendiniz deneyin sonuçlarını da paylaşın Emre hocam...

Hocam kıyar mıyım ben Kuğu'ya da takar mıyım onu ya :) Arkadaşın 2001 borası var. Dedim sakın takıp da mundar etme arabayı :) Bildiğin sabun içi mıknatıs yav :)

Arkadaşlarla 1 haftadır okulda bunu tartışıyoruz. Arkadaşlar net birşey söyliyeyim.

VW-Opel-Ford-Volvo yatık değerlerini düşürmek için bir taraflarını yırtıyorlar. Argeye dünyanın parasını yatırıyorlar. Bu kadarcık basit bir parçayla 60-100 gibi parçayla çözülebiliyorsa neden bu firmalar kendi arabalarına bu cihazdan takmıyorlar. Patent olayına da gerek yok. Bunu icat eden kişiye kardeşim al parasını bana 100bintane sat diyemezmi. Sizce mantıklımı.

Mantığın karşısında saygıyla eğilinir :yes:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben de tam bunu yazacaktım. Benden önce davranmışsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)
Arkadaşlarla 1 haftadır okulda bunu tartışıyoruz. Arkadaşlar net birşey söyliyeyim. VW-Opel-Ford-Volvo yatık değerlerini düşürmek için bir taraflarını yırtıyorlar. Argeye dünyanın parasını yatırıyorlar. Bu kadarcık basit bir parçayla 60-100 gibi parçayla çözülebiliyorsa neden bu firmalar kendi arabalarına bu cihazdan takmıyorlar. Patent olayına da gerek yok. Bunu icat eden kişiye kardeşim al parasını bana 100bintane sat diyemezmi. Sizce mantıklımı.

Aslında şunu da bi düşünmek lazım(komplo teorisi) ;

Petrol firmaları acaba otomobil firmalarına baskı yapıyor yada tam tersi ortaklık teklif eder gibi kar ortaklığı sunuyor olamaz mı? Atıyorum shell, BP vs. otomobil firmalarına "sakın ha öyle 2-3 senede içerisinde 100 km de 1-2 litre yakıt harcayan araçlar üretmeyin, biz sizi her daim sübvanse ederiz, siz araç satmaya biz yakıt satmaya devam ederiz." Dolayısıyla belki de otomobil firmalarında şu an ki teknolojinin çok daha ilerisi var ama piyasaya sürmüyorlar... meselaaaa... :seytan:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

İki çocuk babası adamsın normal artık bukadar yavaş olman. :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
Hocam kıyar mıyım ben Kuğu'ya da takar mıyım onu ya :) Arkadaşın 2001 borası var. Dedim sakın takıp da mundar etme arabayı :) Bildiğin sabun içi mıknatıs yav :) Mantığın karşısında saygıyla eğilinir :yes:

Yok be hocam ne zararı olacak.? En fazla aynı yakıtı yakar... Güvenmiyorsan bana gönder ben deneyeyim... :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

www.yakittasarrufcihazi.com.tr sitesi de bu tip cihazlar satan farklı bir site. Burada ODTÜ ile yapılan deneylerin raporları da mevcut. Dizel motor üzerinde yaptıkları testte özgül yakıt tüketiminde % 6,9 civarında bir düşüş söz konusu olmuş. Ancak test detayına bakıldığında, motorun önce tasarruf cihazı olmadan çalıştırıldığı, 30 dakika boyunca sabit devir ve yük altında çalıştığı, ardından hemen durdurulup tasarruf cihazı takılıp deneyin tekrarlandığı görülüyor. Bu durum bile bana testin eşit şartlarda yapılmadığının açık bir örneği gibi geliyor. Detaylara inmesek bile, birinde soğuk motorla teste başlanıyor, diğerinde ise yarım saat çalışmış ve ısınmış bir motorla devam ediliyor.

Referanslarda ise, araçlarına ya da LPG sistemlerine tasarruf cihazı takmış oldukları firmalardan almış oldukları referans yazıları ilginç gözüküyor. Firmalar tüketimdeki düşüş iddiasının altına isim yazıp imza atmış durumdalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen uyandınmı :D

Yorum bağlantısı
Serdar Taş

Benim focusta vardı motor üzerinnde tesadüf görmüştüm ne bu falan derken anladım...Hiç denedim mi hayır keşke bir deneseymişim dedim şimdi takıp çıkarıp km kontrolu yapılırdı...Sonuçta eski hapörlerden iki tane söküp bantla yakıt burosuna sarıp denenebilir...illa para vermeye gerek yok ama etkisi olsada bunun 20 tl bile vermeye değecek etisi olacağını sanmıyorum 20 tl yi belki 100.000 km amorti eder..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Saat 10:30 uykuda olunca :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yok be hocam ne zararı olacak.? En fazla aynı yakıtı yakar... Güvenmiyorsan bana gönder ben deneyeyim... :good1:

Arkadaşa o kadar çok negatif konuştum ki eve biblo olarak koyar gibi geliyor :) Kıyıp da veremez :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aslında şunu da bi düşünmek lazım(komplo teorisi) ;

Petrol firmaları acaba otomobil firmalarına baskı yapıyor yada tam tersi ortaklık teklif eder gibi kar ortaklığı sunuyor olamaz mı? Atıyorum shell, BP vs. otomobil firmalarına "sakın ha öyle 2-3 senede içerisinde 100 km de 1-2 litre yakıt harcayan araçlar üretmeyin, biz sizi her daim sübvanse ederiz, siz araç satmaya biz yakıt satmaya devam ederiz." Dolayısıyla belki de otomobil firmalarında şu an ki teknolojinin çok daha ilerisi var ama piyasaya sürmüyorlar... meselaaaa... :seytan:

Fİrmalar az yakmakla neden uğraşır. Shell bir depoda 1 litre kazanç sağlamak için oda büyük çalışmalar yapıyor.

Arkadaşa o kadar çok negatif konuştum ki eve biblo olarak koyar gibi geliyor :) Kıyıp da veremez :D

Aynısını bende dedim. Arkadaş alacağım dedi. Al dedim al. :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok şimdi mantıken şöyle düşünelim..Bu cihazlar yakıtın atomlarını düzene soktuğunu söylüyorlar.Daha önce tv de radyoda dinlediklerim hep bu yöndeydi.Tamam düzeni bozulmuş yakıt bizim boruya taktığımız bu cihaz ile düzene girdi diyelim..3-5 cm lik bir alet yakıtı oradan geçerken düzene soktu diyelim.Düzene girmiş yakıttta daha iyi yanıyor diyelim..Buraya kadar sorun yok.Ancak bizim düzene soktuğumuz bu yakıtlar bu aletten geçip gittikten sonra yani yanma odasına giderken yine kendi bildiklerini okumayacak mı? Tamamen düzen yine bozulacak..Yani bir anlamı yok ki..Sadece anlık bir değişme olabilir yapıda ancak aletten geçtikten sonra yine yakıtın yapısı değişecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bence biblo olarak da kullanmaz evin betini bereketini kaçırır diye... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Yok şimdi mantıken şöyle düşünelim..Bu cihazlar yakıtın atomlarını düzene soktuğunu söylüyorlar.Daha önce tv de radyoda dinlediklerim hep bu yöndeydi.Tamam düzeni bozulmuş yakıt bizim boruya taktığımız bu cihaz ile düzene girdi diyelim..3-5 cm lik bir alet yakıtı oradan geçerken düzene soktu diyelim.Düzene girmiş yakıttta daha iyi yanıyor diyelim..Buraya kadar sorun yok.Ancak bizim düzene soktuğumuz bu yakıtlar bu aletten geçip gittikten sonra yani yanma odasına giderken yine kendi bildiklerini okumayacak mı? Tamamen düzen yine bozulacak..Yani bir anlamı yok ki..Sadece anlık bir değişme olabilir yapıda ancak aletten geçtikten sonra yine yakıtın yapısı değişecek.

Ayhan Bey,

Bu öyle bir cihaz ki, serseri moleküllere sahip benzini resmen hizaya sokuyor, "zaten litren 5 TL, bundan sonra hareketlerine dikkat edeceksin" diyerek ayarı veriyor. Yıllardır fiyatı deli gibi yükselirken böylesine tepki görmemiş olan benzin anlık bir şaşkınlık yaşarken, o hızla kendini toparlayamadan yanma odasına girdiği için molekül düzeni bozulmuyor. Kısa süre içinde bu hipotez için belli üniversitelerin psikoloji bölümlerinden rapor alınacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercan Murat KISACA

Asansör işiyle uğraşanlarda da buna benzer mıknatıslar varmış. Eniştem bi ara lpgli aracına asansörcülerden aldığı mıknatısla benzer düzeneği kurmuştu ama çok yakın bi zaman sonra arabayı sattı ve dizel aldı. Sonuç neydi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Abi başlarına cavuş koyuyor herbir atomun sırayı bozanın enseye bir tokat. :biggrin::bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bunu satan kişinin arabasına açıp bakmak lazım... kendisi kullanıyor mu acaba? Mehmet hocamın dediği gibi, firmalar milyonlarca dolar harcıyorlar ar-ge ye, bu kadar basit bir cihazı araçlarına koymamaları imkansız. tabi gerçekten işe yarıyorsa...

Yorum bağlantısı
Ali Eren

:p Sizi de göreceğiz sizi de.

Sen uyandınmı :D
Saat 10:30 uykuda olunca :D

Napayım uyku depoluyorum. Yakında uykusuz geceler başlıyor. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Asansör işiyle uğraşanlarda da buna benzer mıknatıslar varmış. Eniştem bi ara lpgli aracına asansörcülerden aldığı mıknatısla benzer düzeneği kurmuştu ama çok yakın bi zaman sonra arabayı sattı ve dizel aldı. Sonuç neydi bilmiyorum.

Sonuç yazınızda var;işe yaramamış, dizel almış... :D

Yorum bağlantısı
Tarık Koca

bu tür ürünlerin işe yarayacağını sanmıyorum psikolojik olarak memnun kalanlar olabilir... mesela askerde başı ağrıyana da midesi ağrıyana da verdikleri boş haplar ve bunun neticesinde bir anda iyileşen askerler gibi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mümkün değil, imkansız.. Olamaz...

Bujinizi değiştirin, hatta en orjinali ile değiştirin.. hava filtresini de değiştirin.. Daha çok tasarruf edeceksinizdir..

Bu konunu diğer malum konu ile birleştirelim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...